-7- uitgevoerd reisverslag, geschreven door Piet, Johan en Ad. We wisten al, dat er veel en goed gevoetbald werd en dat de ontspanning uitstekend verzorgd was. Niet, dat Johan de Bie zien nog in de politiek stortte en als burgemeester van Amstelveen grote indruk maakte op plaat selijke TV-grootheden. Ook het hoofdstukje "liefde romance" maakt duidelijk, dat onze jongens als goede AFC-ers niet stilgezeten hebben. Vele girl-friends moesten noodgedwongen worden achtergelaten. Uit het hele verslag DiijKt wel, dat de Amerikaanse gastheren het de AFC-ers op culinair gebied aan niets hebben laten ontbreken, terwijl de leiders ook de Amerikaanse nationale drank whisky op haar waarde hebben kunnen beproeven. Johan en Ad gingen met les Monas en Joris de Wijs op bezoek bi] de familie Cannon. Zij zullen dus binnenkort wel in de gelijknamige serie op onze IV f^ner men verschijnen. Voor Piet Pas, Kees Frijters, Jean Paul Krak en Wim de Graaf is dat niet meer nodig. Zij waren immers al in de ether in een radioprogramma voor een kort interview. Duidelijk blijkt uit het verslag, dat deze trip een groot sukses is geweest. Met de samenstellers van dit reisverslag, dat voor alle deelnemers een unieke herinnen g zal zijn, zijn wij van mening, dat met deze reis een uitzonderlijke gebeurtenis in de geschie denis van AFC heeft plaatsgevonden. THE REDS Ook voor de basketballers is de kop van het seizoen eraf. Niet gehinderd door afgelastingen, waarvan ook de voetballers tot op heden weinig last hadden, zit het eerste kwart van de com petitie erop. Overigens is de competitieleider van de Amsterdamse Basketbal Bond weinig bedreven in het opstellen van een gelijkmatig wedstrijdprogramma. Nu eens speelt een team twee wedstrijden in vier dagen, dan weer drie weken niet, hetgeen de vorm niet ten goede komt. Vooral het eerste herenteam van de Reds heeft hier nogal last van en het is ve®lbe tekenend dat alle tot nu toe geleden nederlagen na zo'n basketballoze periode lagen. GeluKKig konden tegenover drie nederlagen evenveel overwinningen worden gesteld zodat voorlopig een plaats in de middenmoot gegarandeerd is. Coach Bob van de Bergh wil echter terech meer. De mogelijkheden daartoe zijn zeker aanwezig, want we hebben een goede lange ploeg. De lagere herenteams volgen het voorbeeld van het eerste en strijden met wisselend succes. Ook hier plaatsen in de middenmoot en dat is, gezien het feit, dat het vierde en het vij e vorig seizoen gepromoveerd zijn, zeker geen slecht resultaat. Dit seizoen lijkt promotie alleen voor de dames weggelegd te zijn. De eerste zes wedstrijden werden met groot gemak gewonnen, de zevende wedstrijd werd echter te makkelij opgeva en met de beschamende cijfers van 16-26 verloren. Toch blijven we optimistisch^ Aan het Reds-feestfront is nog weinig gebeurd. Medio December zal echter in café Uilens e een groot feest georganiseerd worden met medewerking van de groep "Liberation o an nog bekend van het Redslustrumfeest en thans ook op radio en TV te horen en te zien. U hoort er nog wel van. Vervolg van pagina 2 Bridge Lang niet altijd wordt in de nabijheid van mijn plaatsje aan de bar over voetballen gepraat. Natuurlijk wordt wel eens de vraag opgeworpen of inderdaad de aftrap van Jan Blaser de concentratie van onze mannen heeft verstoord. Kansen gemist. Penalty in handen van de doelman. Natuurlijk wordt wel eens getwijfeld aan de kansen van Treize F of Mister Alkes tis in bepaalde koersen, maar toch ligt de laatste tijd het accent op bridge en dan vooral na de eerste donderdag in de maand. Soepele vertelsels, waarbij de meeste sprekers nog precies weten waar alle 52 kaarten zich bij de aanvang van een bepaald spel bevonden. et sterkst vond ik die, waarbij men een speler 13 schoppen in zijn hand had gefrommeld. Hij eindigde op zeven sans en de tegenpartij moest uitkomen. FRANS Frans Spoel heeft het moeilijk deze weken. Ten einde een trombose in zijn been te doen gene zen, werd hij opgenomen in het O. L. V. De doktoren nemen tegelijk de gelegenheid te raat hem wat af te doen vallen, 400 caloriën per dag bevat zijn diëet. Ik meen dat zo'n 1800 stuks onze lichamen op peil houden. Sterkte Frans. jan Tjalling AFC-er IN HET NIEUWS George Oetelmans jr. is een in AFC-kringen welbekende scheidsrechter, die geregeld in net nieuws komt. U heeft het natuurlijk allemaal wel gehoord en gelezen. Het wordt je rood en geel voor de ogen. Toch blijft George voor ons Rood-Zwart. WIST U - dat onze zaterdagteams nog steeds ongeslagen zijn

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 7