Willem van der Marei Df gnlupmt Het elfde Dames IN MEMORIAM Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische oud-hollandse sfeer. Reeds in zijn jonge jaren, als Willem van der Marei het effectenvak be oefent, is hij de acteur en zanger, die zich bij tal van gelegenheden met groot talent een naam verwerft. Hij vertolkt ook het levenslied, vaak voor hem ge schreven door dierbare vrienden, die met grote zorg en vakmanschap teksten en melodieën voortbrachten, die van professioneel niveau genoemd mochten worden. Zo groeide Willem uit tot een „troubadour", die spoedig na zijn intrede in A.F.C. bij alle feestelijke gelegenheden een rol vervulde in grote of kleine revues, in sketches, bij jubilea en tal van nieuwjaarswensen. Hij heeft tallozen gedurende tientallen jaren bezig gehouden, ontroerd en de gulle lach ge schonken. Bij het afscheid van erevoorzitter Henk Kappelhoff, twee jaar geleden, trad hij voor het laatst op met Tonnie ten Oosten in zijn glansrol King Soccer. Met het overlijden van Willem van der Marei is als het ware een tijdperk afgesloten. Jongeren hebben op hun wijze zijn vaandel overgenomen. Maar de naam Willem van der Marei zal in A.F.C. voortleven als een man van grote gaven, die A.F.C. en zijn vele vrienden talloze momenten van grote vreugde en ontroering heeft bezorgd. Ton Glas De buiken zoveel mogelijk ingehou den, de scharnieren verantwoord (blaas pijp!) ge-olied, de ruggen gerecht, de ogen gretig vonkend van niet te stuiten verlangen, is ook het elfde aan z'n zo veelste jaargang begonnen. Bij de première was het nog even wennen. Ook wat de opkomst betrof. Staan er steeds 16 heren paraat, die och tend in de Meer waren het er slechts 10. Inklusief wat aanvulling uit hogere elf tallen, maar dat hoefde persé geen ver sterking te betekenen. Het is algemeen bekend dat het 11de pas bij het 3de wat tegenstand van betekenis gaat krijgen. OVVO had met dezelfde moeilijkhe den te kampen maar loste de zaak radi- kaal op door nagenoeg geheel jun. A op ons los te laten. Dat scheelde een kwart eeuw per speler! Ook dat was even wennen. Niet dat we geheel en al vastzaten, de zomersporten hadden wel voor enig soelaas gezorgd. Als Nico bij het intrappen twee, drie keer door de knieën zakt, als Ak in een looppasje de bal uit de sloot gaat halen, als Robbie een paar keer z'n benen losschudt en Jan verend naar de middenstip loopt om te tossen, weet je zeker dat het met de konditie goed zit. Toch kozen we voor een verdedigend konsept met, uiteraard, de snelle counter als verrassingswapen. Dit laatste gedoogt geen misplaatste grappen. Jaap, na een aanvankelijk niet zo gladjes verlopen come-back, kan counteren als de beste. Counter-Jaap is niet een bijnaam, die zo maar uit de lucht is komen vallen. In het begin was het gedartel van de jonge mensen, zo op de vroege ochtend, toch voor enkelen iets te veel. Het werd 10 maar een onmiddellijk ingezette tegenaanval (counter) bracht de partijen weer in evenwicht. Een paar minuten later kreeg onze linksbuiten de bal voor de voeten, na een gewone aanval, geen counter dus, en met stijgende verbazing keek hij de bal na, die hij richting doel had gestuurd. Jaja z'n eerste doel punt als aanvaller, in 10 jaar tijd. Het publiek (23 man!!!) was het er niet mee eens en dacht aan buitenspel. Nadat betrokkene zich langdurig met enkele woordvoerders had onderhouden en duidelijk had laten merken, dat dit een unieke gebeurtenis was, keerde de rust terug. Althans aan de lijn, in het veld niet. Alles in het nette wel te ver staan, maar na vijf minuten stonden we met 42 achter. Het werd onze langste ochtend, om met Mr. Ryan te spreken. Steeds weer kropen we dichterbij: 43, 5—3, 5—4, 6—4, 6—5, 7—5, 7—6, 86, 87 (een VAT BIER voor de ge lijkmaker!) en tenslotte 97. De strijd was gestreden, we legden de moede benen ter ruste. Voor de zoveel ste keer had Jaap z'n naam eer aange daan (5). Nico moest al na een paar mi nuten in de tweede helft afhaken, de spanning (op z'n spieren) was te groot geworden. Ondanks de 9 tegentreffers had onze geleende keeper z'n doel ma gistraal verdedigd maar ook hij was ge blesseerd geraakt. Met 8(4 man hadden we slag geleverd tegen een juniorenteam, dat in de tweede helft zelfs nog de euvele moed had twee kakelverse spelers in te zetten. Waar ligt de top van het sportieve, geacht forum? Het was dan ook volkomen terecht dat OVVO, een paar weken later, we gens permanente geringe opkomst, z'n elftal terugtrok. Het doelpuntenfeest werd derhalve ongeldig verklaard; we waren nog ongeslagen. Ook al omdat de volgende twee wedstrijden gemakkejj lijke overwinningen werden. Meerboys bracht ons echter tot de werkelijkheid terug. Je weet het alle maal ,zo'n dag komt eens. Door de loop der jaren hebben we u verwend. Onge twijfeld het elftal met het hoogste ge middelde over de laatste 5 jaar. Een lange reeks van klinkende overwinnin gen met een doelsaldo in astronomische orde. Meerboys overtroefde ons met eigen wapens plus nog een inzet waar je kil van werd. De nederlaag werd glimlachend ge toucheerd; de noodzaak om u ander-|J maal een kampioenschap aan te bieden was er niet meer. De spanning om dit gebeuren, zeker op onze leeftijd, kan ge vaarlijk zijn. Charlie. Voor zover u dit nog niet hebt ge daan, dan nu meteen aanmelden voor het 2e Dames-jaardiner op zaterdag 18 januari 1975. U kunt dit doen met een briefkaart of brief bij Jannie Rimini-Rolle, Preto- riusstraat 75, Amsterdam, tel. 354370. De kosten voor dit diner, een „baga tel" bedrag van 27,50, all-in, overma ken (of laat uw man dit even doen) op postgirorekening 3191646 t.n.v. Marijke Rooze-Spaander, Valeriusstraat 119, al hier. Bij de tafelreservering kunt u uw wen sen kenbaar maken aan Jannie Rimini. Verder graag de medewerking van dames, die zich geroepen voelen om wat voor te dragen, te zwijgen, piano te spe len etc. Namens het Damescomité, Jannie Rimini. Mbfiuitiffcr Restaurant jK^iinï» Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 6589 Gevestigd in een historisch Hendrick deKeyser pand anno 1614. Ook voor recepties-promoties-parties en besloten diners. zondags gesloten Op aanvraag bezorging van koudbuffet V1_ op uw kantoor of thuis. 7

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 7