-7- Na zijn suite betreden te hebben, duurde het even voor hij ons kwam begroeten. Vlotte jongen, strak in het spijkerpak, eerst even afrekenen, whisky met of zonder ijs kwam hij ons toch ergens bekend voor. Eerste vraag: winnen van Rood Wit Wie biedt de bal aan". Verwonderd antwoorden wij: "de heer Linders". Zonder omwegen antwoordde hij: "dan wordt het winnen" Ook met de volgende vragen had hij weinig moeite, "Er is voldoende talent in de ploeg dit jaai dat wordt 13 thuis en 9 uit-overwinningen, goed voor het kampioenschap, Overdonderd en met het gevoel bedonderd te zijn, verlieten wij het vertrek. Weer waren we niets wijzer geworden. Teneinde raad vroegen wij maar naar de verwachtingen van een onzer bestuursleden en deze geven wij dan maar als officiële door: "We hopen op een goed seizoen, daarvoor is vooral een beter begin dan het vorig jaar nodig. Trainer Gé van Dijk en zijn groep hebben ons volledige vertrouwen. Een plaats bij de eerste vijf zou erg mooi Éjjn,' Met de steun van alle leden moeten er mogelijkheden zijn. Waarbij wij ons volledig aansluiten. Torsten C„S„ Naschrift red: Wie was de AFC-er die onze vriend Torsten in het Hilton een zogenaamde kool stoofde. Volgens de geruchten zou het Henk Hendrix, Rob Domhof, Nico Cohen of Louis Rieder geweest kunnen zijn. REKORDS Nooit eerder in ons bestaan zal de honger naar de bal zo gering zijn geweest als bij de start van 76-77 Deskundigen in ons weerbestel hebben namelijk uitgerekend dat deze zomer het absoluut aantal zonuren in de achter ons liggende 250 jaar heeft gekend, De koperen ploert heeft kennelijk niet achter willen blijven bij de voortdurende regen van rekords, waarmede wij de laatste maan den om onze oren zijn geslagen» Steeds snellersteeds verder en steeds meer zon» Erg fijn en dat we dat allemaal mogen meemaken Er zijn natuurlijk ook andere soorten rekords, die minder leuk zijn. Zoals jaja, natuurlijk,het geel-rode van de publiciteitszieke meneer van Hanegem. Geeft meteen bij de opening van het seizoen het voorbeeld hoe het verder zal gaan» In dit streven kennelijk gesteund door zijn trainer, die, indien de berichtgeving korrekt is, de boosdoener persoonlijk van het veld had getrapt wanneer deze niet tot de overtreding zou zijn overgegaan, Wat moet je hier nou mee Hoeveel jongeren hebben met rode oortjes deze vorm van terreur gadegeslagen De meester laat zien hoe de strijd gestreden moet worden. Er is maar één remedie: de hoogst mogelijke straf die de tuchtkommissie in voorraad heelt. De uitspraak hiervan niet 10 of 14 dagen na de misdaad bekend maken maar nog dezelfde dag. Je niet laten beinvloeden door geleuter van tegenstanders (alle handen liggen toch op één buik, nu hij de volgende keer wij) en mekkerende technische baasjes; de volgende dag moet, duidelijk, omkaderd, op alle sportpagina's bij de mals uit de doeken gedane overtreding de bijpassende straf vermeld worden. Men wil toch zo graag rekords, dan ook maar bij de berechting en be richtgeving. Mogelijk dat dit de beuk een beetje kan indammen. Ons seizoen is nog te pril; d'omwentelingen van het leder zijn te gering, Laten we eens (om het stukje wat op te vullen) niet rechtdoor gaan, bij ons clubhuis, maar linksaf slaan, de bescheiden aanduiding volgen: ATC-kleedkamers. Onder de T van Tennis hebben zich immers vele voetbal vrienden geschaard» Hun aktiviteiten (mogelijk krijgen ze ooit nog eens een eigen clubblad) schreeuwen om gehoord te worden. Dat schreeuwen (Rolf!) mag best letterlijk genomen wor en Vroeger, toen het nog een elitair spelletje was, werd een zucht reeds bestraft met uitsluiting van een (1) seizoen. Ook hier heeft de tijd niet stilgestaan, maar nog kan je een dropshot je m- leveren zonder een racket tussen je benen te krijgen.. Dat het merendeel van de in smette oos wit uitgedoste spelers gedurende een aantal wat koudere maanden het roodzwart om de bas draagt is voor een ieder een duidelijke zaak. Een verwijt dat we ook dikwijls mogen horen van échte tennisclubs. Ach, waarom zouden we onszelf verloochenen. Voetballende tennissers ol tennis sende voetballers: what's in a name Als we maar plezier hebben, onvervalst sportplezier. De rivaliteit onderling draagt een belangrijk steentje bij. Dat uit de eerder genoemde basten op één simpele zondagmiddag meer zweet geperst kan wort e dan het gehele seizoen op de groene grassprieten moge blijken uit het volgende voorbeeld Zomaar een door de zon overspoelde rustdag, laat in augustus» Op een vroeg middaguur bin uw eigenste redakteur Frank Reddering de strijd aan met een tenniskompaan. Wanneer wij, na et kleine drie uur spelen, hijgend aan een pilsje slurpen, duurt de strijd op de onbeschaduwde baan 2 onverminderd voort. Temperatuur om en nabij de dertig graden. Er moet weer gewisseld worden, een uiterst licht briesje brengt de setstanden naar ons toe: 16-14, 17-19 en 22-21» Het gemompel van Frank komt zwak maar hoorbaar door: 'Als ik gelijk maak zouden we dan niet eens de tie-break proberenVoetballende tennissers, so what Charlie

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 7