-6- MIXED PICKLES Indroctinatie Het gouden jubileum van Thomasvaer en Pieternel is gepast gevierd. Ruim vierhonderd leden zaten schouder aan schouder in het clubhuis. Letterlijk. Het was een schoon feest voor kinderen van acht tot tachtig jaar. Weer letterlijk. Hoewel het begrip 'indoctrinatie' in deze tijd wel eens in een be denkelijk daglicht wordt gesteld, zijn wij er geheel vóór wanneer het ten behoeve van AFC gebeurt. De flash back in deze Nieuwjaarsrevue naar het verleden was een mooi ingebouwd stukje opvoeding. En ach, een beetje opvoeding in AFC is nooit weg. Natuurlijk, AFC is niet van gisteren, maar wie gisteren niet begrijpt, begrijpt de AFC van morgen niet. Troost Een kleine minderheid van de aanwezigen kon kennelijk geen plaats meer vinden in de achterzaal. Zij besloten hun verdriet aan de bar te troosten. Daardoor klonk er vanuit de bar een licht geroe zemoes tot de zaal door. Zou die kleine minderheid op 1 januari 1978 haar mond willen houden? Honds Wie op 1 januari j.l. bij de nieuwjaarsvoorstelling aanwezig was heeft het gezien: tegen alle geboden in een hond in de sociëteit Het was de zéér brlve Barendvan Jan en Molly de Vries. Opgeroepen om een rol te vervullen in het toneelgebeuren. Barend gedroeg zich als een gentleman. Met de volstrekte zekerheid van de man, die zich meester weet van de situatie, schreed hij kalm het toneel op, keerde zich tot het publiek en ging zitten. En na de clausen over zijn aanwezigheid welwillend aangehoord te hebben, ging hij even waardig heen als hij was gekomen. Waarna hij terzijde van de eerste rij in de zaal de rest van het programma uitsliep; in de volstrekte zekerheid, dat het belangrijkste programma-onderdeel toch was geweest. Merkwaardig eigenlijk, dat verbod voor honden in de sociëteit. Zij richten toch - voor zover bekend - minder schade aan dan tal van zéér jeugdigen, die van pa en moe zondagmiddag meestal de vrije hand krijgen om in onze beperkte toneel-accomodatie onbekommerd in het want te klimmen en de piano te demonteren; indien die althans niet is afgesloten, hetgeen Allah of Eddy verhindere. En toch geen bord aan de voordeur "verboden voor kleuters en kinderen". Om hoeveel honden gaat het eigenlijk op AFC Of eigenlijk: om hoeveel onopgevoede honden gaat het eigenlijk Misschien is zelfs dat niet juist en moet de vraag luiden: om hoeveel hondehaters op AFC gaat het eigenlijk Lex Elders zult u het al vernomen hebben: de Nobelprijs 1976 is toebedeeld aan Lex Rimini. Een terechte keus. De niet aflatende stroom aankondigingen, affiches, show-cards, toneelaankledingeattributen, pro grammablad en ga zo maar door, is de garantie voor een grote liefde voor zijn club en niet minder de waarborg voor een ongekend stuk vakmanschap. Ontwerpen en tekenen is stellig niet zijn vak; maar het meesterschap is er en de zeer persoonlijke benadering van al wat hij ontwerpt is geworden tot een stuk herkenning van AFC. Grote, kleine man: hulde en proficiat! Weergoden Dankzij de goedgunstigheid van de weergoden hebben de amateurs ook een winterstop gekregen. Het toppunt van waanzin was AFC-De Spartaan in de ijsregen. De scheidsrechter wou kennelijk trimmen. Toen in de rust bleek dat de rest van de wedstrijd beter door Frans Henrichs kon worden verslagen, werd de glijpartij afgelast. Het veld was inmiddels naar de knoppen. Bedankt heren van de KNVB. Uniek AFC-Unitas, nog drie minuten te spelen, 1-0 voor ons, AFC krijgt een vrije schop méé. Enkele spelers van AFC worden boos op de scheidsrechter. Zouden er veel clubs in de wereld zijn waarvan spelers onder die omstandighedenverstoord raken? Zo handhaven wij ons unieke karakter. Pak W.Suurbier van Ajax heeft, zo lezen wij, zijn door de vereniging ter beschikking gesteld kostuum weggegeven aan zijn tuinman. Dit was voor ons een ogenblik van stille ontroering. Wanneer ooit een historicus het in zijn hoofd zou halen de geschiedenis van het betaalde voetbal in Nederland te schrijven, zal hij aan dit feit niet voorbij mogen gaan. Het markeert namelijk het begin van sociale bewogenheid in die op dat gebied wat achtergebleven bedrijfstak.

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 6