-3- WAAR MOET DAN HEEN? De kompetitie is pas enkele weken oud en de spelverruwing heeft in de eerste wedstrijden weer meer van zich doen spreken dan het vertoonde spel. Verleden jaar was er ook geen gebrek aan negatieve publiciteit rond het betaalde voetbal, maar de op het scherm vertoonde "moordaanslagen" en scheidsrechtersmolestaties lijken hun uitwer king zeer duidelijk bewezen te hebben. Maar wie nu denkt, dat men leert hoe het niet moet, komt bedrogen uit, Zowel de wedstrijd S. D. W. -A. F. C. als de ontmoeting Aalsmeer-A. F. C. werd ontsierd door onverantwoorde akties. Bij de B pupillen topper A. F. C. bl - Blauwwit bl werd een A. F. C. ertje op een z. g. "professionele" wijze door zijn 8 jarige tegenstander getorpedeerd, nadat hij alleen op de keeper leek af te gaan, waaruit moge blijken, dat ook de jongeren elkaar iedere vorm van sportieve rekreatie misgunnen. Een verzachtende omstandigheid bij het betaalde voetbal wordt vaak het financiële belang van beide partijen genoemd, maar het lijkt mij een kortzichtige redenatie, dat een negatieve spel- benadering het toeschouwersaantal gunstig zal beinvloeden. Bij de amateurs (wel of niet betaald) is een dergelijke omstandigheid niet aanwezig, omdat men te maken heeft met hobbyisten, waarbij normaal gesproken niemand meer of minder inkomsten zal genieten bij winst of verlies. Er zijn volgens mij 2 mogelijkheden, die gezamenlijk kunnen bijdragen tot een verbetering van de misstanden op de voetbalvelden: 1) Confronteer het publiek niet overmatig met gepleegde overtredingen door middel van herha lingen en "gele kaarten items" omdat deze overtredingen niet worden veroordeeld, maar eerder in praktijk worden nagebootst. 2) Het sneller uit het veld sturen van een speler na een ongeoorloofde charge, omdat blijkt dat gele kaarten, boetes en officiële waarschuwingen niet afdoende blijken. Zelfdiscipline bij spelers, trainers en begeleiders lijkt namelijk te veel gevraagd. Jack van Gelder UIT ANDERE CLUBS In het clubblad van Unit a s lazen wij: "De eerste kennismaking met de zeven verenigingen uit West I is ons erg goed bevallen en bijzonder prettig waren de contacten met Rood-Wit Amster dam en A. F. C. De H. F. C. er gaf volledig de gang van zaken op financieel gebied. Ook de Kon. H. F. C. draait practisch helemaal op de binnenkomende contributies en donaties. In het boekjaar 1974/75 be liep dat 104.370,Aan voetbalpool/lotto kwam binnen 7.500,en aan recettes 3.140, De belangrijkste uitgaven waren: personeel (terreinknecht, trainer en jeugdtrainer) ten bedrage van 26.255,ende H. F. C. -er ten bedrage van 16.200! Opvallend voor ons is, dat II. F. C. precies omgekeerd handelde als A. F. C. Bij ons werd de A. F. C. Schakel opgeheven omdat het blad te duur werd en de Spanjaardslaan deed de H. F. C. -er, die destijds ook al van wege de kosten werd opgeheven, op dringende verzoeken van de leden maar weer terugkomen! A jax- Nieuws geeft het aantal leden per 1 juli 1975. Ge zult merken dat Ajax in haar leden bestand heel anders in elkaar zit als A. F. C. Kijkt u maar: Werkende leden 261, waaronder 13 ereleden en 13 leden van verdienste; buitengewone leden 53. Waaronder 28 contractspelers; ondersteunende leden 1206, juniores 145 en pupillen 62. Bij Feyenoord had men op 30 juni 1975 595 werkende leden, 32 junior-leden, 170 adspirant- leden en 63 pupillen. De contributies bij Feyenoord zijn laag; 80,voor werkende leden, 60,voor juniores, f 40,voor adspiranten en pupillen. Maar werkende leden moeten wel 100,voor een dameskaart betalen. Chantecle r het clubblad van Quick - den Haag geeft evenals de H. F. C.-er, het vol ledige financiële verslag over 1974/'75. Het beeld is vrijwel hetzelfde: de amateurclubs "drij ven" op de contributies. Bij Quick kwam aan contributies binnen 123.300,Het buffet - het is inderd4Ad een gezellig buffet - deed het ook heel aardig en bracht 17.500,in het laad je. Recettes 3.700,en reclame rond het veld 4.000,Wat mij bij de recettes op valt is dat die van de toch zeer matig geplaatste derde klassers (Quick en Kon. H. F. C. en de hoofdklasser P. F. C. niet eens zo gek ver uit elkaar lopen. De conclusie ligt voor de hand: Wie naar een amateurwedstrijd gaat kijken interesseert zich meer voor de club dan voor de Klasse. Wat de uitgaven bij Quick aangaat zijn de belangrijkste posten de training 7 33.800, de terreinmeester 24.000,het onderhoud der terreinen 20.200,en dan krijgen wij het huidige dure paardje in de clubstal: Clubbladen en Mededelingen. (Bij ons heette dat dus: Schakel en Bulletin) Chantecler kostte 4.300,het Mededelingenblad 14.300,en druk werk 1.000, Ook D. W. V. (Amsterdam-Noord, eerste Klasser) kwam met haar jaarcijfers, maar die geven een ander beeld. Deze club - vroeger de grote concurrent van de Volewiickers is snel

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 3