-7- EEN BERICHT VAN DE OUD E R E NKOM MIS S IE Hoera, er is weer een nieuwe kommissie opgericht in A.F.C. namelijk een groep zeer jeugdigen, die zich gaan bezighouden met de wat oudere A„F,C.-ers en die alle vreemde, bijzondere en ontoe laatbare daden van deze grote, speciale clan zal begeleiden en bekritiseren. Een soort tegenovergestelde jeugdkommissie zou je het kunnen noemen, al zijn nu de rollen duide lijk omgedraaid. Tevens bekijken wij geen aktieve, maar passieve recreanten. Met ingang van een nader te bepalen datum willen wij enkele nieuwe regels invoeren, namelijk* a. Het is verboden om in de sociëteit te kaarten. De aanwezige heren gaan onder leiding van Martin en Frank partijtjes kleine doelen spelen. In geval van slecht weer is er theorieles onder leiding van de heren Metz, Staats of Jansen. b. Biljarten mag alleen, als men 2 honden per persoon meeneemt, die als onpartijdige scheids rechters moeten fungeren. c. Bij de thuiswedstrijden van het Eerste zullen de verliefde paartjes op de z.g. Frunniktribune plaats moeten nemen en de dames op de Punniktribune, d. Het is voor ieder AFC-lid verplicht de feesten te bezoeken, want dat is de werkelijke gelegenheid I om elkaar eens wat beter te leren kennen (gebroken glazen horen erbij). e. Het is ontoelaatbaar door bemiddeling van een eigen lid spelers te laten afvloeien naar een I betaalde vereniging. Wij doelen hiermee op het bezoek, dat de heer Speelman bij een kommissielid bracht. Hij gaf dan weliswaar een splinternieuw AFC-shirt als present, maar het was duidelijk, dat hij een poging deed om al vast te bemiddelen bij een eventuele transfer naar Anderlecht of Valencia. Aangezien de regels over ongeveer 10 jaren volledig zullen functioneren hierbij alvast de toekomstmaatregelen: a. Bij de wedstrijden tegen Helmond, F. C.Amsterdam, Heracles en Amersfoort wordt men ver zocht de auto's en privévliegtuigen neer te zetten bij het Olympisch Stadion, omdat anders de burgemeester van Amsterdam, de heer Hans Knoop, te veel problemen heeft om het speelveld tijdig te bereiken. b. Vuurwerk, bierflesjes en fietskettingen zijn verplicht. c. Indien de scheidsrechter de gele of rode kaart toont aan een AFC-er dan volgt er ter plekke een massale wraakoefening. d. Het optreden van de Frank Kramer Limited in de rust zal vanaf de tribunes moeten worden gadegeslagen, want als de tienduizenden toeschouwers zich op het kunstgras begeven, heeft de TV-ploeg te weinig ruimte om te werken. Hopende dat wij u kunnen dienen in de toekomst, rekenen wij erop, dat u de regels binnenkort (nadere publikatie volgt) zult billijken. Namens de kommissie Robert Gehring, voorzitter geb,19-l-'76 I Brian van Geldersecretaris geb 26-ll-'7| AMATEUR Zal je amateur zijn en op zondag 2 januari moeten voetballen, terwijl je daar zo vlak na de olie bollen, appelflappen en champagne eigenlijk totaal geen zin in hebt. En je had toch al zo weinig vrije dagenwant de kerst viel ook al in het weekend Bij de wetenschap, dat de profs in bijna alle europeesche landen wel vrijaf hebben, krijg je helemaal I de pest in. En als je dan hoort, dat je moet spelen, omdat één of andere bestuurder van de KNVB (waarvan je natuurlijk alles kan verwachten) een leuk gebaar tegenover de stichting Sporttotalisator gemaakt heeft, krijg je zin om te staken. Maar je kunt niet staken, want je bent amateur. Dus speel je en probeer je te winnen. Want, dat alleen kan je dag nog goed maken. De volgende dag moet je dan weer werken. Maar gelukkig zijn de profs met vakantie F.R. SCHIJNWERPER OP Op 22 juni 1955 werd in huize Leeser de eerste zoon geboren, namelijk Benno. De op dat moment in het eerste van Ajax spelende vader Rolf kon nooit vermoed hebben, dat diezelfde jongen 21 jaar later in het eerste van AFC zou spelen. Eerlijk gezegd zag dat er in het begin ook niet naar uit. Benno: "Ik speelde eerst in de Dromedarissen, daarna in de Beren (zo heetten vroeger de pupillen- teams bij AFC) en vervolgens als keeper in de Pupillen 1. Als voetballer speelde ik ook een paar wedstrijden in het Pupillentopteam en in de Pupillen 2, twee jaar in de C3, en later in de B4".

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 7