DIP HERMENS Met onze voorzitter Dio Hermens gaat het de goede kant uit. Op advies van zijn arts moet hij het nog wat rustig aan doen en AFC nog even mijden. Wij hopen hem echter weer spoedig in gave gezondheid te mogen begroeten. PRIJS AFC 1 behaalde samen met De Spartaan en DCG het beste resultaat in de nederlagenreeks tegen de F. C. Amsterdam C en sleepte daardoor een premie van 500,in de wacht. Wij kwamen als eerste tegen de Amsterdammers in het veld en behaalden een 3-2 overwinning. Hoewel we niet de enige club waren, die wist te winnen, waren wij eigenlijk de beste, omdat wij de meeste doelpunten wisten te scoren. Toch werd de premie van 500,totaal gedeeld. Het is nog niet bekend, wat de penningmeester met dit geld gaat doen, maar hij zal er zeker een goede bestemming voor weten te vinden. Nu nog behouden blijven voor de hoofdklasse en het feest kan beginnen! VAN DE B KOMMISSIE Tegen het einde van de kompetitie maakten wij de balans op. Een aantal punten, die hierbij naar voren kwamen, vinden wij belangrijk genoeg om eens onder de aandacht van onze spelers te brengen. Bij de start van dit seizoen hadden wij de beschikking over 78 spelers. Dit kwam neer op gemiddeld 15,6 spelers per elftal. In de loop van het seizoen vielen 24 spelers af. De voornaamste oorzaak hiervan was wegblijven zonder bericht. De B Kommissie hanteert de regel, dat een speler die wegblijft zonder bericht niet meer wordt opgesteld. Behalve uiteraard als hiervoor een gegronde reden was en de be treffende speler de elftalkommissie hiervan in kennis stelt. Tijdens het seizoen kregen wij er gelukkig 5 nieuwe spelers bij. Op dit moment bedraagt ons arsenaal spelers dus 59. Van deze 59 spelers blijken per week gemiddeld 7 niet beschikbaar te zijn en schrijven 5 spelers af. Per week staan dus gemiddeld 47 spelers op het veld. Als alle teams moeten spelen komt dit neer op elftallen van 8 Èt 9 man. Van de 78 spelers, waarmee wij van start gingen, bleef slechts 6 0 over. Willen wij volgend seizoen elftallen met 1 reserve (vlagger) in de wei brengen, dan moeten wij uitgaan van 20 man per elftal. Dit houdt in de eerste weken van het nieuwe sei zoen elftallen met 9 reserves. U zult begrijpen dat dit geen uitgangspunt kan zijn. Daarom hebben wij het plan opgevat binnenkort een enquete te houden onder onze spelers. Met de gegevens van deze enquete hopen wij in deze situatie verandering te kunnen brengen. Misschien dat bij het invullen van het enquete formulier de volgende punten een steun kunnen zijn; 1. Voetbal is een te a m sport 2. Wij voetballen voor ons plezier 3. Bij afschrijven of niet beschikbaar zijn dupeer je je medespelers 4. Dat afschrijven niet te vermijden is, maar dat het wel beperkt moet blijven 5. Dat reserve staan of vlaggen ook bij voetbal hoort 6. Dat geen grensrechter de club 2,50 kost 7. Dat het terugtrekken van een elftal 150, kost 8. Dat niet of onvolledig opkomen 50,kost 9. Dat een tijd bij het afschrijven niet voor niets is vermeld 10. Dat de B Kommissie iedere maandagavond op AFC bereikbaar is Ondanks onze problemen om iedere week de elftallen weer rond te krijgen hebben al onze teams zich weten te handhaven. Al met al toch een geslaagd seizoen, dachten wij. Volgend seizoen stopt Dick Hesseling met zijn werk als elftalkommissielid. Dick, hartelijk dank voor alles dat je al die jaren voor ons hebt gedaan. Wij zullen je schoonschrift missen. Tot slot nog het volgende wij staan altijd open voor ideeën of reakties. Namens de B Kommissie, Peter Roosenschoon KAMPIOE N (1 Het vierde zorgde in deze dagen van zorgen voor een flink lichtpunt door kampioen te worden in de reserve vierde klasse KNVB en daardoor automatisch naar de reserve derde klasse te promoveren. Het kampioenschap werd gerealiseerd in de wedstrijd tegen Eland/SDC 2. Door een onver wachte nederlaag van concurrent Blauw Wit 3 tegen hekkesluiter Buitenveldert 2 was een gelijk spel voldoende en dat werd het dan ook: 1-1. Ronnie Prins scoorde het AFC-doelpunt in een overigens matige wedstrijd. De vreugde was er terecht niet minder om. Namens heel AFC wensen wij aanvoerder Jan Pelsma, die deze taak gedurende het seizoen van de naar het derde verhuisde Rob Mathi'jvse overnam, en zijn mannen, alsmede hun inspirerende leider/

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 2