Schakel m Interview VLEKAVIA USA The Reds Interview met een 80-jarige na een moeilijk seizoen, waarin aanvankelijk alles mis leek te gaan, een onverwacht herstel intrad, opnieuw een inzinking volgde, de patiënt toch doorging met ademhalen, niettemin bleef sukkelen, weer in een crisis geraakte, de doktoren schier tot wanhoop bracht, tenslotte springlevend bleek en het spreekwoord „eind goed al goed" nieuwe inhoud gaf. Verslaggever: „Hoe voelt U zich nu? Tachtigjarige: „Nog wat slapjes, maar wel gelukkig". Verslaggever: „U hebt zeer velen wel erg in spanning laten zitten." Tachtigjarige: „Ik heb daar spijt vam maar ik heb er zelf ook onder geleden. Verslaggever: „Er is sterk met U mee geleefd. Heeft U dat goed gedaan?" Tachtigjarige: „Dat was de positieve kant van het negatieve. Het is terdege tot mij doorgedrongen, dat ik voor velen iets beteken." Verslaggever: „Dat is zwak uitgedrukt. Tachtigjarige: „Laten we de zaken niet overtrekken. Voetbal is maar sport en A.F.C. is een van de vete clubs, die deze sport beoefent." Verslaggever: „A.F.C. is meer dan zo maar een club. Bent U zich dat niet bewust." r IAX t»vM' 1616 U u"^» Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO 1550 Tachtigjarige: „Ja, als ik aan de wedstrij den legen Papendrecht, Gouda en De Spartaan denk, moet ik U gelijk geven. Maar ze hadden mij wel eerder zo mas saal moeten steunen. De stimulans van supporters kan je niet missen. Verslaggever: „Misschien komen al die bezorgden straks in het nieuwe sei zoen weer onbezorgd kijken. U hebt daar recht op." Tachtigjarige: „Als dat zo is, als de vrien den en verwanten massaal komen, heb ik dit seizoen toch wat bereikt." Verslaggever: „Ik zal dit vet in mijn krant laten zetten. Hebt U nog een boodschap voor onze lezers?" Tachtigjarige: Het amateurisme is niet dood. Het leeft." Verslaggever: „Dank U." Greenville, North Carolina March 28, 1975 de A.F.C.-Schakel Amsterdam, Holland Dear Sirs: It has been almost 18 years since I played my last game of soccer with your club. Needless to say, I enjoyed it very much. Very often I think back and find the names of my old teammates like Henk Teiwes, Hans Lenz, Don Feldman, and so on with whom T started sometime in 1948 or 1949. Of course, I never ended up to be as good a soccer player as they were, but never theless, it was a lot of fun. I also remember Ton Disselkoen, when he and his family lived across the street from us in Amsterdam. He was two years old then, and I believe he is now playing in your first team. Talking about getting on in age, those guys real ly hurt you when you see them again after being away so many years and you think that you yourself have not changed all that much. Well, anyway, what I really want to write you about is I am still receiving the monthly bulletin of the A-F-C, and I am sorry to say that it has been so long ago and I am out of touch with the club since I have been living in the United States that it seems a waste of money to send me the bulletin. Thanks anyway. I am traveling Europe and the Far East for my company every year, and next time I visit Amsterdam, I would like to get in touch with anybody of A-F-C just for a drink and to talk about earlier times. I wish you all good luck during your 1975 soccer season; and, like the old sign used to say on the Wandelweg KEEP SMILING! Please give my regards to everyone who might still remember me. Sincerely yours, William Zadeits Administrateur: K. J. Swart Amstelveenseweg 300 Amsterdam-1007 tel. 020-724587 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopij inleveren 30 juni a.s. bij M. K. Bal, Niagara 37, Amstelveen, tel. 457355. Evenals voor de voetballers is ook voor de basketballers de competitie na genoeg afgelopen. Het eerste team van de Reds bleef iets onder de vewachtin- gen en eindigde met 1614 op een ge deelde vierde plaats. Het tweede haalde uit 20 wedstrijden 12 punten en werd daarmee zevende. Het derde miste net het kampioenschap: met 1626 werd een fraaie tweede plaats bereikt, 2 pun ten achter Gerard de Lange 3. Het vier de kwam op 1620 uit en eindigde als derde. Dit team vestigde een record door als eerste team in de nog jonge Reds- geschiedenis boven de honderd punten te scoren. Argon 2 werd met 10536 verslagen. Het vijfde werd de eerste kam pioen van de Reds. Van de 16 wedstrij den werd er slechts een verloren, een resultaat, waarbij de concurrentie ver achter bleef. Van de inmiddels verspeelde promo tiewedstrijden werden de eerste twee verloren, waardoor de kansen op pro motie uiterst gering zijn geworden. De dames hebben een uitstekend sei zoen achter de rug. Jammer genoeg was de kern iets te klein, waardoor twee keer niet opgekomen werd en een paar wed strijden door te weinig vrouwkracht net verloren gingen. Nieuw talent is hier van harte welkom. Met 22 uit 18 werd een tweede plaats bereikt, die wellicht recht op promotie geeft. Al met al is dit seizoen sportief uiterst bevredigend verlopen en er is dan ook alle reden voor een feest. Dit zal op zaterdag 7 juni plaatsvinden in het club huis van A.C.C. in het Amsterdamse Bos. Muzikale medewerking van de Re gatta Ragtime Band. Aanvang 21.00 uur. Het bestuur van de Reds hoopt weer vele A.F.C.-ers te mogen begroeten. 8

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 8