1974-75: Bas Rachman IL - aur n METZLER- De nieuwe Schakel brilieders oogmerk PAUL BOSCH OPTIEK-ENGROS B.V. Intussen is het nieuwe seizoen reeds begonnen en helaas was de uitslag van onze eerste wedstrijd teleurstellend. De voorbereidingstijd is onder leiding van Piet Ouderhand en Rob Duis en zijn mannen ten volle benut. De resultaten waren hoopgevend en de verwachtingen van de eerste wedstrijd van ons le elf tal waren hoog gespannen. A.F.C. is ech ter een club die moeilijk afstand doet van zijn tradities, helaas ook van de slechte! Ik kan mij niet herinneren, dat wij in de laatste jaren onze eerste com petitiewedstrijd hebben gewonnen! We zijn pas aan het begin, maar het is wel duidelijk, dat ook dit jaar wederom een zware strijd geleverd zal moeten worden! Dit werd bevestigd in onze tweede wedstrijd tegen Hermes-D.V.S. Na een eerste helft, die alle mogelijkheden bood met uitstekend spel tot een verdiende overwinning, zakten wij in de 2e helft terug op een wijze, die ronduit bedenke lijk was. Mannen, in de eerste helft hebben jullie getoond wat jullie waard zijn! Wij rekenen erop dat jullie deze vorm in het komende seizoen zullen handhaven! In dat geval komen de resultaten vanzelf. De overwinningen van het 2e elftal en de junioren A-I in de regionale compe titie geven alle vertrouwen voor de toe komst. De competitie is pas aangevangen en alles bij elkaar genomen is er geen enkele reden om de toekomst niet op timistisch tegemoet te zien, maar we moeten er wel van doordrongen zijn, dat we niets cadeau krijgen. We zullen er voor moeten vechten! A.F.C.-ers, in de nieuwe combinatie „SchakeP'-BulIetin, zullen wij beter in staat zijn u geregeld van recente ge beurtenissen op de hoogte te houden. Ik zou deze laatste bijdrage dan ook wil len besluiten met een oproep om met ons allen onze spelers te steunen en met ons enthousiasme en onze aanmoedigingen massaal mede te werken om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen! Dio Hermens Tijdens het traditionele diner op het Twentse Ros-toernooi introduceerde onze voorzitter Dio Hermens een nieuwe traditie: „Speler van het jaar". De eerste A.F.C.-er, die deze eer te beurt viel, was onze aanvoerder en vrije verdediger Bas Rachman. Het luide ap plaus bewees na de bekendmaking dat alle aanwezigen zich met deze keus kon den verenigen. Bas heeft zich het afgelopen seizoen ontwikkeld tot wat men wel eens noemt de komplete voetballer. Zowel in- als buiten het veld heeft Bas voor A.F.C. een geweldige prestatie geleverd en bleek hij een voorbeeld voor alle leden. Juist in de uiterst moeilijke beginperiode van het vorig seizoen was Bas de rots in de branding. Trainer Piet Ouderland en E.C. waren erg gelukkig met deze keuze. Voor de kwalificatie „speler van het jaar" komen alle spelende leden in aan merking, die zich in- en buiten het veld voor A.F.C. bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt. In de prijzenkast zal bin nenkort een trofee verschijnen waarop de naam van de winnaar elk jaar zal worden bijgeschreven. Eveneens ontvangt de betrokken speler een persoonlijke her innering. Bas, namens geheel A.F.C. van harte geluk gewenst. Maar nu de toekomst. Verscheidene bekende namen zullen wij op onze vel den missen: Peter van der Valk; Jean Bollen en Gerrit Schouwenaar. Nieuwe gezichten zullen zijn: John Parsser uit eigen jeugd en van buiten: Henk Bijls- ma; Arie Hommel; John Ackerman; Pe ter van der Linden en Leo Houben. E.C. en trainer wensen alle nieuw komers in de A-selektie van harte wel kom en spreken de wens uit dat allen zich snel zullen aanpassen. KEIZERSGRACHT 726 - AMSTERDAM-2 (HOLLAND) Zoals wij allemaal weten en begrij pen zal ook het komende seizoen erg zwaar worden. De nieuwe hoofdklassers Aalsmeer en V.U.C. zijn sterke ploegen en zullen ongetwijfeld zware tegenstan ders worden. Ons oefenprogramma was intensief en nuttig. Vooral de thuiswed strijden tegen Enschedese Boys (5-0) en Z.F.C. (4-2) waren zonder meer veel belovend. Onze selektie-voetballers hebben er duidelijk zin in; de stemming is prima en wij allen kunnen de toekomst met een gepast optimisme tegemoet gaan. Let wel: met een gepast optisme. Rob Duis „De oude Schakel is dood, leve de nieuwe Schakel" is een leus, die niet helemaal opgaat, want wij zullen ons clubblad, zoals het nu voor u ligt, maar moeilijk kunnen vergeten. Finan ciële en organisatorische redenen noop ten ons echter naar een andere opzet uit te zien. Het bestuur heeft de oplossing gevonden in een samenvoeging van bul letin en Schakel, wat betekent, dat u eens per week een Schakel „nieuwe stijl" ontvangt. Deze zal minder fraai uitge voerd zijn dan de huidige en ook minder pagina's bevatten. Daartegenover staat, dat actueler informatie gegeven zal kun nen worden over hetgeen zich wekelijks op en rond de velden afspeelt. Het bul letin verdwijnt en zal opgaan in de Schakel. De functie van redacteur zal worden waargenomen door Frank Reddering, die met de leden van de Pers- en Propagan- da-Commissie de redactie zal vormen. Zij zullen trachten van deze Schakel een lezenswaardig blad te maken. Daar voor is de hulp nodig van alle leden, vooral van de diverse commissieleden en de aanvoerders, die van tijd tot tijd verzocht zullen worden hun bijdragen te leveren. Hoewel de ruimte beperkt zal zijn, zullen de vaste Schakel-scribenten hope lijk hun bijdragen blijven leveren. Daar naast worden ook de bijdragen van de andere leden, die wat te melden hebben, ingewacht. Het redactieadres luidt: F. Reddering, Oud Ehrenstein 4, Amsterdam. Uw artikeltjes voor de eerste Schakels „nieuwe stijl", die in oktober zullen ver schijnen, kunt u daar nu reeds kwijt. 2

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 2