Mixed Pickles Red. Wings U.S.A. op A.F.C. (vervolg) Meiino Scheepstra Zoals u weet heeft A.F.C. bij de scheidsrechters altijd een goede naam gehad, omdat onze grensrechters denk maar eens aan wijlen Gerrie Stallman de assistenten waren van de scheidsrechters en niet (zoals zo vaak gebeurde) de „twaalfde man van-hun-club". In de hoofdklasse zijn er uitsluitend neutrale grensrechters. Dat mislukte bij E.D O.-A.F.C. Eén van de neutrale grensrechters was niet komen opdagen. Scheidsrechter W. A. van der Veen (Enschede) heeft hiero er aan de redacteur van de rubriek „Hoofdklasseboek" in „de K.N.V.B.er" het volgende verteld: Je moet dan op zoek gaan naar een bevoegde invaller dus een KNVB-scheidsrechter. Via de geluidsinstallatie liet ik vragen of er zo iemand aanwezig was. Maar dat was niet zo. Na overleg met beide besturen en de wel aanwezige grensrechter P G Hartland uit Alkmaar, heb ik toen een beroep gedaan op Menno Scheepstra, de man die vorig seizoen nog als clubgrensrechter bij A.F.C. langs de lijn liep. Dat bleek een schot in de roos, want de heer Scheepstra heeft het voortreffelijk gedaan. Ik heb hem bewust het gedeelte van het veld laten bewaken, waar A.F.C. stond te verdedigen. Nou alles verliep feilloos. Het was een fijne, sportieve wedstrijd. Bravo, Menno. Er zijn toch factoren in de sport, die belangrijker zijn dan de uitslag. Dank Tot slot iets persoonlijks. Zoals de meesten uwer weten is mijn vrouw met wie ik 51 jaar getrouwd was mij ontvallen Ik zag het al een paar maanden aankomen, maar de klap was toch raak. Bij de crematie en aan de corres pondentie heb ik weer kunnen ervaren, dat A.F.C. méér is dan een voetbalclub namelijk een hecht bastion Vooral het feit, dat zovelen de lange tocht naar Ockenburg (Loosduinen) hadden ondernomen, heeft mij en mijn familie diep ontroerd uw troost heeft mijn verdriet natuurlijk niet kunnen wegnemen, maar uw troost heeft mijn verdriet wel enigs zins kunnen verzachten. Aan allen in A.F.C. die op soms zeer gevoelige wijze blijk gaven van hun medeleven, mijn grote waardering. Jo Wijnand Wij schrijven 20 augustus 1974; op deze grauwe dinsdagochtend landt op Schiphol het vliegtuig van 20.31 uit Hel sinki met aan boord onze gasten uit Washington; de 1961 Red Wings, een voetbalelftal van 12- (13)-jarige jongens. Op dit moment is voor het eerst in de geschiedenis van A.F.C. de uitwisseling gestart van Hollandse en Amerikaanse voetballertjes. Gedurende 15 dagen zul- ien deze 16 jongens met hun 5 begelei ders, dankzij het initiatief van één onzer leden de gast zijn van A.F.C. Ter ontvangst waren 2 leden van de Jeugdcommissie en onze good old ere voorzitter Henk Kappelhoff aanwezig en daarna ging het richting Amsterdam waar na gezellig koffiedrinken bij de fam. Denker, de pleegouders (wat heeft u het allemaal geweldig gedaan. Dank!) hun tijdelijke zonen kwamen ophalen. Uitrusten van de vermoeiende reis was' nu het motto. Woensdag was het zover, na de vrije ochtend (tsjonge wat zijn fietsen toch rare dingen) gaf men om 3 uur acte de présence voor een openingswedstrijd tus sen de gastheren (zoons van de pleeg ouders) en de Amerikaantjes. De show die onze gasten voor de wedstrijd ver toonden was hartverwarmend en ook het voetbal daarna, want het werd direkt al duidelijk dat deze jongens meer in hun fnars hadden dan mooie trainingspakken en een net met ballen. Met 30 wonnen ze de zeer sportieve wedstrijd van de A.F.C.-comb, en het visitekaartje was duidelijk getoond. Donderdag, recht voor z'n raap, het culturele nummer: Het Rijksmu seum. Na dit leerzame bezoek, waarbij vooral de verstopperstactiek van enige slimme Amerikanen opviel, kwamen wij via de grachten terecht in de sport-shop van één onzer leden en wat daar gebeur de tart elke beschrijving. Het voetbal lersparadijs werd met armen vol shirts, schoenen enz. verlaten en om 5 uur waren wij thuis. Na een verkwikkende slaap stond vrijdag een gekombineerde tocht naar (schrik niet) klompenmakerij, kaasmaker, Volendam, Marken (Sijtje was in topvorm, mensen) en Zaanse Schans op het programma en het werd een vermoeiende maar geslaagde dag. Op zaterdag, een wedstrijd tegen Blauw-Wit, ook deze werd door onze gasten gewonnen en wel met 20. Zondag was het weer raak, en hoe, geweldig. De Amerikaantjes werden als A.F.C. C2 ingedeeld op het Z.V.V.- toernooi (leuk idee!) en daar veroverden ze hun zoveelste trofee. Met vaantjes van Sparta, Zeeburgia, Z.V.V. en de beker van hun poule (alweer le) gingen we huiswaarts. Overigens deden alle elf tallen het groots want 6 van de 7 prijzen gingen naar A.F.C.! Al met al een zeer druk en gezellig voetbalweekend voor gasten en gasthe ren. Maandag: Artis en ook daar heeft iedereen zich vermaakt (de apen, weet u nog?). De volgende dag hadden de gasten een tocht naar Madurodam tegoed en het was voor onze „groot" denkende Amerikaantjes fascinerend om te zien hoe een „little country" als „Holland" juist in dit kleine zo groot kan zijn. Bij de strandwandeling (samen met Wim Kan) werd zowaar nog een fles met boodschap gevonden en de gebakken vis in Scheveningen's oude haven smaak te voortreffelijk. Woensdag, een vrije dag (mag het ook eens?) met 's avonds de vuurproef: de wedstrijd tegen Ajax. Na in de eerste helft dapper stand te hebben gehouden vonden de Red Wings in de 2e 45 mi nuten hun Waterloo. Het werd tenslotte 30 maar de mannen uit „de Meer" waren vol complimenten over deze „soc cer" spelers. Wat toonden ze een menta liteit ook; door en masse de tegenstander te feliciteren. Langzamerhand kwam toch de staart van het bezoek in het verschiet maar voor het zo ver was werd er op donder dag nog een spannende film bekeken en gingen wij op vrijdag naar Zandvoort- meeuwen. Onze Zandvoortse vrienden hadden de Amerikanen toch wel erg onderschat want met 70 werden ze door de Red Wings naar huis gestuurd, een heerlijk diner op A.F.C. was bij terugkomst de welverdiende beloning. Vol spanning keken we uit naar de wedstrijd van de waarheid op zaterdag: Red Wings-A.F.C. Cl. Deze wedstrijd gaf een spannend verloop te zien en na een aanvankelijk gelijkopgaande strijd werd het toch nog onverwacht regelma tig 30 voor A.F.C., waar iedereen ech ter toch goede vrede mee kon hebben.

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 6