-5- gegroeid en had op 1 juli 866 leden waarvan 249 senioren, 274 junioren en 203 pupillen. De con tributie was tamelijk laag: voor de senioren bijvoorbeeld 90,en de totale contributieopbrengst bedroeg 54,000,Bij D. W. V. was de toto/lotto opbrengst zéér hoog: 31.000,--(!) en de recettes kwamen op 7.900,Nu de uitgaven: trainers 24.000, huur en onderhoud velden en gebouw 20.300, reiskosten etc. 18.000,Het nadelig saldo ad 17,000,wordt gefinancierd uit het Bouwfonds. Inmiddels heeft D. W. V. de contributies verhoogd: bij Seniores van 90,tot 120,per jaar. Ik heb met grote belangstelling de clubbladen - en zeker de financiële verslagen - gelezen en ik hoop, dat u dit korte résumé ook belangrijk vond. Want daaruit blijkt vooral welk een enorme taak - door de penningmeesters naar mijn idee in de eerste plaats - vervuld wordt door de Bestuursleden van al die clubs. Eigenlijk zijn zij manager van middelgrote bedrijven en dat is dan nog een "ontspanning" na je werkdag, want je bent bestuurslid van zo-maar een amateur voetbalclub. Ontspanning na je inspanning. Maar vergis u niet: Het Bestuurslid zijn van een voetbalclub is tegenwoordig geen ontspanning voor je inspanning, maar een inspanning voor je ontspanning. w LAATSTE MAN Als je als laatste invaller genoemd staat bij het laagste seniorenelftal, spelend in de onderafde ling van het district, mag je jezelf best bestempelen als de slechtste, of, iets ruimer genomen (er zijn namelijk nog meer districten) een van de slechtste voetballers van Nederland. Zo'n predikaat gaat niet in je kouwe kleren zitten. Er zijn zelfs spelers aan wie deze onder scheiding zo'n vier, vijf keer per seizoen wordt uitgedeeld. Alia één keertje, dat kan een vergissing zijn. Een slordigheidje van de opsteller. Van: 'Wie hebben we nog meer? Aha. Jansen, plak 'm er maar aan. Beter mee verlegen dan om verlegen!' Wekenlange prolongaties van de titel 'laatste man' geeft echter te denken: het aureool wordt bij elke opstelling vaster op je hoofd gedrukt. Na de tweede keer verwacht je enig medeleven van je teamgenoten, Hulpzoekend kijk je in het rond als ze lawaai'erigbinnenstappen, de tassen nonchalant op de bank deponeren, dassen worden zwierig losgeknoopt, kwinkslagen vliegen over en weer, gelach, kortom: vrolijkheid alom. Zfj' spelen, geen twijfel mogelijk! Ongezien heb je ze geturft en zachtjes begin je te retireren. Bijna op de gang, bereikt je de kreet: 'Hé, waar ga jij heen?' Ook dat nog, je moet grensrechteren. De schimpscheuten aanhoren als je met je stokje de verkeerde kant opwijst. Iemand die zo slecht speelt, zal nooit behoorlijk kunnen vlaggen. Maar goed, er loopt iemand en dat scheelt een rijksdaalder. Tijdens de rust mag je de thee inschenken. Je bepaalt je tot je werk. Je weet dat je uitgesloten bent van de rekonstruktie, wat voor zinnigs zou je ten berde kunnen brengen? Met je rug tegen de deur, starend naar de lege plastic bekertjes, her en der op de grond, beluister je de snedige opmerkingen aangaande de eerste helft. De 1/2'tjes krijgen extra reliëf, de crosspassen worden gaver en puntiger en de doelpuntenmakers weren hautain de lof af, die hun zo rijkelijk wordt toegezwaaid. Wat een wereld Je vraagt je af of je daar ooit nog eens deel van uit zal maken. Mee te snappen, mogelijk zelfs een schouderklopje in ontvangst te nemen. Nauwelijks merkbaar schudt je je hoofd, pakt je stokje en als je je bemodderde Zondagse schoenen onder je ziet, besef je heel goed waar jouw plaats is. Niet in het veld maar er naast Na afloop kan je natuurlijk snel je stokje inleveren, je koffertje weggritsen en naar huis gaan. Onbewust weet je echter dat er juist in het samenzijn na afloop nog mogelijkheden voor je zijn. Je mengt je onder je mensen, die vrolijk happen in het blondschuimend bier. Neemt bescheiden deel aan de konversatie, waarbij je telkens een wat minder goede prestatie van een bepaalde speler naar voren haalt. Ondertussen laat je je vinger rondjes draaien en als je tegen etenstijd iedereen hebt gehad, mag je hopen dat deze vorm van ondermijning de volgende week enig effekt zal hebben. De gretigheid waarmee je 'De Schakel' aanvat om de nieuwe opstelling te lezen, is omgekeerd evenredig aan de verbazing waaraan je ten prooi valt als je opnieuw je naam als laatste man mag noeteren. Voorwaar, nogmaals een duidelijke onderstreping van onze hang naar amateurisme. Ook op het allerlaagste niveau wordt ons blazoen schoon gehouden. Charlie DOELPUNT VAN DE MAAND Er zijn vier mogelijkheden: a) AFC-ers maken geen mooie of gekke doelpunten b) Ze zijn te bescheiden om dit te erkennen c) Ze weten niet wat mooi is d) AFC-ers zijn te lui om te schrijven. In ieder geval bedroeg het aantal inzendingen voor het doelpunt van de maand nul. Toch worden er iedere week zo'n 100 doelpunten door ons gescoord, zodat ons totaal ongeveer zevenhonderd moet bedragen. Daar moeten er toch zeker wel enkele bii geweest, ziin. die het vermelden waard

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 5