Gezien The Reds Alles kan Hoe staan we? problemen op te lossen, werd besloten gezamenlijk in de lotto te gaan spelen. Een prijs van 25,werd al in de wacht gesleept en de hoofdprijs wordt ieder moment verwacht. Aangezien dat half miljoen niet aan een kampioensfeest gespendeerd kan worden, werd naar an dere bestedingsmogelijkheden gezocht. Gekozen werd voor een buitenlandse trip met wedstrijden tegen aantrekkelijke te genstanders. Kordaat als altijd gaf aan voerder Ron „Rinaldini" Limburg met een drie man opdracht enige eventuele bestemmingen aan een nader onderzoek te onderwerpen. Zo reisde Nico Cohen naar het Verre Oosten, maar hij had de verstrekte opdracht kennelijk verkeerd begrepen, want hij kwam terug met een uitnodiging van „F.C. Bali Boys" en ge zien de naam kunnen wij geen aantrek kelijke tegenstanders verwachten. Beter deed Jan Snelleman het, die naar Polen ging en terug kwam met een invitatie van de dames damploeg D.D.K.J.S. Helaas ook dit kan niet doorgaan, want Arnoud Munter en Wilko Geesink kunnen niet dammen, terwijl Frans Bogaers al eens tegen de dames gespeeld heeft. Al onze hoop is nu gevestigd op Dick Visser, die begin deze maand naar Rio de Janeiro vloog. Het was natuurlijk niet zo slim om hem met carnaval daar naar toe te sturen, want hij zal wel met een verte kend beeld terugkomen. Hopelijk valt het mee, want we moeten toch ergens naar toe. Ach, misschien is het beter als we die prijs nooit winnen en gewoon weer naar ons jaarlijkse zomer-toernooi in Fuengi- rola gaan. Fredje We zagen de film „Oranje op jacht naar wereldgoud". Via het bekende och tendblad kregen we een paar kaartjes voor de wereldpremière. Tussen alle be kende voetbal-corypheeën troffen we ook een paar A.F.C.-ers aan. Jack van Gelder speelde zelfs mee. Hij had een klein rolletje als toeschouwer tijdens de finalewedstrijd in München. Overigens niets bijzonders zo een première. De film ook niet trouwens. De Holzenbein-penal- ty is nog steeds niet duidelijk, terwijl bleek dat Gerd Müller een zuiver doel punt scoorde, dat wegens buitenspel werd afgekeurd. Het was dus eigenlijk 13 en als je dat ziet, kan je er toch weer ontzettend de pest in krijgen. Na afloop hebben we met de A.F.C.-ers maar een pilsje gepakt. Niet in club Privé, maar in Eylders. Het smaakte toch wel weer. Gehoord rond de musical: Leuk, dat de mannen óók geen B.H.'tje droegen. De basketbalcompetitie zit er al voor een groot gedeelte op. Het eerste heren team hoeft nog maar drie wedstrijden te spelen en zal moeten proberen de posi tie op de ranglijst te verbeteren. Dat is wel nodig, want de laatste vijf wedstrij den werden verloren. Als enige excuus kan gelden dat geen van deze wedstrij den volledig uitgekomen kon worden. Beter deden de dames het, die drie keer achter elkaar wonnen en nu de vierde plaats bezetten. Het tweede herenteam heeft het moeilijk, maar bezet toch een zevende plaats, zodat voor degradatie niet gevreesd hoeft te worden. De overige herenteams doen het erg goed. Het derde en het vijfde staan bo venaan en lijken op het kampioenschap af te stevenen, hetgeen promotie met zich meebrengt. Het vierde bezet een duidelijke tweede plaats en zal mogelijk ook promoveren. Het ziet er naar uit, dat in het zesde bestaansjaar van de Reds voor het eerst een team kampioen wordt. Genoeg reden voor een feestje dus en de Reds zouden de Reds niet zijn als zij deze gelegenheid niet zouden aangrijpen. U hoort er nog wel van! F. R. Dat alles kan in de sport is misschien overdreven, maar dat er veel kan, is zon der meer waar. Dat bleek weer eens op zaterdag 7 februari jl. toen een groepje A F C.