-6- Club Vlottende Vlottende activa passiva Chelsea 195.005 2.088.793 Crystal Palace 26.545 982.023 Stoke City 73.828 567.369 Sheffield United 52.440 501.359 Middlesbrough 19.070 236.523 Liverpool 422.996 217.017 Blackburn Rovers 13.557 205.406 Hull City 27.024 95.858 Die cijfers liegen er niet om. Wat zegt u van ons aller Chelsea met haar prachtige acco- modatie bij Stamford Bridge Wat populariteit aangaat kan men Chelsea wel vergelijken met Ajax. Tottenham Hotspur heeft over het afgelopen boekjaar een verlies gepubliceerd van 240,000. Portsmouth heeft nog een deficit van 500,000 en Leeds United, nu al een jaar of tien toch een van de topclubs, begon dit seizoen met een achterstand van 200.000. In haar artikel schrijft de "Daily Express" ook interessante gegevens over kleine clubs. Daar heb je Workington Town (ik zou niet eens weten dat Workington een town is en waar het ligt) een vierde klassertje dat dapper strijdt om toch maar tot de "League" te blijven behoren. Belangrijkste posten: Inkomsten 11.885 en uitbetaalde salarissen 64. 077. Ik kan mij indenken dat Otto van Rijn als eerste penningmeester wel eens schele hoofdpijn krijgt. Als hij dit stukje gelezen heeft kan hij een borrel inschenken, die dan met tevreden smakken naar binnen wippen en denken: "Nou, A. F. C. is financieel een oergezonde club en ik ben eigenlijk helemaal geen gekke penningmeester". En dat is dan nog allebei waar óók. J. W. DOELPUNT VAN DE MAAND Om het herhaald verzoek van de nieuwe redakteur kan je niet heen. Niemand heeft gerea geerd toen hij beleefd verzocht om een beschrijving te geven van wat ie het doelpunt van de maand noemde. Dat is dom want in een half uurtje kan je voor de eerste keer in de Schakel-geschiedenis iets verdienen. Een lofwaardig initiatief. Het niet reageren moet af geschreven worden als een welvaartsverschijnsel. De boys van het 12de kijken de gegeven slok niet in de bek en omdat het doelpunt waarmee zij in aanmerking wensen te komen voor de erepalm (=kruik) toch gezet dient te worden in een lijstje, krijgt u t. g. t. het wedstrijdverslag aangeboden. Onder de rook van Ouderkerk ligt het veld van C. T. O. Het gekke is dat velen van ons liever ten zuiden van Amsterdam spelen, dan ten westen of ten noorden. Een geografiese geaard heid die toch wel iets met sfeer te maken moet hebben. We zijn nu eenmaal gevoelig voor een omboomd veld (bomen tribune), doorspekt met veel struweel. Gevogelte en klein wild zijn extra's die sommigen de keel doen dichtknijpen. C. T. O. miste hier en daar een klei nigheid maar het uitzicht op de oude kerk van Ouderkerk maakte alles goed. Vandaar ook dat we beschouwend, soms zelfs 19de eeuws elegant, de stormlopen van een tamelijk jong en derhalve vurig C. T. Ovan ons afsloegen. Geen sprake van paniek. Licht geamuseerd keken we toe hoe Jan van Dijken (doelman), soms onder hevige pressie, de bal, als een basket baller, met één hand over de lat klapte. Volledig ontspannen. Lachend bekeek hij de ver woede akties van onze tegenstanders, die toch één plaats boven ons in het klassement ston den. Er viel inderdaad veel te genieten, die eerste helft. De oplossingen die gevonden wer den waren van een raffinement, die aan de glorietijd van Ajax deden denken. De schoonheid van het spel, dat staat, zoals u waarschijnlijk wel zult weten, bij het 12de immer centraal. Onder het motto: laat ze maar komen, werd grillig gepareerd en soms het mes van de counter beproefd. Eén keer kwamen we zelfs verradelijk dicht bij een doelpunt toen Doby twee meter voor open goal toch nog tegen een voet van een tegenstander trapte. Hoe die voet daar kwam heeft niemand van ons begrepen. Volledig beheerst en ontspannen, zoals reeds gezegd, werd de rust bereikt: 0-0. Op ons niveau kan het weer wel terdege de nodige invloed uitoefenen. Het briesje van voor de rust was aangewakkerd tot een volwassen wind en dat ontnam, omdat we d'r tegenop moesten, toch wel de diepte uit ons spel. Nog verder werden we teruggedrukt en het karakter van de wedstrijd werd, mede door toedoen van een verse, nogal forse uitgevallen C. T. O. -er, allengs vinniger.

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 6