M I XED PICKLES (ingelegd door Pim Adriaansz en George Wijnand) betaald Omdat het eigen A. F. C. enige malen in de afgelopen maand niet in de wei kwam zochten wij ons vertier eens bij de F.C. Amsterdam. De zondag moet immers toch om, niet waar. En het heeft weinig zin het bezoek aan de profs hier te verzwijgen, want er liep nog een A.F.C.-er rond, dus zo doende. Over het vertoonde spel - tegen Roda J.C. - zullen wij het hier niet hebben. Wij weten onze beperking en laten zulke oordelen altijd graag over aan de echte wetenschappers onder ons op de tribune. Maar de dingen "ringsum" spreken ons altijd meer aan. Het eerste: dat opviel, was het ontbreken van een score-bord. De gedachte lag even voor de hand, dat de geringe eigen produktie een score-bord wel niet zou rechtvaardigen, maar dan is er toch altijd nog een tegenstrever met duidelijke bedoelingen Het programmablad bleek daarentegen uitstekend verzorgd en bood zoveel leesvoer, dat wij daar 2-maal 3 kwartier mee doende waren; zodat de in totaal 3 gescoorde goals ons alle drie ontgingen. Ronduit beschaafd was de muzikale omlijsting. Een goede platenkeuze op een aanvaardbare geluidsterkte, zowel binnen als buiten, stond een eventuele discussie niet in de weg. De reclame aanvoer, per bord en per geluidsband, bleef binnen de perken. Eerder trokken wij al eens de poorten van A. Z. '70 binnen (toen Ajax op bezoek kwam). Daar heerste de ware professionele geest. Mensenlief, daar was geen ontsnappen aan: Wastora werd er in geramd Per plaatper bandper bordper vlugschriftper muzikale kapel en per speler bovendien. De dagelijkse portie wasmiddelenreclame werkt bij ons al averechts, dus nam ook onze behoefte aan een - ongetwijfeld voordelige en volautomatische - wasmachine niet onmiddellijk toe. Wij vervuilen sedert dien dan ook zienderogen. Op Goed Genoeg en tot onze volle tevredenheid. Sco rebord Als wij zeggen, dat het toeven op het eigen Goed Genoeg-erf tot onze volle tevredenheid is, dan wil dat evenwel niet zeggen, dat wij de ogen sluiten voor zaken, die voor verbetering vatbaar zijn. Zo is het ons al van de aanvang van onze Buitenveldertse nederzetting af een doorn(tje) in het oog geweest, dat ons score-bord - wij hebben er dan toch maar één - vermoedelijk slechts tot enige steun is aan de het noordelijk doel bestokende spitsen. Voor wie verder is verwijderd neemt de leesbaarheid snel af. Kwalijker lijkt ons echter, dat het krakkemikkige bouwseltje al lange tijd overeind wordt gehouden door stalen tuiendie met vervaarlijke stalen pennen onder in het dijk- lichaam zijn gespannen. En juist daar bij dat scorebord wordt wat afgeragd door de jeugd, die al te vaak geanimeerd vechtend het dijktalud komt afrollen. Totdat er wellicht gewonden vallen - asjeblieft niet - en er betere voorzieningen worden getroffen. Doe er wat aan, mensen! Voor het te laat gebeurt Terreur Zeker niet tot de minst aangename tijdsbestedingen behoorde tot voor kort het kelkje heffen en het praatje maken na afloop van een thuiswedstrijd van het eerste elftal. Dat kelkje heffen gaat ons nog best af, maar dat praatje maken begint tot de onmogelijkheden te behoren. Wat wij nu gaan zeggen zal wel slecht vallen bij de jeugd (hoewel ik haar aan het hart druk), maar A.F.C. gaat van 8 tot 80 jaar en ouder en tot u spreekt - laten we dan maar zeggen - de middengroep. De geluidsinstallatie in onze sociëteit wordt tegenwoordig opgejaagd tot een geluidsterkte van angst aanjagend niveau, zodat verbale communicatie onmogelijk wordt. De (wan-)smaak van anderen - bijna hadden wij weer gezegd van Wastora - wordt ons ongevraagd opgedrongen en, sterker nog, wordt er ongevraagd bij ons ingeramd Omzetbevorderend Kom nouToon ons dat maar eens aan. In ieder geval zijn wij al enige malen bedroefd voortijdig naar elders gegaan. En dat scheelt toch ook weer een paar borreltjes omzet Winst Steeds vaker wordt ons de mening opgedrongen, dat alleen de eerste plaats telt in de sport (laten wij ons daar dan maar toe beperken). De winnaar blijft bekend; alle anderen zakken terug in de vergetelheid. Wij wagen dat wel eens te betwijfelen. Voorbeelden? Laten wij maar eens kijken bij de schaatssport. Franz Krienbühl is bij leven al een legende geworden, hoewel hij toch bepaald niet in de voorhoede heeft gestreden. En nu weer de Spanjaard Antonio Gomez, die luttele weken voor het europese kampioenschap de regels van het spel nog moest leren en na 5 kilometers struikel-glij-loop magistraal finishte in een tijd, die nog juist op de chrono verwerkt kon worden. Maar onderwijl wel blijk gevende van een ijzersterke conditie. Heel Nederland sprak er over na de TV-beelden! En ook Gomez zal - naar onze smaak - blijven voortleven als een sportman van grote signatuur. Ook nadat vele Noorse en Nederlandse kampioenen al zullen zijn vervaagd. Waarbij wij geen namen gaan noemen. Sommigen daarvan zijn wij trouwens welhaast nu al vergeten 6

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 6