A.F.C.-junioren naar de Verenigde Staten a.f.c. A .EC. wsrtm* AWSTERflAM AFC. austkomi Maar daarnaast ook Sporthuis Switzer uit Osdorp, dat, eenmaal op de hoogte gebracht van dit enorme evenement, al haar zakelijke belangen liet vallen en kleding voor de boys mogelijk maakte. Staand v.l.n.r.: P. Pas, W. de Graaf. M. Polders, J. van S,raaien J. P. Krak G Ssvar e, P. Magie hen, K. Frijters, K. den Os, T. Rang, A. de Jonge en J. de Bte Zinend: M. Overdiek, A. van der Sluis, F. van Halm. J. de Wijs, P. Knorrtga. M. van Ryst, I. Monas en J. Seunke. Een dergelijke titel, beste A.F.C.-ers, brengt bij u waarschijnlijk de reactie te weeg: „Ach kom nou, dat is toch met mogelijk." Nu, dan heeft u het mis. Want bij het verschijnen van deze Schakel, hebben 17 C-junioren, Johan de Bie, Ad de Jon ge en Piet Pas al heel wat van de States gezien. U begrijpt het, we zitten er al. In het kader van het tegen-bezoek aan de Annadale Boys' Club, Red Wings 61 vertrekt 28 juni genoemde ploeg voor 23 dagen naar Washington D.C. Dat dit niet zonder voorbereiding is geschied, zal niemand vreemd vinden. Vanaf oktober '74 is daarmee een aan vang gemaakt. Zijn de ouders begonnen te sparen en hebben ouderbijeenkomsten plaats gehad. liefde voor de jeugd en de A.F.C.-jeugd. Zie hier de waarde van een gezonde club en Reisbureau! Maar we zijn er nog niet: ook de A.F.C.-ers Hennie Cruiff en Jean Bollen deden wat binnen hun vermogen lag. En zo kreeg de inhoud van deze reis een stevig stuk gezonde grond onder de voe ten. De voorbereiding is zwaar geweest, maar, bedenkend welk een inhoud A.F.C. hiermee in de V.S. overbrengt, doet je alle inspanningen eenvoudigweg vergeten. Dit is gewoon enorm. En als ik dan over een uurtje naar bed ga, om vervolgens om half acht fris en vrij op Schiphol samen met Johan en Ad de groep te begeleiden naar Ameri kaanse pleeggezinnen, stadions, monu menten, cultuur en voetbal-overwinnin gen, dan denkt u waarschijnlijk: mag dit eventjes in Amsterdam bekend worden. Wel, beste mensen, ook hieraan is ge dacht. Hoffotograaf, de heer Magielsen, ge lukkig een A.F.C.-er, heeft dit stuk voor zijn rekening genomen. En zo zie je maar weer, vele handen maken licht werk. De mooiste plaatjes zijn door hem vast gelegd, en hebben reeds in de dag bladen A.F.C. benadrukt. Dat wij u, als we terug zijn, haarfijn verslag uit zullen brengen, onder meer van onze toernee en toernooi op Long Island, spreekt vanzelf. Daarom lijkt het mij niet mooier, dit artikel te besluiten met de opmerking: A.F.C.all the best, we see you later! Piet Pas Maanden van voorbereiding, diep gaand overleg en succes liggen achter ons. Succes? Ja, zeker! Want u begrijpt, dat A.F.C.-ers alleen dit niet in de be reikte vorm tot stand hadden kunnen la ten komen. Enorme waardering zijn we dan ook aan niet-A.F.C.-ers verschuldigd. Men sen, die, hoewel niet lid, toch een pure amateurvereniging als de onze (of moet ik zeggen, omdat we juist een echte ama teurclub zijn!) hebben willen helpen dit UNICUM mogelijk te maken. Met name heeft Reisbureau EURO SOL uit Amsterdam ons in alle opzich ten de reis mogelijk gemaakt. Puur uit Staand v.l.n.r.: J. de Bie, W. de Graaf, J. van Straalen, K. den Os, J. P. Krak, 7. Rang P Pas P Magielsen, G. de Swatte, K. Frijters en A. de Jonge Zittend v.l.n.r.: M. Polders, F. van Halm, J. de Wijs, M. Overdiek, P. Knorringa, M. van de Rijst, J. Seunke, A. van der Sluis en I. Monas. 2

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 2