Gele kaart Aad Mansfeld kreeg een gele kaart omdat hij een tegenstander ter aarde wierp. Volgens de Haagse Courant deed onze Aad dat omdat die tegenstander - zo had Aad verklaard - anders zeker een doel punt had gemaakt. Dit moet toch in bredere kring perspectieven openen. Neem bijvoorbeeld een debat in de Tweede Kamer. Een politieke opponent wordt met kracht van het spreekgestoelte gewor pen omdat hij iets verstandigs zei. De dader, door de voorzitter van de Kamer terechtgewezen, verklaarde na afloop dat hij dat gedaan had omdat die tegenstander met die verstandige opmerkingen zeker een zetel had kunnen winnen bij de volgende verkiezingen. Wat een mogelijkheden bestaan er toch. Mocht men elders die aanpak niet wenselijk achten, dan blijft de conclusie dat betaald voetbal een jungle is in een overigens redelijk functionerende samenleving. Ethisch reveil Het jaardiner van AFC is sinds onheuglijke tijden een tumultueus gebeuren. Het mag dan wat ver anderd zijn, maar de wezenskenmerken zijn ongewijzigd gebleven. Ook Henk Esser en Willie Brusse, om maar eens een paar tafelpraeses uit het verleden te noemen, hebben de orde dikwijls met een soort verlicht despotisme moeten handhaven. Ton Glas doet dat ook. Hij weet intuitief tot hoe ver een ongebreidelde vrijheidsbeleving bijdraagt tot de feestvreugde. Aangepast aan de eisen des tijds zonder er helemóól aan toe te geven. Met als resultaat dat alle leeftijdscategorieën een leuke avond hebben. Hulde. Continuïteit Wat ook zo zalig is, is het praten over het karakter van AFC. Vooral na afloop van het jaardiner gaat dat tot in de kleine uurtjes verder. Uit de overlevering weten wij dat deze discussie kort voor de éérste wereldoorlog is begonnen. Sinds de twééde wereldoorlog hebben wij eraan meegedaan. Er is dus een duidelijke continuiteit. Er zijn altijd zwartkijkers en altijd witkijkers geweest. En wat is nu het aardige Dat ze door alle tijden heen allebei gelijk gekregen hebben. Een hele grote club, waarin mensen met verschillende achtergronden, verschillende interessen zich thuisvoelen en waarin nog heel redelijk wordt gevoetbald ook. En dat was nou net de bedoeling van die meneer wiens portret boven de feestende menigte hing. Schaf Scheepens. Het is dus van belang dat we dóórgaan met dat eindeloze gezwam over de club. Het heeft een functie. Het draagt er kennelijk toe bij dat het evenwicht in stand gehouden wordt. Geen naamloos amateurkluppie down in the ranks en ook geen FC Buitenveldert. Dag Dé Wij vernemen dat de heer Dé Stoop zijn functies in de KNVB neerlegt. Wij achten het juist dat de KNVB zichzelf saneert en niet wacht op het ingrijpen van de minister. Trouwens, het beleid van de FC Amsterdam in aanmerking nemendhebben wij altijd al gedacht dat de heer Stoop in het Verbond van de Nederlandse Groothandel beter op zijn plaats was geweest. Pochte r s ACC en ABC zijn uit de winterslaap ontwaakt. ACC vierde op 15 januari het feit dat het nog maar vier maanden duurt voordat 't cricketseizoen begint. En 't gepromoveerde eerste werd omhelsd. Ook ABC schudt de (natte) sneeuw uit haar manen. Vermeldenswaard is, dat de van O VVO afge scheiden Am stel Tijgers in Sloten gaan wonen. Tegen hun plaatsing in de eerste klasse wordt gegromd. Van het huwelijk (al dan niet in hokverband) met ABC is geen sprake meer. HET VIERDE.,., (vervolg van pagina 5) "Heb jij welles wat voor de Club gedaan?" "Mijn man is 44 jaarbegon ze, maar we maakten allebei de zin niet af, we hadden het veel te druk, we hoorden dat volgend jaar een Ralley, modeshow en het Zigeunerorkest van Petaio op het programma stonden, mét een kinderkoortje, om ze van de straat te houden. Ja, nou vergeet ik het wéér: het rapport over het Jeugdhonk van Letje Knap, dót is belangrijk en we beloofden er allen aan te zullen meewerken - achwe zaten nog lang en gelukkig EEN AANGETROUWDE DAMESDINER(III) 18 januari 1977. Ja, daar was het weer. Voor de vierde keer vierden we de verjaardag van AFC met een damesdiner. Hartelijk ontvangen door het comitédie ons een corsage opspeldebegonnen wij aan het borreluur Leuk te constateren, dat de naambordjes van het eerste diner niet meer nodig waren. Het zijn allemaal bekenden geworden. Om 8 uur zochten wij ons plaatsje aan de fijn gedekte tafels. Daisy opende het diner met haar Daisy-bel en kondigde een nerveuse Mieke van Dijk aan, die haar eerste speech hield. Nu, het was een prettige, met zachte G's gelardeerde speech. Conny Hermens ontving van haar een zeer ver diende Nobelprijs. Even prettig was het te horen, dat ook Lex Rimini deze prijs kreeg bij de heren. Lotte Nesenberend legde haar initiatief voor het aanbieden van een voetbal aan het eerste, geestig en pikant uit. Het werd gevolgd door een andere uitleg en wel, die over het jeugdhonk. Lette Boskamp -7-

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 7