5 FEEST Het wordt wel weer eens tijd voor een AFC-Feest. Wanhoopt niet vrienden, er wordt aan gewerkt. De datum staat nog niet vast, aangezien deze nog afhankelijk is van onze sportieve prestaties. De P. P. C. zoekt nog enige versierders in ereatieveof handige vlak om mee te helpen bij de aankleding van onze sociëteit. Gaarne contact opnemen met Lex Rimini, telefoon 354370, of Frank Reddering, telefoon 420053 HET GAAT GOED De cijfers over onze resultaten die in Schakel nummer zeven werden gepubliceerd, zijn wel zéér gunstig. Jarenlang heeft Chris Schröder het tijdrovende werk gedaan van uitslagen verzamelen en standen maken en dan schreef ik meestal zeer diepzinnige artikelen over zijn cijfermateriaal. Ik herinner mij, dat het "gemiddelde" vrij hoog was maar niet zo daverend. Dat "gemiddelde" van alle winst punten bij alle elftallen draaide zo rond de 1. 03 - 1. 05. Dat is dus niet zo slecht; het gemiddelde loopt van 0. 00 tot 2. 00, dus met 1. 03 - 1. 05 zit je nèt iets boven de middenkoers. Maar.A. F. C. is nu op weg naar een record en dat zou toch geweldig zijn. Moet u even meerekenen: Volgens de vorige mededelingen hadden de seniores 145 punten behaald in 137 wed strijden. De spelers van de ploegen in de zaterdag-competitie behaalden 52 punten uit 33 wedstrijden (dat is geweldig, want dat ligt royaal boven de 1. 50) en dan krijg je junioren A 90 punten uit 68 wedstrijden) en junioren B 72 punten uit 69 wedstrijden). In totaal werden uit 307 wedstrijden niet minder dan 359 punten gehaald, dat is een gemiddelde van. 1.17 A. F. C. is op weg naar een nieuw record! J. W. Integratie derde elftallen profclubs in de standaard amateur-klassen Onlangs werd het rapport van de door de KNVB ingestelde commissie "Zelfstandigheid", welke zich bezighoudt met deze materie, in de openbaarheid gebracht. De commissie adviseert tot een reglementswijziging, die zal leiden tot de al jaren door de profsectie gewenste indeling van de derde elftallen van de profclubs in de standaard amateurklassen. Iedere profclub zou eenmalig in de gelegenheid gesteld dienen te worden haar derde team hetzij voor de standaard vierde klasse zaterdagamateurs, hetzij v: or de. standaard vierde klasse van de zondagamatéurs in te schrijven. De overige amateur-teams van de betreffende club volgen het nieuwe eerste amateur-team, dus spelen, wanneer dit team op zaterdag gaat spelen, eveneens op zaterdag. Vooral in verband met hun jeugd- teams zullen de meeste clubs voor de zondag-klasse kiezen. Wanneer voor de zondag gekozen wordt, zal het amateur-team op dezelfde data, dat ook het A-team van de profs thuis speelt, haar thuiswedstrijden dienen te spelen. Kiest men voor de zaterdag, dan dient gelijk met het C-team van de profs thuis gespeeld te worden. De amateurafdeling moet afgesplitst worden van de profafdeling en dient een eigen, van het profbestuur onafhankelijk, bestuur te benoemen. Ook financieel moet men de zaken gescheiden houden. De amateurafdeling dient zichzelf te kunnen financieren en mag geen bijdragen van de profafdeling ontvangen. Hoe dit laatste realiseerbaar en controleerbaar zal zijn, lijkt ons voorlopig nog de vraag. Overigens geldt deze regeling niet voor de stichtingen in het betaald voetbal, zoals bijvoorbeeld F. C. Amsterdam en A. Z. welke immers geen amateurteams kennen. In feite zullen in West I dus slechts drie clubs, nl. Ajax, Haarlem en Volendam even tueel van de te bieden mogelijkheid gebruik kunnen maken. De weerstand, die in de amateur-sectie van de KNVB altijd tegen deze plannen heeft be staan, lijkt enigszins weggeebd. Ook het AFC-bestuur heeft zich altijd fervent tegen stander van deze integratie getoond en ziet thans geen reden haar standpunt te wijzigen. Het acht het ongewenst, dat weliswaar volgens de reglementen onafhankelijke amateur afdelingen, welke echter in wezen een verlengstuk van de profclub vormen, in de stan daard amateur-klassen komen te spelen, aangezien een verdere afroming van talent bin nen de amateurverenigingen daarvan het gevolg zal zijn.

Schakels (clubbladen) | 1976 | | pagina 5