-9- Ik ben tot nu toe niet zo erg onder de indruk van deze lijstBenno: "Dat kan ik mij voorstellen» Na de B4 ging het echter beter, want het volgende seizoen speelde ik in de BI en met dat hele elftal later in de A3, waarmee we kampioen werden. Vervolgens maakten 2 jaar Al mijn jeugdvoetbal kompleet. Vooral het 2e jaar was erg succesvol, want in een sterke afdeling wisten wij bovenaan te eindigen. Van dat elftal zijn een heleboel spelers doorgebroken: Thomas Rongen, Simon Cohen, Hennie Kottmann en Flip van Oenen spelen met mij in het eersteGerrie Schouwenaar zit bij AZ'67 in het C team, Tommie Jung bij Amsterdam C en bij de AFC. A selektie trainen Johnny Parsser en Ronald Gans". Hoe komt het, dat dit jonge team zo goed draait Benno: "Er zijn een aantal faktoren naar voren te brengen. Zeer belangrijk is, dat Gé van Dijk de jonge en oudere spelers al jaren kent en ook weet hoe hij met ze om moet gaan. De training is erg goed en gevarieerd, hoewel er toch zeer veel konditiewerk in is verwerkt. Persoonlijk is dat mijn grote pluspunt (de vele konditie) maar ook de andere spelers trainen gretig, omdat de moti vatie aanwezig is. Tevens is het zo, dat wij ook buiten het veld een hecht team vormen; wij zijn bijvoorbeeld met 5 spelers naar de wedstrijd Unitas-DWV gaan kijken, nadat wij hadden gehoord, dat Aalsmeer-AFC was afgelast". Je staat bekend als de hardste werker van het eerstemaar niet als de strateeg of doelpuntenmaker Heb jij geen ondankbare taak Benno: "Nee hoor, deze speltrant schenkt mijzelf genoeg voldoening, zeker als je na een wedstrijd als bijvoorbeeld AFC-Unitas van Richard Schemmekes hoort, dat je bedankt wordt voor het vele werk, dat je onder andere voor hem hebt lopen verzetten. Simon Cohen en Richard zijn nu eenmaal meer begaafd dan ik, maar toch geloof ik dat wij allemaal bij de gratie van elkaar lopen te voet ballen. Ik heb voor mijzelf wel bewezen, dat je op dit niveau kunt komen door keihard te trainen, niet te drinken, niet te roken en vroeg naar bed te gaan". In dit kader past op geen enkele wijze jouw escapade met Amel Vroege iedere zaterdagmiddag? Benno: "Als wij op zaterdagochtend wedstrijden van de pupillen hebben gefloten, wil de inwendige mens ook wel eens wat. Bij Dobbe eten wij dan per persoon zo'n zes broodjes en fietsen vier glazen melk er makkelijk in. Ik ben trouwens toch een fan van eten. Denk jij ooit nog te skoren Benno: "Je kan nooit weten. Als ik ooit in het eerste een doelpunt maak, dan loop ik, denk ik, achter het doel, waar mijn broer (Gy, speler van de Al junioren) staat en geef hem dan een hand» Wat is het leukstedat je tot nu toe hebt meegemaakt in het veld Benno: "Tijdens de wedstrijd DWV-AFC zei Berend Kist tegen Kees Gehring, dat hij zó veel praatte in het veld, dat hij wel een L. P. kon uitbrengen. Kees antwoordde toen, dat hij die dan kon betalen van de premies, die hij na de wedstrijd zou ontvangen. Om even van onderwerp te veranderen om dat wij het toch over DWV hebben, wil ik even iets kwijt over de kompetitie. Ik kan mij niet voorstellen, dat DWV kampioen wordt, want het is. naar mijn idee een erg zwakke ploeg met een trainer, die de jongens vol pompt met taktiek, waardoor er niets bijzonders van die ploeg uitgaat. Bij iedere pass wordt er door de spelers naar de bank gekeken of alles wel naar wens gaat. Deze krampachtigheid gaat ze nog wel opbreken, waardoor ik aanvankelijk CVV de beste kansen gaf, maar na het gelijke spel van de Rotterdammers tegen UVS houdt ik het op ons zelf. W7ie zijn je favoriete spelers Benno: "Willem van Hanegem en Bongartz van Schalke '04 (ik ga erg vaak naar een Duitse kompe titiewedstrijd toe op zaterdagmiddag). Bij AFC is Thomas Rongen mijn idool, want wat hij allemaal kan is ongelovelijk. In de toekomst wordt hij ongetwijfeld de nieuwe ausputzer van AFC, al hoewel de trainer en de leider met zijn grillen in het veld rekening zullen moeten houden. Als ik ooit moeite heb gehad om te moeten kiezen uit de gespreksstof, was het wel deze keer, want behalve dat Benno een talent is op het veld, analyseert hij ook alles zeer scherp» Kortom een aanwinst voor het Eerstedie als hij helemaal gewend is aan de Hoofdklasse een soort Neeskens op amateurniveau kan worden. Jack van Gelder TWAALF Er moet weer hard in het superlatieventrommeltje geblazen worden: AFC XII-ARSENAL V, een match om in een goud lijstje te zetten, Gespeeld halverwege November, oude koek dus, maar als een mensenleven slechts een niet af te meten deel van dat ene tikje op uw elektronies armbandhorloge betekent (waar maken we ons nog druk om?) wat betekent dan een wedstrijd verslaan van de vorige maand? De aantrekkingskracht van 12 neemt met de zondag toe. De sluimerende dreiging van het ophefien heeft hier eveneens een stimulerend steentje toe bijgedragen; immers, als iets weg is, weet men pas wat men mist

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 9