ie gnluemt ftpfrgri Verplichting Kattegat 4 - Amsterdam Gezellig dineren in een romantische oud'hollandse sfeer. standen: S.D.W.—A.F.C. 1—1. Nou, dat vond ik niet zo gek. Gelijk spelletje tegen S.D.W. „uit" als ze dat hou den, hebben ze toch wat. Ik ga door met mijn artikel maar het lukt niet. A.F.C. speelt. Tegen S.D.W. uit. Hoe staat het? Aangezien ik ongeveer alle telefoonnummers heb, ga „ik" effe draaie: „Hoe is de stand?" 1 voor S.D.W. meneer". Ik heb nog de kracht om netjes: „Dank u wel" te zeggen en ga door met mijn artikel. Wel verd 31 voor S.D.W. Een kwartier later gooi ik mijn vulpen neer dat artikel lukt niet hoe staat het? Ik draai het telefoonnummer van S.D.W. en ik hoor: „Meneer, het is 43 voor A.F.C.". Dan kan je zo on geveer bewusteloos slaan. Hoe is zó iets mogelijk? „Meneer" zegt die S.D.W.- er „ik snap er ook geen barst van, maar die verdediging van ons is zo lek als een zeef." „Maar hoe lang duurt die wedstrijd dan nog?" „Nou, nog een minuut of twaalf." A.F.C. kennende, ben ik overtuigd, dat er nog verschrik kelijke dingen kunnen gebeuren. 43 voor ons dan kunnen we nog met 54 verliezen. Ja, dat kan toch. Maar na zes minuten „draai ik wéér, ^^DfOOp antwoord: „53 voor A.F.C. meneer, maar het duurt nog een minuut of wat' Ik geef ongeveer een gil en bedank S.D.W. Dan bel ik George, die zegt: „Maar zó iets heb ik van mijn léven nog niet meegemaakt. Dat kan toch niet. Nou, bel mij maar, als het 6-3 is." Een paar minuten later bel ik S.D.W.: „Ja, meneer, het is 63 voor A.F.C. en de scheidsrechter fluit tijd. Die verdediging van ons: een vergiet. Daar kan je zó door." verstand zijn." Griezelig Goed Ge noeg weet niets en daar heb ik in mijn enthousiasme good old Wim van Dijk huizen opgebeld en mevrouw Ans van Ooy. Wim" woont boven de boomgrens, ergens bij Heerenveen en mevrouw van Ooy in de Stichtse Lustwarande Zeist. Beiden zijn volbloed A.F.C.er gebleven en hoeveel borreltjes zou Wim daar in het barre Noorden op die 63 hebben gepikt? Goed Genoeg weet van niets Nog één keer S.D.W. bellen en liefjes vragen of er iemand van A.F.C. in de buurt staat. Met kloppend hart aan de telefoon en dan hoor ik: „Met Otto van Rijn." „Otto, ik ben voor zover ik weet niet dronken of behept met koortsfantasieën. Is het heus, werkelijk, waarachtig waar? 63 na 1 3 in een half uurtje?" Objectief en „cool as a cucumber" vertelt Otto hoe dat nu al lemaal in zijn werk is gegaan. Die fles sherry was sneller leeg dan ik dacht. Gaat toch niet zoveel in zeker. J. W. Van 13 op 63 in een half uur. Dit is toch nog nóóit gebeurd in een top-wedstrijd. Ik bel George en hij wei felt. „Het zou toch niet een grap ge weest zijn? In Mokum hebben ze soms zulke merkwaardige uitbarstingen van humor. Weet je wat? Draai Goed Ge noeg, dan wéét je hoe het zit." Ik draai A.F.C. en daar weet men van niets! „11 bij de rust, verder hebben we hier niets gehoord. Wat zegt u 63 ge- wonnen? Dat kan niet, moet een mis- Restaurant Taveerne f 2 minuten van Centraal Station) Telefoon 020 - 24 65 89 Gevestigd in een historisch Hendrick de Keyser pand anno 1614. Ook voor recepties promoties-parties en besloten diners. zondags gesloten Op aanvraag bezorging van koud buffet v op uw kantoor of thuis. De wereld wordt steeds kleiner. Wat in 46 nog het andere eind van de we reld betekende en alleen dan te bereiken door uitzending van staatswege of groot handelshuis, wordt thans voor een ieder mogelijk gemaakt. Deze oproep geldt in 't algemeen die gene, die ooit in Indonesië zijn geweest, voor, tijdens of