6 Het feit, dat gedurende het seizoen, opelers niet van de amateur- naar de prof-sectie overgeheveld mogen worden, doet daaraan niets af. De prof-clubs zullen spelers onder het vooruitzicht van een toekomstige plaats in de prof-selectie naar de amateur-afdeling kunnen toetrekken en zich daardoor in eigen huis een prachtige etalage vormen van potentiele contract-spelers Het lijkt ons niet in het belang van de amateurverenigingen, als de voorgestelde aan passing van de reglementen, waarover de bondsvergadering zich nu zal dienen te buigen, verwezenlijkt worden. Hopelijk zullen de meeste amateurclubs er net zo over denken, en de voorstellen, die zullen moeten leiden tot integratie van de derde teams van de profclubs in de standaard amateur-klassen, niet ondersteunen. F. R. LOTTO Vergat u uw maand-lotto voor maart in te leveren. Jammer, maar geen man over boord. Vul een week-lotto in. Deze week spelen we lotto nummer 11. Niet vergeten, waag een kans. QUICK De Haagse Haantjes bestonden 1 maart j. 1. 80 jaar. Wij lazen met veel genoegen het jubileum-nummer van Chantecler, .het clubblad van Quick. De festiviteiten zijn in volle gang. Wij wensen Quick van harte proficiat met het 80-jarig jubileum. WAAROM NIET? Met 90 uur (t. v.winterspelen achter het vermoeide netvlies, waarbij soms 1/100ste van een sekonde de beslissing bracht tussen een medal je of helemaal niets, hebben we, althans zo dacht ik, toch weer iets kunnen opsteken t. b. v. het spel waaraan we allen verslaafd zijn: voetbal. Uiteraard nemen we niet de dubbele sherrie-flips als voorbeeld, noch de langdurig in de lucht hangende schansboys of de als astronauten vermomde bobbers maar het spel waarin twee teams elkaar bekampen met niet het leder als middelpunt maar de platte gummie schijf, de puck. IJshockey, een spel gebaseerd op pure snelheid en behendigheid. Dat zoiets streng gereglementeerd moet zijn staat buiten kijf. De klok beheerst de werkelijke speeltijd. Dat doet het natuurlijk ook in ons spel maar in dit geval zit de tijd verborgen achter de mouw van de man, die geheel naar eigen inzicht een aantal minuten bij of af kan tellen. Hoe vaak leest men niet dat de wedstrijd voortijdig werd afgefloten, al was het alleen maar om doden en gewonden te voorkomen. Hoeveel scheidsrechters zetten de tijd stil wanneer het spel dood is. Lang niet iedereen is even konsekwent, in de praktijk zal het er op neer komen, ondanks omhoog geheven vingertjes van grensrechters, dat maar zelden de 90 minuten eksakt volgemaakt zijn. Bovendien kan men stellen, zonder de integriteit van de arbiters waar ook ter wereld, geweld aan te doen, dat de mogelijkheid van enig stof tussen de radertjes ook niet uitgesloten mag worden. IJshockey geeft aan hoe je in dit dilemma kunt voorzien. Ik zie nog geen elektronies bord boven ons 3e veld hangen, waarbij 2 supporters luid schallend de laatste sekonden voor uw 12e skanderen maar een dergelijke voorziening in de stadions, waarin ons beroepsvoetbal zich afspeelt, lijkt me beslist geen overbodige luxe. Uiteraard wel met scheidsrechtelijke bediening, die via een welluidend zoemertje of vrolijk fluittoontje aangeeft wanneer de tijd stil staat en deze weer begint te lopen. Dat is één aspekt. Je ontkomt natuurlijk ook niet aan een regel, die a. h. w. schreeuwt om overgenomen te worden in ons spel: de strafbank. Door gezondheidsdeskundigen in ons bestel al verwezen als onuitvoerbaar vanwege het kou'tje dat de bestrafte kan oplopen. Er wordt zoveel uitgegeven aan verbetering van akkommodaties, zou een verwarmde dug-out t. b„ v. de artisten er niet meer af kunnen? De strafbank, geen 2 minuten maar een kwartier. Alles in evenredigheid met snelheid en duur van het spel. Een perfekte regel tot indamming van het geweld op onze velden. De naam van de gestrafte voluit op het (elektronies) bord, een moderne vorm van de schandpaal. Kom je twee keer op het bord, dan uitsluiting van één wedstrijd. Bij 3x twee wedstrijden en zo vervolgens. Gele en rode kaarten de prullenbak in. Geen boetes meer maar inhouding van salaris over de periode die men niet gespeeld heeft. In een vol-

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 6