-5- Ach, wat was het in't Clubhuis weer gezellig - de gepensioneerde Veteranen gehuldigd - ze kregen wilgen voor hun kicks. Maar we hébben toch echte wilgen? Kunnen daér de kicksen niet worden opgehangen, met de namen van de roemruchte trappers er in gebeiteld? Het jongetje van Saint Brieux sprak weer - maar nu als Aanvoerder, Hoogleraar en vader van 4 kinderen - knüp, hoor. Maar laat de Veteranen rustig voortbestaan, waar ze maar willen, ze zijn in AFC-bloed en tranen gedrenkt, elke traptree, elk pilsje of glaasje, elke kluit AFC-aarde betekent wat voor ze: Old veterans never die - they simply fade away. Voor mij zijn good old Arie Mets én Arie Waayer én Arie van Beekum (met z'n buitenmodel tenue) nog altijd Veteranen - misschien oer-oer-oud, maar van een klasse en een ridderlijk heid, zoals dat bij Veteranen nu eenmaal is. Laat dat zo blijven EEN AANGETROUWDE ONS DOLLE ENTHOUSIASME Ik zou niet weten, of er op zondag één A. F. C. -supporter thuis komt met een schorre keel. Wij, A. F. C. -ers leven wel op een heel aparte wijze mee met onze vlaggedragers. Wat een hemelsbreed verschil met de fans van onze opponenten. Het lijkt wel of onze "supporters" schare apathisch worden, wanneer ze ons eerste elftal gaan zien. Men schijnt beschaamd te zijn om luidkeels aan te moedigen. Of wèt is het dan, wat wij, allen tesamen, bezielt? Zijn we bedremmeld? Nee, dat ook weer niet. Een veel genoemde en - heel soms - geroemde speler (zijn naam wil ik niet noemen) is een zeer welwillende jongen, doch soms gehandicapt door een plots opkomende vervreemding van alles, wat hij in werkelijkheid toch wél kan. Kijk, en nu gaan we - en dan liefst in koor - die jongen helemaal verkeerd benaderen, "Bied je aan, Kees" (ik noem alleen zo maar een voornaam). Tja, dat is me ook wat. Bk ken veel A. F. C. -ers, die zich regelmatig aanbieden, maar dan niet op het voetbalveld. Ook nog zo'n fraaie kreet: "Kees, blijf komen!" Nou, Kees kijkt wel uit. Zolang hij wordt opgesteld blijft hij komen. Kees wordt langs de lijn suf gezwamd. En dat is nu net niet, wat Kees nodig heeft. Heus, beste vrienden, wij allen stellen ons veel te negatief op bij het aanschouwen en de beoordeling van ons eerste elftal. Wij doen in ons broek, wanneer ze verliezen, En dat zijn dan wel wat plasjes in één seizoen, Maar hoe dolzinnig blij zijn we als ze winnen. Tussen die broekplasjes en dat reuze blije zit de gaping, die overvloeit van kritiek, défai tisme en het negatieve. Wij zien A. F. C. graag voor de Hoofd (pijn)klasse behouden, doch spannen ons geen moer in om dat te bereiken. Behoudens uitzonderingen vanzelfsprekend. Positief zijn is: opbouwende kritiek, enthousiaste aanmoedigingen, juist en vooral, wanneer het eens niet zo naar den vleze gaat. Morele steun aan Bestuur, elftalcommissie, trainers en spelers. That's the spirit! En zo gaan we dat in het vervolg doen. En wat steeds zo important is: met volledige medewerking van de jeugd. En indien er enkelen zijn, die na afloop last hebben van een schorre keel, heb ik met Sal van Gelder afgesproken, dat er gratis wat hoestdrop zal worden uitgedeeld. Oh, ja, en of u niet boven het biljart wilt roken! J. E. Canmé de Bout-Hachèle 60. MILJOEN DEBET De "Daily Express" heeft sentationele cijfers gepubliceerd over de financiële débacle bij de Engelse prof-voetbal clubs. In totaal staan de Engelse prof-clubs meer dan 10 miljoen "in the red" en het erge is, dat men geen flauw idee heeft hoe in die situatie verbetering gebracht kan worden. Er is maar één uitzondering: Liverpool staat in de plus, maar voor het overige is het beroerd tot erg beroerd. Hier een lijstje, dat het blad bracht over enkele bekende clubs: 7r? jni»^JJr;?:j i jy wr^u^^.

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 5