MIXED PICKLES Terug De naam Mixed Pickles is in AFC al heel oud. Volgens de overlevering lag er in lang vervlo gen jaren een dik boek in het 'koffijhuys' waar de clubavond werd gehouden. Dat boek heette de Mixed Pickles. Ieder lid, die iets leuks of hatelijks had op te merken, kon zich in dat b°ek uitleven. Het boek raakte in de vergetelheid. Toen ik enkele jaren na de oorlog geroepen werd om voor Schakelredacteur te spelen, vroeg ik mijn vader om die oude naam tot nieuw leven te wekken in een speciaal daartoe bestemde rubriek. Dat heeft hij met liefde en toewijding letterlijk tot aan zijn dood gedaan. Nu treedt de volgende generatie aan om de Mixed Pickles hun derde jeugd te geven. Ze zullen anders zijn dan vroeger maar toch met een lijntje naar het verleden: soms aardig, soms hatelijk en zoals altijd buiten verantwoordelijkheid van be stuur en Schakelredacteur. Die volgende generatie is een driemanschap: Pim Adriaansz, Jan Steensma en ondergetekende. Achterliggende gedachte van deze rubriek is onverkort het adagium van Schaf Scheepens en I.Galavazi: AFC is méér dan een voetbalclub alleen, zij is een subtiel evenwicht tussen sociale ambiance en zo goed mogelijk voetballen zonder mee te zwammen met de waan van de tijd. Misschien zal dat zo nu en dan wel eens gedonder geven: het zij zo. G.W. Publicity Het plan van het driemanschap de Mixed Pickles voort te zetten was nog maar nauwelijks geboren of het harde gevecht tussen de samenstellers om de grootste voor-publiciteit brak in alle hevigheid los. Jan Steensma begon - misbruik makend van zijn ABC-voorzitterschap - met in Het Parool een bijkans volle pagina te reserveren, in het midden waarvan hij zich iets te royaal liet portretteren met zo'n 'es ist erreicht' - koppie. Niettemin een redelijk sterke opening. Kort daarop antwoordde George Wijnand verbluffend arrogant door - misbruik makend van zijn journalistieke onschendbaarheid - op de vaderlandse buis te verschijnen in 'Haagse Kringen Misschien wilde hij daarbij wat te veel ineens, want hij bleef eigenlijk hinderlijk lang in et beeld.. Maar toch - de eerlijkheid gebiedt de bekentenis - weerwerk van allure. Welke mogelijkheden resten er dan nog voor Pim Adriaansz als derde in het verbond0 Hem blijft weinig meer dan Panorama of Nieuwe Revue. En met die magazines heeft hij dan ook contact gezocht. De publicitaire mogelijkheden bleken er wel degelijk te liggen, maar dan wél 1 bloot begrijpt u. Nou heeft hij voor AFC wel ongeveer alles over, maar met enige zelfkennis i leek hem die publiciteitswaarde toch wat te gering, zodat hij er van af zag. De verloren slag I accepterende als een sportman. I Maar met pijn in het hart, dat wel. Vijftig De traditionele nieuwjaarsvoorstelling op Goed Genoeg, uitgegroeid tot een genrestukje van enige tumultueuze omvang, krijgt op 1 januari a.s. een bijzonder tintje. De boeken van Jaap van Nek hebben het immers onomstotelijk bewezen: het zal dan de vijftigste keer zi jn dat Thomasvaer en Pieternel persoonlijk op AFC hun zegje komen doen. Daar moest uiteraard iets aan gedaan worden. In een bijzonder voorstelling, waarin ruime plaats is ingeruimd voor 1 de nostalgie, zullen Abraham en Nader Tijd tot de nauwelijks genode gasten gaan behoren. U kunt dus ongeveer weten wat u te wachten staat. Mocht het u te veel lijken, dan kunt u éen en ander nog gemakkelijk ontlopen door vlucht in de wintersport. In feite kunt u dus kiezen uit twee soorten show. Wij zijn benieuwd naar uw keuze, maar zullen die wél onthouden. Blindganger Hij zat wat steels op de tribune, maar we hebben 'm gezien: Piet Keizer, Die doet in voetbal lers Aardig beroep lijkt ons dat. Je verkoopt een mens of aan de ene of aan de andere verlieslijdende firma. Hoewel, de FC Amsterdam lijkt dat beter te doen. In verband met een blijkbaar niet zo slechte handelsmarge op liften is daar iemand op een idee gekomen. Er komt weliswaar geen publiek, maar dat schijn je dan ook niet meer nodig te hebben, Blinddoek Mocht Piet vaker komen, met alle risico's van dien, wat doen we dan? De spelers van het eerste dringend verzoeken om met een blinddoek te spelen Tenslotte heeft AFC ook nog een humanitaire taak: zoals het doen van een poging om te vóórkomen dat clubgenoten als handels waar van hand tot hand gaan om tenslotte op de schroothoop van de eerste divisie te liggen. Dromend van het grote geld, dat een ander heeft verdiend.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 5