7 gepakt stadion krijgt het aftellen zeker een aardig volume, stimulerend voor het sfeertje. Spektakel, meneer! Alle ijshockey-regels laten zich natuurlijk niet overnemen. Om een lange lel naar voren met een face-off te bestraffen, gaat iets te ver. Toch laat de buitenspelregel op een 1/4 van het veld zich gemakkelijk interpreteren naar een vorm waar we al zolang naar zoeken. Buitenspel sta je b. v. als je je bevindt achter je tegenstander maar in het doelgebied. Dat geeft beduidend meer speelruimte en de buitenspelopenzetters zullen zich eerst wel eens achter het oortje krabben voordat ze massaal naar voren rennen. De grensrechter behoeft in 't geheel niet meer te rennen, ieder bewaakt z'n eigen (doel) gebied. Nog een suggestie, nu we toch bezig zijn, en waarvoor je niet eens voor de buis behoeft te zitten: laten we het ingooien veranderen in intrappen. Voetbal is immers geen handbal Voetbal is een van de oudste sporten en bestuurders ontlenen daaraan kennelijk hun autoriteit op het gebied van de spelregels. Ai ruim 80 jaar is er niets veranderd. Wil je de zaak attraktief maken, meer kijkgenoot, zeker voor wat betreft betaald voetbal, dan mag je best eens om de hoek kijken bij een andere sport, Charlie AR IE HAAN COACH BIJ AFC Een opmerkelijk bericht in deze tijd, waarin coaches en trainers op alle mogelijke ma nieren in de publiciteit staan. Toch ambieert Anderlecht-speler Arie Haan (voorlopig nog) geen coach-functie bij AFC 1. Hij trad echter op zaterdag 28 februari jl. tijdens de wedstrijd Osdorp Bl-AFC B3 op als assistent-coach voor onze pupillen. Er werd desondanks met 4-1 verloren. De naam van de hoofd-coach is ons onbekend. (Wellicht Rinus Michels?). Overigens zouden we Arie liever als speler bij AFC zien komen SOMBRE DIMANCHE Al sinds enige tijd heb ik de gewoonte om des zondags wat over "De Boelelaan" te kuieren. Om de twee weken zie ik dan een gedeelte van de wandelaars met gebogen hoofd en door verdriet of ellende omfloersde ogen zich naar een bepaald doel begeven. Nieuwsgiërig als ik altijd ben, vroeg ik een van die wandelaars: "Waarheen, goede vriend, is uw tocht?" Die vriend bleek in gezelschap te zijn van een dokter. Een veilig gevoel, zo ik denken mag, Deze vriend bleek ene Arie Mets te zijn. En met gepaste inhoudendheid, ja, ik mag wel zeggen, de decibels van zijn geluid beperkend, vertrouwde deze bejaarde A. F. C, er mij toe: "Ach, we gaan wel, we willen wel, we, tenslotte, doen het, doch iedere keer voelen wij ons zo bedrogen, belazerd en verneukt. Doch langs die zelfde laan begaven zich vele mensen, die recht op van lijf met gestrekte benen, de borst vooruit en de kop omhoog zich spoedden naar de plaats, waar hun vlag- geteam die middag de strijd zou aanbinden met de jongens van een club, die de oudste is van Amsterdam, ons aller A, F. C."En dat zijn nou de supporters van de tegenpartijd" verduidelijkte iemand mij. Dat contrast voelde ik als iets onthutsend. Dat, dacht ik toen, kan niet langer waar zijn. En daarover heb ik lang en breed nagedacht. En ik ben toen tot de overtuiging gekomen, dat er iets mysterieus moest zijn in het "NIET KUNNEN WINNEN OP EIGEN GROND. Ik stelde mij het volgende voor:"Onze jongens overtuigen, dat het "niet kunnen winnen op eigen veld" een sprookje was en dat wij dat sprookje tesamen zouden gaan verdelgen. De duivel verdelgen. En ik zie, in gedachten, het volgende tafreel duidelijk voor mijn geest: We gaan met de gehele selectie plus trainer en leiders, plus verzorger en alles, wat met ons eerste iets van doen heeft, met een groot glas cognac (dit ter versterking van de inwendige mens) richting score-bord. Bij die plek wordt een grote letter "N" (die van Nederlaag) met bezine overgoten en vervolgens in brand gestoken. Het lijkt iets van de Ku-Klux-Klan, maar dat is het heus niet. Dat alles moet symbolisch gebeuren. Iedere deelnemer maakt vervolgens een klein gaatje in de grond en stopt in dat gaatje een wens voor de toekomst van A. F. C. Als deze handelingen zijn afgelopen, zingt men tesamen de bekende Piet-Hein-strofe: Zijn naam is klein, zijn daden benne groot. En denkt dan volmaakt geconcentreerd, alleen, doch dan ook alléén maar aan de over winning, die het eerste op de eerstvolgende tegenstander, n'importe welke, zal behalen.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 7