-5- De tweede wedstrijd tegen Helmond (2-0 winst) was van aanmerkelijk minder gehalte. Niet in de laatste plaats door het te droge veld waarop gespeeld moest worden. De doelpunten waren van Edwin Geluk uit een strafschop en wederom Kees Gehring met een droge schuiver in de verste hoek. De laatste wedstrijd op zaterdag tegen Hoogeveen was voor ons slechts van administratieve bete kenis, aangezien wij de finale-pule met twee gewonnen wedstrijden reeds bereikt hadden a Hoogeveen werd verdiend gewonnen via goals van Edwin (penalty) en John Burke Voorwaar een geweldige voetbaldag en een prachtige uit gangs-stelling voor de zaterdagavond en zondag. Van de zaterdagavond kan ondergetekende u melden dat het diner zeer geslaagd was en wer op geluisterd door voortreffelijke speeches van onze nieuwe voorzitter Jan van Dijk, onze nieuwe technische leider Sal van Gelder, trainer Gerard van Dijk en onze aanvoerder Bas Rachman, Wat de late- en vroege uurtjes betreft kunnen wij u melden dat de verjaardag van Gerard van Dijk in de bar van Bad Boekelo door de begeleiders op gepaste wijze werd gevierd. De spelers gingen allen om 11.00 uur onder de wol. Een goede gewoonte tijdens dit Twentse uitstapje. De volgende morgen traden wij aan tegen het reeds genoemde Wilhelmina en alhoewel het ei i n het begin van de wedstrijd naar uitzag dat het een 'walk-over' zou worden, kwamen onze Bossche vrienden nog gelijk (1-1) en moesten strafschoppen de beslissing brengen. De goal van AFC werd gescoord door Kees Gehring. De penalties werden genomen zoals Leeds dit een week daarvoor in het Olympisch stadion deed, hetgeen betekende dat wij ons voor de strijd om de 5e tot. en met de 8ste plaats konden gaan opmaken. Met deze teleurstelling nog vers in de benen moesten wij onze meerdere erkennen in Dongen (1-2). Een typische Henk Bijlsma goal was het emge licht puntje. De laatste wedstrijd tegen een verjongd Zilvermeeuwen was weer van beter gehalte en met name Simon Cohen onderscheidde zich met een goede goal en geraffineerde passes. Kees bepaalde de stand op 2-0. Het slotdiner en de terugreis waren erg gezellig. Vooral Kees Gehring liet zien dat je van 4 goals scoren in dit sterke toernooi beslist niet moe wordt. Onze "speler van het jaar" liet met verbluffende energie de selektiegroep vooral tijdens het diner huilen van het lachen! We beleefden weer een zeer geslaagd toernooi en als zovele malen daarvoor kunnen wij terugzien op een goede voorbereiding op het komend seizoen. Rob Duis VAN DE B KOMMISSIE 7e t/m 12e ELFTAL In de eerste plaats wil ik reageren op het artikel van "Charlie" in de laatste uitgebreide Schakel van het vorig seizoen. Charlie het is nooit onze bedoeling geweest en nog steeds niet om het vriendenelftal van jullie op te doeken. Wij begrijpen eigenlijk niet hoe je op dat idee gekomen bent, want het is ons ideaal om alleen maar vriendenteams in de wei te brengen. Ten tweede wil ik u berichten over de door ons gehouden enquete (zie schakel nr, 17), Van de 90 formulieren, die wij verzonden, ontvingen wij er 65 terug (72%). Uit de enquete blijkt dat spe lers zeker blijven voetballen en zich volledig willen inzetten» Over de 25 spelers, die hun formu lier niet retourneerden, zijn wij er inmiddels achter gekomen dat 18 definitief afvallen en dat 3 blijven voetballen. Vier spelers hebben wij ondanks herhaalde oproepen nog niet weten te bereiken (het is voor sommige mensen moeilijk een telefoon te pakken). Van onze oude kern spelers houden wij er dus 56 over en komen hier misschien nog 4 bij» Voor he nieuwe seizoen kregen wij er 29 nieuwe spelers bijdie wij opgeroepen hebben kontakt met ons op te nemen. Met 22 hebben wij reeds een gesprek gehad, 7 proberen wij nog te bereiken. Op dit moment staan de zaken er zo voor, dat wij zeker zijn van 56 oude 22 nieuwe 78 spelers en dat hier hopelijk nog 4 oude 7 nieuwe 11 spelers bijkomen. Ons totaal wordt dus 89 spelers, Voor de nieuwe Kompetitie hebben wij ingeschreven met 6 elftallen8 waarvoor wij 15 man per elftal hebben. Gezien onze ervaringen vorig seizoen is dit erg krap, maar bij een elftal minder zitten we meteen op 18 per elftal. Wij gaan het toch weer proberen met 6 elftallen, onze spelers moeten dan wel h e t aantal afschrijvingen zeer klein houden. Na al dit cijfermateriaal wat andere zaken die uit de enquete naar voren kwamen» Een groot aan tal spelers maakt opmerkingen op de ongelukkige trainings avond (maandag) voor onze kommissie. Het blijkt echter dat, door het groot aantal trainings-groepen in AFC, hierin op dit moment geen verandering is te brengen» Wij blijven echter zoeken naar een andere oplossing. (Massale op komst op de training maakt onze positie sterker). Van deze gelegenheid wil ik tevens gebruik maken om onze dank over te brengen aan Jack Bosma. die sinds jaren onze training verzorgt. Een aantal spelers bracht naar voren dat de toestand van de douches te wensen overlaat. Wij heb ben inmiddels van het bestuur vernomen dat maatregelen zijn genomen om hier verandering in te brengen. De enquete heeft volledig aan onze verwachtingen beantwoord en wij zijn zeker van plan deze aan het eind van dit seizoen te herhalen. Tot besluit wil ik onze AFC een succesvol seizoen 76-77 toewensen. Namens de B Kommissie,Peter Roosenschoon

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 5