-9- Nou ja, een fietsenrek ombuigen, dat gê.£t nog. En zo gaan we maar lustig en onverdroten door ons clubhuis, en alles, wat daar om heen hangt, met de regelmaat van de klok af te breken. U moet eens met een mesje één krasje maken op de fiets, brommer of auto van deze vandalen.of een kloddertje verf op hun overhemd. Als ze je daar op zouden betrappen, komen we u wel opzoeken in het ziekenhuis. Met een bloemetje, uiteraard. KI v d BOCK VETERANEN Aangetrouwde schrijft er reeds elders in deze Schakel over. Op zes december hield een vijftal van de oudere veteranen op met voetballen, Ter ere van hen waren van overal in den lande spelers opgekomen, die de rest van Neder land vormden. V. O, C. H, B. S, H, V. V. Quick, K. H. F. C. Kampong, Hercules, P, W. Victoria en Robur en Velocitas hadden twee representanten gestuurd. Volwaardige mogen wij wel zeggen, zowel op het veld als in de sociëteit. Onze jongens mochten er ook wezen» Ik heb u al eerder verteld, dat het een heterogeen stelletje is. Je herkent de scholing direct. Peter Dougal, Piet Huisken, Cor Steeman, Cor Sluyk (sinds kort weer bij ons terug) etc. drukten hun stempel op de speelwijze. Maar aan de bar is het homogeen, Scholing? Grolsch en Bols naar het zich laat aanzien. De eerste helft van de voetbalwedstrijd werd afgesloten met een 1-0 achterstand, Toen haalde de coach van de rest de brains (Hans Nieuwdorp van U. D. uit zijn elftal en onze coach zette een nieuw, kaal wapen in. Tom Nooy en Henk van den Bergh vormden, zo achter elkaar spelend, vooral van de trap gezien, een leuk kaal, duo. Rokus Hoogendoorn deed met deze mannen de schaal naar onze kant doorslaan. Eindresultaat 3-1 gewonnen. En toen de avond. Talloze sprekers, waarvan Mop Schatens (Victoria) mij met zijn wilgje het beste is bijgebleven, spraken onze scheidenden toe. Mij is wel meer bijgebleven, maar dat sptak'niet, Goed, regelmatig zal ons vijftal niet meer spelen, maar ik weet zeker, dat een simpel telefoontje bij onvolledigheid van ons elftal, hen over zal kunnen halen. Veel geluk, gij allen' Jan Tjailing ALLE NEGEN Eén keer per jaar wordt er een groepje vrolijke happers uitgenodigd voor het doen van een partijtje kegelen. Dankzij het intermediair van Rick Ridderinkhoff belanden de happers in de gewelven van de herberg Mourits, alwaar 3 banen grinnekend om zoveel overmoed liggen te wachten. Nou kan je aardig met een voet- of tennisbal omspringen, met zo'n massief houten kogel van pakweg drie kilo ligt het toch een beetje anders. Dat ding moet je over een smalle baan, niet eens twee keer de diameter van de bal zelf, over een afstand van 20 meter naar 9 kegels toe laten rollen. De geëigende trucs met een bal zijn hier niet van toepassing. Daar waar we in uitblinken op de groene grassprieten, balletje 30 keer op je hoofd of effe-lekker-dood maken op de punt van je schoen, zou in dit geval 3 weken geheel verzorgd Binnengasthuis worden. Gelukkig hebben ze een gaatje in de kegelbal ge maakt, waar je duim in thuishoort, zodat je althans nog enig houvast hebt. Je moet vooral niet vergeten dat lichaamsdeel bijtijds terug te trekken, anders ga je met de bal mee. Dat gebeurde Akkie, bij het ingooien. Halverwege de baan kwam hij als een vliegtuig dat op schuim landt tot rust. De kreet, waarmee dit gepaard ging, galmt nog na in de catacomben van Mourits. Op dat moment waren onze tegenstanders nog niet gearriveerd, gelukkig maar. Allemaal onnodig opzien, daar zitten we niet om verlegen. Toch bleven er nog een paar ballen, bij dat ingooien, op de baan, zodat we even later de Club van 13, onder het bezie lend aanvoerdersschap van Ger Fellinga, nog tamelijk recht in de ogen kijken, Wel ge schrokken keken we naar de vele prijzen die uitgestald werden; een tikkeltje genegeerd stootte men elkaar aan en er werden veelbetekende blikken geworpen op de eerder genoemde brokkenpiloot. Al gauw werd ons duidelijk gemaakt dat men die prijzen niet voor zichzelf had ingekocht, maar dat er wel terdege rekening werd gehouden met onze beperkte moge lijkheden. Ton van Raay begon allerlei lijnen uit te zetten op het scorings-bord en even later werden de eerste drie namen afgeroepen.

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 9