Schakei dletelma Service Cricket - ACC v/h JAN SUURBEEK Was het niet met voetballen, dan was het wel met af en toe geniepig tegen in zijn buurt verschijnende enkels ram mend. Soms ook helemaal zonder reden. Maar ach, zo'n jongen is enthousiast, weet dat ma langs de lijnen staat en wil gewoon 'n goede indruk maken. Moet je zo'n prestige dan op weldoordachte wij ze proberen te deuken? Nee toch? Je laat zo'n jongen gezellig dollen. Ook al hou je er zelf 'n paar beurse plekken aan over. De enige, die het gedrag van Karei hoofdschuddend aanzag, was de arbiter. Een man van de regels. Vóór de wed strijd kwam hij zich persoonlijk over tuigen van het verbod onder de voet balschoenen spietsen in plaats van nop pen te hebben, liet weten dat hij en al leen hij de baas zou zijn in het veld en herhaalde die vaststelling nogmaals, toen hij een Shellmunt omhoog wierp. Dus Karei had de verkeerde getroffen. Toen de jongen zijn zoveelste ram met veel aandacht had uitgedeeld en tevre den wegwandelde van zijn kronkelende slachtoffer, floot de arbiter pauze en ste vende bliksemend op Karei af. Je zag ma langs de lijn verstijven. Driftig meldde de arbiter Karei hoe hij zich te gedragen had, waarop ma los barstte. „Wat mot die slijmerd jonge," blèrde ze richting Karei. Én zonder diens ant woord af te wachten, kreeg de arbiter zijn beurt: „Hé eikel, we sijn hier niet om te ouwehoere hoor, maar om te foet- balle „Ma," riep Karei daarop sussend, „alsjeblieft. Ik kan 't sellef wel afhan delen." „As je je maar niks laat zeggen door die dweil hoor," stiet ma eruit. De dweil keek toen getergd in de rich ting van ma, die plotseling alle sjieks had verloren en de geamuseerd toekij kende omstanders toevoegde: „Ik sal die slijmerd straks 's effe wat vertelle." Het is er niet van gekomen. Want Ka- rel beloofde beterschap en behalve een enkel trapje hier en een krachttermpje daar, hield hij zich keurig aan de af spraak. Na de wedstrijd spoedde hij zich zelfs richting arbiter, met wie hij, druk pra tend, naar de kleedruimten wandelde. Ma zag het tafereel welgevallig aan. „Die slijmerd hep me jonge z'n excuses aangebode," zei ze tegen de relbelustten om haar heen. „Ik hep 't gehoord." Waarna ze wegstapte. Het hoofd met de nog altijd onberispelijke coiffure om hoog. Waardig en opeens weer sjiek. Net 'n dame Opmerker Het is weer 5 maart geweest en op dat moment - de verjaardag van A.C.C. opgeroepen om zich voor te bereiden op het komende seizoen. Uiteraard niet na dat de 54e verjaardag van A.C.C. tijdens een zeer geanimeerde bijeenkomst was gevierd. In aanwezigheid van diverse vertegenwoordigers der zusterverenigin gen vond de jaarlijkse prijzen-regen plaats. Naast de huldiging van het le elftal met het behaalde kampioenschap werd o.a. aan Hans Dukker de Tijger- trophee uitgereikt voor zijn forminabele inings in de slotmatch tegen Hermes D.V.S. en ontving Henk Rikse als best all-rounder de befaamde Piet Sanders- beker. De avond werd opgeluisterd met een optreden van het bekende A.C.C. Caba ret. Alle gebroeders Dukker brachten een min of meer gevoelig „chanson", waarbij Ferry met „Kees, d'r ligt een kerel in de kooi, 't zal wel een bowler wezen" beslist zijn roeping bleek te heb ben misgelopen. Ook het optreden van Ton Disselkoen en Max de Bruin in een parodie op Ted de Braak en Alexander Pola moet voor de beide laatsten een hele geruststelling zijn; bij eventuele verhindering wegens ziekte, levert A.C.C. waardige vervangers. De muzikale lei ding was bij Karei v. Osch op zijn eigen meegebrachte piano in uitstekende han den. Al met al een best avondje. Inmiddels is het cricket-wereldje in beroering gebracht door voorstellen i.z. het wedstrijd-reglement, welke zouden kunnen worden samengevat onder het motto ban-de-draw. Door de K.N.C.B. zijn plannen gelanceerd welke als voor naamste kenmerk hebben: 1) beperking der tijdsduur voor elke innings (ieder bat 3 uur of 55 overs), 2) een differentiatie in de beloning van de draw, waarbij bonuspunten wor den gegeven voor de snelheid waar mee wordt gescoord en voor de hoe veelheid gescorde runs. Dit Bondsvoorstel zal nogal wat re kenwerk met zich brengen voordat een uitslag bekend zal zijn. Er waren uiter aard dan ook nogal wat argumenten te gen. Uiteindelijk besloot de Bonds-ver- gadering de draw te handhaven en het Administrateur: K. J. Swart Amstelveenseweg 300 Amsterdam-1007 tel. 020-724587 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopij inleveren 28 april a.s. bij M. j] K. Bal, Niagara 37, Amstelveen, tel.1 457355. besloot een aantal modificaties te laten uitwerken. Voor het cricket-seizoen be gint zullen wij U op de hoogte houden, j.j Tenslotte nog even iets over de jaar lijkse wervings-actie. Vele A.F.C.-ouders (alsmede ook ouders van diverse hockey clubs) zijn wederom benaderd geworden. Het aantal positieve reacties in eerste aanleg bedroeg niet minder dan 80. We weten, dat wanneer we straks daarvan een-derde in de wei krijgen we heel erg blij mogen zijn. Gezien het aantal af--LI vallers onder weg (van een cricket-elf- tal van 12-jarigen, komt slechts één spe- Ier de senioren versterken leert ons de ervaring!) blijft het een dwingende nood-1 zaak om ten koste van veel inspanningen 1 de jeugd trachten warm te maken, al 1) was het alleen maar om vele oudere [j A.F.C.-ers dat lekkere luie uurtje langs de cricket-boundary te kunnen blijven garanderen. M. M. PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM-C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT 7

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 7