Mixed Pickles 6 (vervolg) Lief en leed De competitiestanden zijn weer afgesloten en gepubliceerd: alle lief en leed, alle vreugde en ergernis over zo'n héél voetbalseizoen van eind augustus tot eind mei zijn weer samengevat in een aantal onaandoenlijke cijfers en getallen. De oude clubs" hadden het over het algemeen niet zo best. Quick (Nijmegen) degradeert van de Hoofdklasse naar de Eerste Klasse, Be Quick (Zutphen), W.V.V. (Winschoten) en Vlissingen degraderen naar de 2de Klasse, Quick (Amers foort) -dat „Quick" is toch kennelijk niet zo „vlug" als u deze lijst ziet moet het volgend jaar in de derde Klas uit komen en V.V.A. onbegrijpelijk voor de ouderen, die de verhuizing van de Kruislaan naar Nieuw West toejuichten, want V.V.A. was in onze jeugd „de club uit de Bilderdijk" haalde maar 7 punten uit 22 wedstrijden en is nu afgezakt naar de Afdeling Amsterdam. Een lichtpunt is het sterke herstel van good old Z.V.V. want de Zaandammers werden fraai Kampioen in 2A en komen dus in de eerste Klas. Zaandam maakt in de voetballerij een bloeitijd door. een club in de Hoofdklasse en twee in de Eerste. Van onze oude tegenstanders degraderen Stormvogels en Alkmaarse Boys naar de derde Klas; Uithoorn wordt tweede Klasser en Schagen vierde Klasser. Opvallend is dat wanneer het eenmaal slecht gaat, het over de hele linie donderen is. Voor O.S.V. onze vroeger zo gevreesde tegenstander met Rensenbrink als gangmaker beleefde gewoon een rampjaar; het eerste degradeert naar de vierde Klasse, het tweede naar de reserve vierde en het derde naar de Afdeling. Die drie elftallen behaalden in 62 wedstrijden 40 punten, dat is dus een gemiddelde van 0.64. Echt prettig werken ge weest voor die Elftalcommissie. De K.N.V.B. elftallen van A.F.C. deden het over het algemeen prachtig. Het tweede eindigt in de reserve eerste Klas op de tweede plaats met 30 punten uit 22 wedstrijden en het derde in de reserve tweede Klas op de derde plaats met 26 punten uit 22 wedstrijden. Voor beide ploegen de hoogst haalbare afdeling en een geweldig saldo „in de plus": 56 punten uit 44 wedstrijden, dat is maar even een gemiddelde van 1.27! Het vierde had het moeilijk, maar wist zich dank zij een daverende 4-0 overwinning in de laatste wedstrijd toch te handhaven. Nog even terug naar de eerste elftallen. De nieuwe F.C. Amstelland (een combinatie van een oude A.V.B. combi natie met de restanten van het opgeheven Watergraafsmeer) deed het prachtig, werd kampioen van 2B en is dus volgend jaar eerste klasser. (Dat wordt een interessante competitie.) Rapiditas (Weesp) en Celeritudo alweer veertien jaar ge leden, dat we na de overwinning op Celeritudo eerste Klasser werden, waar blijft de tijd? herstelden zich en zijn nu weer 'tweede Klasser. Dat was het dan zo'n beetje: u weet weer ongeveer, hoe het zit. A.F.C. mentaliteit In het barre Noorden is A.F.C. op zeer onaangename wijze genoemd door de „baas" van de F.C. Groningen, die in Zwolle van P.E.C. met 3-1 won. In „Het Parool" stond een uitvoerig verslag met als kop: „De wraak van „het heertje" Peter Eimers", die twee prachtige doelpunten maakte. Volgens dat verslag ergert het Eimers tot in het diepst van zijn ziel, dat zelfs het kleinste beetje waardering voor al zijn gesloof niet kan worden opgebracht. Acht jaar geleden plukte G.V.A.V.(fg voorloper van F.C. Groningen hem bij Be Quick vandaan, de elitaire club van het noorden. „Bij het publiek ben ik daarna nooit echt in de smaak gevallen. Nu nog is het zo, dat ze mij uitjoelen in Groningen. Ooster- parkers en G.V.A.V. zijn de arbeidersverenigingen bij ons, Be Quick heeft een ander etiket en dat ben ik nooit kwijt geraakt Ze mogen van mij allemaal topscorer worden, wanneer er tenminste ook voor mij wat erkenning zou zijn. Maar die krijg ik niet." Het Parool schrijft dan, „maar ook niet van bijvoorbeeld baas Wim Beltman, die hem gisteravond dan wel een aardige vent noemde, maar hem toch ook schetste als de jongen met „een A.P.C.-mentaliteit En dat is dan de zoveelste blunder van deze „doordrammer", oud-kapitein W. Beltman (hij was een goede scheidsrechter) die het beroepsvoetbal als zijn toekomst beschouwde en de militaire dienst verliet. Als ik het wel heb, is Groningen zijn vierde club^ en het is dan óók de vierde club waar hij moeilijkheden heeft trainer Groenewoud heeft al ontslag genomen. Beltman's start was bij Go Ahead, waar een daverende rel ontstond na de dramatische wedstrijd tegen Sportclub Enschedé en vervolgens waren Vitesse en Gooiland snel opgeheven mijlpalen op Beltman's weg naar de voetbalglorie. Hij weet al zoveel van voetbal dat de A.F.C. mentaliteit voor hem iets denigrerends is. Max de Bruin zei terecht: „Ze mochten willen dat ze een A.F.C. mentaliteit hadden!" Tja maar die leer je alleen kennen als je lid van A.F.C. bént. En nu vrees ik, dat Beltman daarom die mentaliteit nooit zal leren kennen. Cijfermateriaal Chris Schröder heeft zich weer zéér verdienstelijk gemaakt door alle eindstanden van de A.F.C. elftallen uit te typen en met een boeiende rubriek „Wist u, datrond te zenden. De opgave, die vorige maand verscheen, bracht 33 competitiestanden, mede dank zij de enorme medewerking van de heer Barends van de Afdeling Amsterdam. Veel vreugde geeft een bestudering van al die competitiestanden niet; officieel geen kampioen, hoewel drie elftallen boven aan eindigden en wel Zaterdag 3 maar die deed buiten mededinging mee, junioren B3 score 103-16 maar de afdeling is niet uitgespeeld, zodat Roda '23 II ook nog kampioen had kunnen worden en junioren Al, maar D.C.G. en R.K.A.V.I.C. hadden het zelfde aantal punten (32 uit 20). Het doelgemiddelde van onze juniores was fraai, maar hoe het nu ook is - er schijnt „kortsluiting geweest te zijn tussen de betrokken instanties, waardoor juniores Al en dat is een ploeg - toch niet officieel kampioen waren. Dat doet niets af aan onze waardering; deze ploeg was de beste in haar zware afdeling. Helaas degraderen ons vijfde en ons zesde het zesde met wel zéér beroerde cijfers (5 punten uit 21 wedstrijden en een score van 25-83). Al met al bleef het gemiddelde van geheel A.F.C. toch nog net iets boven de 1.- en dat hebben wij te danken aan de jongste jeugd. Over junioren B3 hadden wij het al; B4 eindigde op de tweede plaats, evenals junioren C3 en C7. Op de derde plaats eindigden junioren A2, B5, C2 en C4. Bravo, jongens!

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 6