na de oorlog en in het bijzonder hen, die gedurende 46-50 s lands wapenrok droegen: De Heren 17. Reeds enige tijd broeide het idee om (na 25 jaar) een reünie te houden en hoe kan je dat beter vieren dan gezamenlijk een chartertje te pakken en 3 weken met alle zorgen omringd de Gordel van Smaragd te doen. Voorwaarde is uiteraard een groep mensen', aanvulling van de 17 heren tot 25/30 zal zeer welkom zijn. Vanzelf sprekend worden ook de dames met open armen ontvangen! We hebben de beschikking over s-we- relds meest bereisde gids, Ton v. d. Ven, die ervoor zal zorgen dat het u aan niets ontbreekt. Getracht zal worden om via de Indonesische Ambassade kontakt te maken met voetbalclubs op Java en Sumatra. Wie weet kunnen we onze eer nog hoog houden in het Verre Oosten. Drie weken niet alleen de lucht van kretek opsnuiven maar ook al die plaat sen terug zien, waar je (toch) nog dier bare herinneringen hebt liggen. De kosten bedragen inklusief hotel en ontbijt nog geen drie miel. Vertrekdata vallen in de maanden juni, augustus, ok tober en december. Wie geïnteresseerd is, neemt kontakt op met Karei Brand, Tulpenburg 59, Amstelveen. Telefoon: 456140. Dit stukje is een verplichting. Mij opgelegd in een kleedkamer waar de geur van eerlijke mannentranspiratie na een verloren wedstrijd hand in hand ging met die van zware shag en frisruikende zeep. De aanleiding was mijn nieuwigheid. Een gebeurtenis, die gepaard ging met handen schudden, onverstoorbaar mom pelend namen noemen en de onvermij delijke vraag „Wat doe je?" Dat laatste overigens pas nadat in het veld bleek, dat de bruikbaarheid in ze kere, zij het bescheiden, mate aanwezig was en de aanvankelijke schuchterheid was omgeslagen in de al-jaren-ouwe-jon- gens-onder-elkaar sfeer. Dus: wat doe je? Je aarzelt, beseft echter er niet onderuit te kunnen en geef je dan bloot: journalist. Het daarop volgende „Aaaah" had iets van bewondering in zich, plus de ongevraagde vaststelling „Dan kun jij mooi 'n stukje voor het clubblad schrij ven!" 'n „Stukje" dus, want zo pleegt het volk je vakkennis doorgaans te kwalifi ceren. Je probeert nog even 'n poging tot bescheidenheid: „Waarover dan wel?" „Ach, bedenk maar wat, dat ik voor jou toch geen punt?" Kortom, 'n toegestane vrijheid met iets van een nieuw soort bewondering. Op datzelfde moment kwam het verhaal binnen. In trio-vorm. Volkomen anoniem voor mij. De gezichten nogal strijdlustig. De boosheid was gericht op één man, die naar later bleek enige kwaliteiten bleek te hebben in het samenstellen van de clubteams. Drie tegen een, nogal on eerlijk. Maar op zo'n moment zie je dat zelfs de volwassen man nog altijd iets ontwapenends kinderlijks bezit. Waarom ze niet waren opgesteld, wil de het trio weten. Een van hen had nog een éxtra bezwaar hij was reserve voor die week en dat zat hem helemaal niet lekker. Hij betaalde die smak contributie tenslotte niet voor niks. Die zat, maar de aangevallene gaf geen krimp. Enkele beschuldigingen vlogen over en weer. Het driemanschap vulde elkaar aan en hitste elkaar op. De eenling keek minachtend, maar verloor zijn kalmte niet. Of het trio morgenavond maar even wilde komen? Konden ze hun wensen melden en misschien was er dan iets aan te doen. Maar de gramschap van de drie was groot en de uitnodiging werd met achteloze gebaren afgeslagen. Ze zijn dan ook niet gekomen, de avond van die volgende dag. Misschien was de boosheid toen al verdwenen, mis schien ook hadden ze toen inmiddels 2

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 2