-ers al converserend de wedstrijd tussen de A.F.C.- en de Kampong-vete ranen bekeek. Zoals gebruikelijk ging het gesprek over sport. Iemand vertelde dat de basketbalploeg van Raak Punch in de laatste 20 seconden van hun wedstrijd tegen Typsoos Lions een 7180 achter stand had ingelopen tot 7980. Acht punten in 20 seconden, dat kan niet, zei een ander. Op dat moment scoorde Piet Ouderland voor de A.F.C.-vetten 41. Een kort commentaar op het juist ge scoorde doelpunt volgde en net toen de draad van het gesprek weer werd opge vat scoorde Piet weer. Twee doelpunten in 10 seconden gescoord door dezelfde speler. Discussie over de vier maal, die de basketballers de bal in 20 seconden door het netje hadden laten glijden, was niet meer nodig. Het kan gewoon, dat was duidelijk. Overigens wonnen de Vetten hun wed strijd met 71. Piet Ouderland, met Huib Plemper in de ploeg opgenomen, scoorde vijf maal, waarbij een keer zeer fraai met een zweefduik-kopbal na een voorzet van Rokus Hoogendoorn. Hu- bert Briedé stopte een penalty en Jan Steensma speelde voor referee. Volgens de Kampongmensen had hij zich in de uitslag verteld, maar wij kennen Jan wel beter. Hoewel, zelfs de beste scheidsrechter kan zich vergissen. F. R. Rob Duis waarschuwt elders in deze Schakel voor de benarde positie van ons eerste. Op dit moment hebben we 14 uit 17. Spartaan heeft 15 uit 18, Zilvermeeuwen 13 uit 18, Gouda 12 uit 17 en Papen- drecht 12 uit 18. Als deze Schakel uit komt zijn we al weer verder met de com petitie, hopelijk is A.F.C. dan ook ver der van de laatste fatale plaatsen ver wijderd. De wedstrijd tegen Rood Wit A heeft bewezen dat we het kunnen. We mogen en hoeven niet te degraderen. Laten we met zijn allen blijven knokken. Het tweede doet het uitstekend. Een tweede plaats met 24 uit 16, twee pun ten achter op Blauw Wit, drie voor op Volendam, dat derde staat. Ook het derde staat tweede, echter iets geflatteerd. A.F.C. 19 uit 16, Ajax 19 uit 14 en Elinkwijk, dat derde staat 16 uit 13. Het vierde verkeert in degradatiege vaar. We hebben 7 uit 11 en staan daar mee op de laatste plaats, een punt achter Argon en Roda '23. Het vijfde moet oppassen: derde van onderen met 6 uit 13, T.A.B.A. met 4 uit 10 en Rivalen met 4 uit 13 staan nog onder ons. Het zesde staat er erg slecht voor: laat ste met 1 uit 11, O.V.V.O. met 6 uit 10 staat voorlaatste. Het zevende heeft kampioenskansen: tweede met 14 uit 8, een punt achter op Slotervaart. Het achtste staat ook achtste met 6 uit 8. K.D.O. staat hier tiende en laatste met 2 uit 8. Het negende staat met 10 uit 10 enigs zins geflatteerd derde. Koploper D.W.G. heeft 20 uit 11, dus daar komen we niet meer bij. Het tiende staat met 2 uit 10 onder aan. Sporting Zuid met 5 uit 7 is de in te halen ploeg. Het beroemde elfde doet het dit sei zoen wat minder: 6 uit 7 is te weinig en levert een middenmoot-positie op. Het twaalfde staat met 2 uit 9 laatste. Slotervaart met 5 uit 10 en W.V. H.E.D.W. met 4 uit 5 staan er vlak bo ven. De zaterdagafdeling doet het goed. Het eerste staat boven het midden, ter wijl het tweede en het derde beiden nog ongeslagen zijn. De hoogste jeugdteams draaien even eens best. De Al staat met 23 uit 12 bo venaan. R.K.A.V.I.C. volgt op drie pun ten. De BI staat met 12 uit 13 vijfde en de Cl met 12 uit 10 vierde. F. R. 12

Schakels (clubbladen) | 1975 | | pagina 12