We zijn er nog niet Jubileum tournooi Halfom VLEKAVIA Voetbal is liefde Een mooi avondje ii De resultaten van het Paasweekeinde hebben bepaald geen verbetering ge bracht in de positie van A.F.C. De over winning van Elinkwijk en vooral de ne derlaag van De Spartaan tegen Gouda hebben de spanning nog opgevoerd. El ke punt in de komende weken is zo als op de voorpagina staat vermeld goud waard. De finish zal niet gemak kelijk zijn. Na vele speculaties omtrent het wel of niet doorgaan van ons jubileum (jeugd) tournooi kon op zaterdag, dank zij het vele werk wat vooraf gegaan was (de velden waren zelfs met een „stofzuiger" behandeld) toch worden be gonnen. Aanvankelijk leek het droog te blijven, maar al snel betrok de lucht en even later begon wat wij al vreesden de regen regelmatig te vallen. De taferelen, die zich hierdoor in de loop van de dag af gingen spelen, waren zowel lach wekkend als triest. De toestand bleef zich verslechteren en ondanks een soe pel (glitserig) verlopen eerste dag moest worden besloten 's zondags het tournooi af te gelasten. Een stand van de eerste dag is niet te geven want er Jan Pletarazoon Coen sticht Bata via. Voor zi]n verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. waren verenigingen met 2 en met 3 ge speelde wedstrijden. Het zag er voor A.F.C. echter veelbelovend uit. Wat nu? vroeg men zich af? Besloten werd om met onze gasten uit Assen, op de twee velden waar nog op gespeeld mocht worden een A.F.C.-Achilles dag te houden. Zo gezegd zo gedaan. Na een gezellige zaterdagavond (Rond vaart, A'dam-Feyenoord) starten wij zondag bij... stralend weer om 10.15 met de eerste wedstrijden en het werd een prachtige dag. De uitslagen van zondag zijn: ochtend middag A.F.C.-Achilles Achilles-A.F.C. B-pups 70 07 A-pups 22 1 1 C-jun. 2—0 0—3 B-jun. 50 05 A-iun. 20 50 Tijdens het diner was er voor onze gasten de traditionele dank („prijs") uit reiking. Het werd een fijn einde van een zeer geslaagde dag, die veel goed maakte. Tot slot wilde één van onze B-pupillen nog wel even aan pappa vertellen waarom A.F.C. zo gewonnen had. A.F.C.-ers spelen beter „overspel". Tsja daar kon je het weer even mee doen. A. J. Een van de verrukkelijke dingen van het betaalde voetbal, dat in de loop der jaren al zoveel positiefs aan ons leven heeft bijgedragen, is het hartstochtelijke geknuffel van de ferme jongens en stoe re knapen na een doelpunt. Ofschoon het opvrijen en zoenen van mannen on der elkaar vroeger een met afschuw gadegeslagen bezigheid van Italianen en andere vreemde zuidelijken in onze moderne samenleving geleidelijk enigs zins is geaccepteerd, brengen de beelden van elkaar bespringende en over elkaar heen rollende betaalde voetballers toch een geheel nieuw element in ons be staan. Het is onbegrijpelijk, dat er over het harde profvoetbal wordt geklaagd als men ziet hoe die jongens elkaar spontaan kunnen liefkozen. De vreugde van degene, die heeft ge scoord, is ook opmerkelijk. De in vroe ger tijden gedane uitspraak afkom stig van een cultuurfilosoof dat het maken van een doelpunt een sexuele prikkel bij betrokkene zou veroorzaken, lijkt nu voor een correctie vatbaar. Im mers, de kluwen mannenlijven die nu rond zo'n gelukkige tot stand komt nadat de doelpuntenmaker eerst het gras heeft gekust of voor de televisie camera met ten hemel opgeheven armen op de knieën zinkt kan als een mas sale sexhappening worden gekwalifi ceerd. Je hoeft er niet naar een dure live-show op de wallen voor te gaan. Voetbal het zogenaamde totale voet bal biedt de kijker alles wat hij maar kan verlangen. Een heerlijk gezicht deze blijde knapen. Het komt zo echt van binnen uit. Er zit niets gekunstelds aan. Wie durft er nog te beweren, dat be taald voetbal niet gelukkig maakt? Het is natuurlijk een tikje sneu voor de jon gens, die in de achterhoede staan, dat zij zo zelden het middelpunt van groeps- knuffeling kunnen zijn. Daar moet nog wat op gevonden worden, maar als het betaalde voetbal werkelijk helemaal to taal is, maar dan ook absoluut totaal zullen de verdedigers ook wel aan hun trekken komen. Voetbal is geen oorlog. Voetbal is liefde. Wij worden, zoals he laas gebruikelijk, door de publiciteitsme dia verkeerd voorgelicht. De beelden van de televisie liegen toch nietJe vraagt je bij de wedstrijden van A.F.C. naturlijk wel af of die jongens van ons, in het bijzonder die jongens van het eerste wel genoeg van elkaar houden. Liefhebber Op donderdag 13 maart kwamen zij in het clubhuis bijeen, de gastheren van de V.B.C. (afkorting van Vrienden Bil jart Club) en hun tegenstanders van A.F.C., die geacht werden enigszins be dreven te zijn met de keu. Vele illustere figuren, mannen met een reputatie zij het dan niet uitsluitend op het groe ne laken hieven met routinegebaren het bekende kelkje, verorberden vervol gens een door Eddy met vakmanschap bereide erwtensoep en begonnen om streeks half acht al driftig de keutopjes te krijten. Inmiddels had John Jansen al enkele keren het Arie Arie laten schallen, omdat de tachtiger Arie Mets zijn makkers had toevertrouwd op deze avond het recordmoyenne voor bejaar den te attakeren. De aanval van Arie mislukte helaas. De fameuze vibrerende achterhand was ditmaal minder trefze ker dan anders doorgaans het geval is. Andere coryfeeën, zoals Wim Staats, Hans Dukker, Tiemen ten Oosten en Frans Haberer lieten onder luidruchtige bijval van de omstanders afwisselend formidabele stoten en knappe missers bewonderen. Volgens het computercentrum - be diend door Thomas was de V.B.C. om hoogst onduidelijke redenen sterker. Toen het laatste krijt op overhemden, dassen en broeken was gesmeerd, gaf de organisatie het sein voor de uitrei king van de prijzen en de met spanning verwachte toespraak van good old Arie Een jongeman genaamd Joop Burge ring viel rijkelijk in de prijzen, wat uiteraard nogal afgunst verwekte. De overhandiging van de Arie Mets-piloon was een ontroerende plechtigheid, die tal van door het leven geharde mannen de tranen in de ogen bracht. Een heel mooi en vooral ook gevoelig moment, dat de toch al bijzondere avond dank zij de genezensheid van de V.B.C. een heel aprart cachet verleende. Moe, maar zeer voldaan gingen de biljarters nou ja tenslotte huiswaarts. 8

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 8