ajax tl Doby Polak Lotto-Toto brandblusapparaten en drukslanghaspels KALVBRSTRAAT151 bij het Spui 3*BÜ de boerbv brandbeveiliging Ld icruquiusweg118amsterdam, QjQX telefoon:020-354001 „Weet je nog van die belastingman?" „Ik kan het mij nog precies herinne ren. Nou, het liep goed af maar ik stond wel te knijpen." Tja, daar stonden Bond en ik. Controle bij de loketten en een ledenloket, waar de leden dus er is eigenlijk niets veranderd een „belas tingkaartje" moeten kopen. Als ik mij wel herinner was dat toen 30 cent maar in die slechte jaren, toen het pu bliek ons in de steek liet, waren wij al blij als er leden kwamen, dus die lieten wij zó maar doorlopen. Daar komt op een gegeven zondag iemand naar ons toelopen en zegt: „Ik ben Duif, con troleur van de belastingen mag ik even Uw entréeboeken controleren?" Nou, dat klopte als een bus, maar toen begon hij over dat leden-loket. „Ja, natuurlijk, hier krijgen de leden een be lastingkaartje." Ik zag Jaap van Nek, die toen 2e penningmeester was, ging naar hem toe en zei: „Jaap, wil jij als-je-blieft bij de ingang aan de Wandelweg gaan staan en tegen de leden zeggen, dat ze een belastingkaartje aan het ledenloket moeten halen. Er is controle van de be lastingen." Jaap was al weg en het liep als een trein. Maar hij miste uitgerekend één man en die ging wijdbeens aan het ledenloket staan en zei: „Zeg wat is dat nou voor flauwe kul? Moet ik belasting betalen? Dat is mij het hele seizoen nog niet gebeurd." Au! Duif keek mij streng aan en zei: „U begrijpt het zeker wel, hè? Dat is proces-verbaal." Toen heb ik gezegd: „Meneer Duif, ik ben vandaag jarig. Ik kan het bewijzen, want ik heb toevallig mijn pas bij mij. Vindt U het nou stijl, om iemand op zijn verjaardag te verbaliseren en dat nog wel op zon dag?" Duif weifelde en zei tenslotte: „Nou vooruit dan maar, ik laat het dan maar gaan. Maar dat moet nóóit meer gebeuren" en dat heb ik echt beloofd. Moeilijk De „Wandelweg" zat toen nog in de pokken- en mazelenperiode. „Ja, het was wel eens moeilijk" zegt onze gouden ju bilaris; „weet U nog die eerste licht- wedstrijden? Dat was wat nieuws en die trokken publiek. Maar die keer dat er een hele troep beschonken supporters binnenkwam en die loketten wilden ram men om de guldentjes en de kwartjes te pakken. Ik weet nog, dat wij met de hele kas net op tijd de benen hebben geno men. Nee, het was geen koek en ei voor de controleurs in die tijd. Weet U nog die jongens, die aan de overkant bij de overdekte langs de sloot kropen en dan óver sprongen zaten ze voor niks op de overdekte. Later werden ze keurige jongetjes en speelden voor A.F.C. En die knokpartijtjes in half time. De mensen van de staantribune wilden dan schuin oversteken naar de overdekte of naar het clubhuis om wat te drinken. Dan riepen ze: „hé, is dat daar alleen maar voor de kale neten?" Tja" zegt Bond op een toon, alsof hij de schoonste herinnerin gen ophaalt „we hebben héél wat afge- knokt." Goed Genoeg „Goed Genoeg" is voor de contro leurs héél wat gemakkelijker en Bond is bijzonder gesteld op de heer van Rijn en de heer Koster. „Je kan zo fijn met die mensen praten." Maar hij mist toch net als zijn interviewer, dat onvergete lijke A.R.O.L. Beker-tournooi. „De he ren hadden toch léf, hoor. Nou ja, je had toen nog mooie zomers en bij de A.R.O.L. scheen de zon. En dan bleven ze dóór verkopen ook al waren we uitverkocht en dan vroegen wij de mensen of ze niet op de overdekte wilden gaan zitten maar langs de lijn in het gras. En de mensen déden het." Ik kon het mij ook herinneren; de scheidsrechters lieten het ook maar gaan. A.F.C. heeft altijd een potje kunnen breken. 76 „not out" Controleur Bond is 76 „not out" en begint straks aan zijn 51ste seizoen. Hij is zegt hij met een soort trots in zijn stem „geboren en getogen Amster dammer." Hij kwam ter wereld in het Westpolderhuis een naam, die alleen on ze oudste leden iets zal zeggen. Dat huis stond aan de Stadhouderskade dwars van het Rijksmuseum; er was een „schut sluis" en een „overtoom". Hij werd meu belmaker en daarna timmerman; was, bleef en blijft controleur bij het „goede oude A.F.C.". Een blijmoedig, plichts getrouw mens. Zijn vrouw is lichamelijk niet zó als wenselijk zou zijn en Bond heeft thuis veel te doen. Hij is blij, op vallend blij en dankbaar voor alle ge schenken die hij kreeg. Voor „de enve loppe met inhoud", voor „de bus, waar in iedereen wat deed", voor „Meneeif 1 er waren bezoekers, die zó maar zeiden'tl Wel, is U hier al een halve eeuw, dat i',-1 geweldig, hun portefeuille pakten en mill een bankbiljetje in mijn handen druk, tl ten" voor de prachtige plant van Win jl Staats, voor de „flessen huppelwater" vaifT zijn collega's, voor de „fles huppelwa -jj ter" van meneer Kappelhoff, voor d<) fles wijn van Eddy van het restaurant, 'j Beste Bond, ik heb dit stukje met ple' J zier geschreven. Een halve eeuw lief e> leed, ups and downs het schoot voor bij alsof het maar tien jaar was. Bond als je dit gelezen hebt en er is nog eei beetje van dat huppelwater over, schenf het dan nu in en drink het op de ge, zondheid van je vrouw, op je eigen g zondheid en op het succes van A.F.C}' Over vier jaar hoop ik weer met je 0| een rustige middag in de Bestuurskame- te zitten en weer te praten over je beid venissen. In welke afdeling wij dan spe len weet ik niet, maar als je dan 80 ben en nog gezond, dan weet ik wel, in wel ke klas jij, door A.F.C. wordt ingedeeld' In de hoogste klas - je hóórt bij ons. J. H. Wijnanc De voetbalcompetitie zit er op, de lot to draait echter gewoon door deze gel hele zomer. De medewerkers van de toe, tocommissie zijn inmiddels met enkel: I symphatisanten een weekend op stap ge l weest naar het rustieke Vierhouteni I Iedereen popelt weer om formulieren op;'l te halen, te tellen etc. Laat u ons dui, I niet in de steek en blijf spelen. Trou'J wens een extra zakcentje voor de va j kantie is nooit weg. Indien u van weg uw vakantie niet iedere week kunt inlei S veren, maak dan gebruik van de maand;-1 lotto. Uw formulier nakijken is nie> j nodig: prijzen worden automatisch opT| gestuurd. Eventueel is de totocommissirfj bereid formulieren voor u in te vuile,: jl voor langere tijd. Informatie hierovef'J iedere vrijdagavond bij de totocommissiu J op A.F.C., tel. 445575. 1 De totocommissie wenst alle deelne( mers een prettige vakantie. TELEFOON 23 56 65

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 7