an en over B? inhurat onze Junioren-A De junioren B-1 Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische Oud hollandse sfeet Op het moment van schrijven, beste lezers, sta ik exact twaalf uur verwijderd van de vlucht naar Amerika. U zult be grijpen, dat ik mij even heb moeten con centreren, wanneer iets geschreven moet worden over de achter ons liggende competitie. Want aan deze periode mag niet zomaar worden voorbij gegaan. Im mers, de prestaties van de A-junioren verdienen ruime aandacht in deze Scha kel. De 5A-junioren teams zijn gezamen lijk gerekend op een gemiddelde 4e plaats geëindigd. Een knappe prestatie, die ons nog meer waardering doet af dwingen, wanneer we bedenken, dat de eerste twee teams beide boven dit ge middelde zijn gebleven. De A-l namelijk eiste na de laatste wedstrijd tesamen met D.C.G. en R.K.A.V.I.C. de eerste plaats op met 32 punten. Zover onze officiële informatie toen strekte, mocht de A-l zich volgens doel- gemiddelde kampioen noemen. En dat gebeurde. Na de keurig behaalde 2-0 overwinning op Z.S.G.O. bloemen dus van Bestuur en Jeugdcommissie. Dat later de officiële informatie anders be doeld bleek, hetgeen inhield, dat A.F.C. de strijd om het Kampioenschap miste, is uitermate onplezierig maar bovenal sneu voor spelers, trainer en leider. Het moet gezegd, de A-l heeft min of meer haar riante voorsprong zelf in de loop van de competitie teniet gedaan, door soms onnodig punten te verspelen, voor een ieder behoorde het Kampioen schap uitsluitend hen toe, te meer, daar de concurrenten geen kans hadden ge zien in de competitie onze spelers de loef af te steken. Maar het zij zo! Toch wil ik niet nalaten, mijn waar dering en lof uit te spreken. Immers, door allen is bijzonder hard gewerkt in de strijd al was het trainingsbezoek niet adequaat! en met name trainer Van Dijk en leider Baarschers hadden op zich al door hun inspanningen een kampioenschap verdiend. Volgend jaar hopelijk beter, lijkt mij de enig juiste stelling. De A-2 is glorieus op een derde plaats geëindigd met slechts 4 punten achter stand op kampioen Vespucci. Het doel- gemiddelde 54-34 tegen Vespucci 48-35! liegt er niet om. Enkele spelers hebben daarbij kans gezien zich in het eerste te spelen. En niet zonder succes. Dat dit een natuur lijke belasting voor de A-2 heeft bete kend, is niet alleen logisch maar ook noodzakelijk, aangezien dit geschiedde in het belang van ons aller A.F.C., het enige belang dat in deze mag tellen. Uitschieters zijn er dit jaar in de se lectie niet reëel geweest; één wil ik ech ter noemen: voor de zoveelste maal werd ook dit jaar de Jordaan-Cup opge ëist. Een formidabele prestatie, waarbij nog eens de kracht van onze oudste jon geren werd benadrukt. Proficiat jongens! De A-3 had dit jaar een tamelijk pit tige afdeling. Dat zij toch van zich heb ben doen spreken is zeker het vermelden waard. Met 16 punten uit 16 wedstrij den een goede middenmoter. De inspan ningen van de heer Parson zijn niet tevergeefs geweest. Niets is moeilijker dan het motiveren van een elftal, dat net niet bij de selectie behoort. De A-4 heeft dapper gestreden, doch niet altijd met het gewenste succes. Jammer, maar niettemin toch netjes, aangezien dit team als enige in zijn competitie als vierde team uitkwam. Als we dat bedenken, dan zijn de prestaties nog echt zo gek niet. De A-5 beschikte op elke vrijdag avond slechts over 8 a 9 spelers. Telken male moest een niet tevergeefs! beroep op B-junioren worden gedaan. Soms met groot succes, andermaal klaar de dit mixed-team het weer niet. Toch waardering voor dit bijzondere ploegje. Al met al geen slecht A-junioren jaar. Er is uitermate plezierig samen gewerkt en een dankwoord aan de leiders is hier dan ook volkomen op zijn plaats. Alle spelers, leiders en trainer Van Dijk een plezierige vakantie gewenst en graag tot het volgende seizoen. P. Th. Pas, J.C. Graag wil ik in deze Schakel als lei der van dit elftal enige informatie aan u kwijt. Zoals u wellicht bekend is, heb ik halverwege de tweede helft van de competitie het genoegen gehad als leider van de B-1 te mogen fungeren. Ik vind het prettig te kunnen stellen, dat ik aan deze periode uitermate ple zierige herinneringen bewaar. Immers, het is fijn, wanneer spelers gezamenlijk weer de koppen bij elkaar steken om de lijn omhoog terug te vin den. En niet zonder succes. In de com petitie werd het puntenverlies duidelijk afgeremd en een ieder voelde aan, dat in de toernooien de resultaten zouden komen. Als leider doet het mij deugd, dat de jongens MET ELKAAR het plezier in de voetballerij weer hebben weten te vin den. Dat inderdaad de toernooi-resulta- ten dit zouden gaan bevestigen is een bekroning, die tenvolle is verdiend. Van de tien gespeelde toernooien werden zes karaktervol gewonnen. Hoogtepunt werd het toernooi in G. da bij Olympia. Met een internatior'j poule-bezetting van de B-1 junioren t Feijenoord, D.O.S. en Lierse S.K. bl, onze B-1 door geen van genoemde j kloppen. Feijenoord mocht zich in de cj ningswedstrijd met een 0-0 gelijkspel; lukkig prijzen (zonder zenuwen en i meer bluf was de overwinning voor geweest) en tegen Lierse S.K. werd 0-1 achterstand schitterend weggewe Bij een overwinning op D.O.S. zou eerste plaats in de poule mogelijk w den. En dit geschiedde. Vol overleg met grote inzet dwongen wij een overwinning af. Ook Feijenoord v zijn derde wedstrijd. Gelijk dus met Rotterdammers op de eerste plaats. Strafschoppen met hen moesten beslissing brengen. Helaas schoten er slechts vier in (nou ja, slechts?). Rotterdammers deden het net iets be en faalden niet één keer. In de fin gingen zij tegen Herta B.S.C. ecl tweemaal met strafschoppen in de f(j Een finaleplaats, die bijna óns j deel was gevallen. Nu dienden wij derde plaats van de acht te verdelen sities te bemachtigen. Dat een vie plaats onze eer te na was, is duidel Er werd dan ook met 2-0 tegen Olym op de derde plaats beslag gelegd. Een geweldige prestatie, waarnjj A.F.C. met name tegen Feijenoord ji de buitenlanders haar naam uitstekt; heeft hooggehouden. Ook het Bevrijdings-toernooi tus: Amsterdamse hoofd- en eerste klass, bracht ons de eerste plaats. Al met al, beste lezers, een seizCj waarin nu eens niet het venijn, maar bekroning in de staart zat. Dat de spelers tevreden de vakar konden ingaan, bleek wel op een wuste zaterdagavond, waarbij de tea geest naar voren kwam. Bedankt jongens. Het was enorm! P. Th. 1 ai 'jVïi Restaurant iij"»!" Taveerne 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020-24 6589 Gevestigd in een historisch Hendrick de Keyser pand anno 1614. Ook voor recepties-promoties-partie en besloten diners. zondags gesloten Op aanvraag bezorging van koudbuffet sop uw kantoor of thuis.

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 3