-10- Wie iets uit oude en jongere tijden wil weten of lezen (of lenen) kan daarvoor terecht in het archief van AFC-Schakels en Bulletins van 1923 tot 1976, dat zich onder berusting bevindt van Jaap van Nek Soeten- daal 126, tel. 420312. FEEST Zo tegen het voorjaar wordt het weer eens tijd voor een feestje Vrijdag 25 maart a.s. "Spring s IN" op Goed Genoeg, een feest dat de lente binnenbrengt. De muziek wordt verzorgd door de bekende formatie Liberation Of Man, bekend van radio en TV, zoals dat heet. Dit mag u niet missen, dus houdt deze datum vast vrij Nadere bijzonderheden in de komende Schakels. AME RIKA Drie van onze spelers zijn uitverkoren om in KNVB-verband een tiendaagse trip naar de Verenigde Staten te maken. Richard Schemmekes met het Nederlands amateurteam, Simon Cohen en Thomas Rongen met het Jong Nederlands amateurteam. Er worden enkele exhibitiewedstrijden gespeeld, terwijl het officiële Nederlands team een interland tegen de V.S. zullen spelen. Wij wensen Richard, Simon en Thomas een fijne trip toe BALLEN De door de dames van het jaardiner '77 aangeboden bal leverde jammer genoeg geen sukses op. Dat lag niet aan de bal, maar aan onze eigen zwakke prestatie. Onze dank voor deze bal is er niet minder om. Ook de heer Chris Steijns bood een bal aan, waarvoor onze hartelijke dank. Hopelijk zullen de resterende thuiswedstrijden de ballen alleen nog maar in het doel van onze tegenstanders vliegen. LOTTO/TOTO Vergeet u ook in 1977 niet mee te doen! U weet het, Frans Haubrich en zijn lottomakkers ontvangen uw formulieren met vreugde. CONDITIE Hoe houdt een voetballer tijdens een lange periode van afgelastingen, waardoor zelfs de trainingen geen doorgang kunnen vinden, zijn conditie op peil. Voor velen ligt het antwoord simpel: zij houden hun conditie niet op peil. Uiteraard doel ik hiermee niet op onze vlaggedragers, die zich zelfs onder de meest barre weersomstandigheden in het trainingspak hijsen. Ook het selecte gezelschap van zaterdag-middag drie vormt hier een uitzondering. Naast het feit, dat dit team veel zaalsporters, t.w. 5 basketballers, 3 zaal voetballers, 2 boksers, 1 judoka, 6 biljarters en 12 klaverjassers telt, organiseert de befaamde coach van dit team altijd de nodige conditie-slopende evenementen. Dit jaar geen trip naar Bali, maar een voetreis door Naarden, waar een van de gevuldere spelers zich een aardig optrekje heeft'aangeschaft. Vanwege de grote koude slokte de warming-up de gehele drankvoorraad van de gastheer op. De voetreis naar en door Naarden kwam dientengevolge geheel onder het motto "Glaasje op, ga lopen" te vallen. Toch spoorde coach Drs.H, zijn mannen, die al snel veel terrein aan hun meegekomen vrouwen verspeel den, aan tot een straffe looppas. Aangekomen bij de stadspoorten duidde niets er meer op, dat men hier te doen had met een groep zwaar getrainde voetballers, maar leek het meer op een amechtige groep huisvaders, die een goedkope imitatie van de Sint Silversterloop leverden. Dit laatste dan uitsluitend vanwege de meegebrachte fakkels. Bij het eindpunt, een uitgelezen etablissement in Naarden, bleken slechts dertien van de vijftien spelers niet aangekomen. De ijlings uitgerukte bezemwagen vond hen terug in het Clubhuis van de plaatselijke duivenmelkersvereniging. Een onduidelijke sport, dat duivenmelken. Groot mag echter toch de prestatie van keeper Jan Snelleman genoemd worden, die met 41-22 van de clubkampioen won. Jan zag ze duidelijk beter vliegen dan zijn 86-jarige tegenstander. De overwinning van Jan was in ieder geval reden tot grootse festiviteiten, die de laatste resten conditie wisten te slopen. Grootste prestaties waren hier weg gelegd voor middenvelder Henk Dik, die een voortreffelijke Lamberth-walk ten tonele voerde en laatste man Leo(pold) KUppers, die zich uitbundig door de Naardense jeugd liet bezingen. Het mag geen verwondering wekken, dat de eerste onverwachte wedstrijd, welke 29 januari j.l. gespeeld moest worden, een nauwelijks volledig niet fit team het veld op kwam. Tegenstander NEC'75 bespeelde niet De Goffert, waarheen onze supporters getogen waren, maar sportpark De Weeren, hetgeen ongeveer ter hoogte van Groenland bleek te liggen. Jan zocht nog steeds duiven, zodat we al snel met 1-0 achter stonden. Daarna bleek, dat onze tegenstanders hun conditie nog meer verruineerd hadden, waardoor wij eenmaal echt en twee maal gelukkig konden scoren, daarmee de eerste punten voor 1977 binnenhalend. Fredje

Schakels (clubbladen) | 1977 | | pagina 10