-19- Het zou veel te ver gaan om u in detail van het wedstrijdverloop op de hoogte te brengen. Het werden beslist niet allemaal poedels voor de Happers. Het uitbundig gehuil, waarmee het gekraak van de 9 omgekieperde kegels gepaard ging, moet menig klaverjasser boven ons hoofd de stuipen op het lijf hebben gejaagd. Moet je maar geen A. F. C. -ers uitnodigen. Na de prijsuitreiking, waarbij iedereen aan zijn trekken kwam, ondanks het feit dat de thuisclub gemiddeld 30 punten meer had gegooid per speler, werd de hele handel uitgenodigd ten huize van Arthur Reddering. De liefde kan niet van één kant blijven komen Om een invasie van een dikke 20 zeer luidruchtige heren ter middernacht te mogen ont vangen, moet je van wanten weten. Derhalve recipieerde de gastvrouw met één voet op de trap, onder de gegeven omstandigheden de enige juiste houding, In de tumblers klokte het gerstenat, de kelken werden gevuld, de hapjes gingen rond, kortom: de happers waren weer thuis Gedurende deze nachtelijke séance, die pas omstreeks 5 uur ten einde liep, werden 283 moppen ter tafel gelegd. De Club van 13 (Ton van Raay) kwam hier zowaar wederom als winnaar te voorschijn maar toch, zonder chauvinist te zijn, vond ik die van Arthur het mooiste: Grote dikke beer van een Surinamer komt bus binnen in de Bijlmer. Zegt, doorlopend naar achteren zonder te betalen: 'Bobo niet betalen'. Klein chauffeurtje haalt schouders op en rijdt weg. Volgende dag, hetzelfde ritueel. Bobo loopt naar achteren en zegt: 'Bobo niet betalen'. Chauffeurtje krabt achter z'n oren maar rijdt toch weg. 's Avonds in de remise, spreekt hij het geval door met een paar forse kollega's. 'Wat moet ik doen?' vraagt hij verdrietig. 'Wacht maar' zeggen deze. 'We zullen 'm wel even pakken voor je. Geef ons maar de halte waar ie altijd binnenkomt'. Volgende dag, Bobo stapt in en zegt: 'Bobo niet betalen', loopt daarna door naar achteren. De twee kollega's komen overeind, lopen zeer breed naar achteren, pakken Bobo bij een arm en vragen sarrend: 'Waarom Bobo niet betalen?' Waarop Bobo zegt: 'Bobo niet betalen, Bobo heeft weekkaart'. Charlie BAR' TALK Wissel Wat gaat erom in het gemoed van een gewisselde speler? Ik herinner me nog de tijd, dat een coach voor één lange twee kleintjes het veld in mocht zenden. Later zijn de voetbal autoriteiten het woord elftal letterlijk gaan interpreteren. Nu mag je maar één speler, van welk formaat dan ook het ritme laten oppakken. In levende lijve en ook wel op het scherm ziet de gewisselde speler er niet blij uit. Al thans als hij niet geblesseerd is. Maar wat geschiedt er nu weer bij onze Zatten? Daar geschiedt van alles, mensen. In een wedstrijd tegen S. D. W. uit wordt Hans Dukker in de rust vervangen. Waarom? Ik weet het niet. Wellicht vermoeid van de vorige avond? Enfin, de wedstrijd gaat door. Is op een bepaald moment zelfs afgelopen en de rood zwarten gaan zich weer in het burger steken. Willen nog een pils in S. D. W, 's clubhuis pakken. Komen binnen en zien door de wisselspeler een grote tafel gedekt. Met bitterballen, kaas, worst, pils en wat niet al. Wat gaat er om in het gemoed van een gewisselde speler? Wij komen er nooit achter. Waterstaat "Weet je waar je ook leuk op kunt gokken? Op de waterstanden, die elke morgen worden voorgelezen. Kijk het gaat zo. De omroeper zegt b. v. Constanz 410. Dan wacht hij een poos en vult aan plus of min 10. Dan moet je in deze rustpauze erop gokken of hij plus of min zal zeggen. Grave beneden de Sluis 300. (gauw een piek op plus) min vijf. Piek kwijt. IJselkop. Neen man je begrijpt het verkeerd. Dat is ook een plaats. Ach, ik leg het je niet verder uit. Je bent te gauw beledigd". Kaarten Het kon niet uitblijven. Ook onze kaarters, ik bedoel de vaste, willen genoemd worden. Men ziet bijna niet meer klaverjassen op de middagen. Skat. Dat is het spel. Niet iedereen beheerst het al helemaal. Ik zag een knaap 69 bieden met twee sekke azen in de hand. Goed Genoeg Weer eens een mooi feestje meegemaakt. Dat van onze zaalvoetballers. Goed orkest. Later op de avond een leuk optreden van Johnny Kraaikamp. En een aantal gratis versnaperingen. Wat kan er dan nog fout?

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 10