Zolang VLEKAVIA Niet vergeten! Zolang er nog tweeënvijftig elftallen per weekend uitdwarrelen over de vel den in en om Amsterdam; zolang er achter elk aktief lid (zo'n 750 man) nog een ander lid of donateur staat; zolang dit voor voetbalbegrippen kolossale li chaam liefderijk gekoesterd wordt door drie zeer welvarende zusters; zolang deze gemeenschap navenant gehuisvest is in het grootste clubgebouw van Nederland; zolang die vereniging ook nog beschikt over een keiharde kern van meer dan honderdvijftig zeer trouwe aanhangers (de zilveren club); zolang zal een even tueel stapje terug op de voetballadder van geen enkele betekenis zijn. Er gaan namelijk stemmen op dat bij degradatie the good old in versneld tempo bergaf waarts zou glijden. Men wijst dan naar enkele voorbeelden en ziet zichzelf, na een nieuwe nederlaag al in een gammel keetje, ergens aan het Jaagpad, i.p.v. een pittig kelkje van Eddie met een twee weken oude gevulde koek van Ome Ger- rit in de hand. Deze mensen gaan voorbij aan de ge schiedenis van A.F.C., op een paar daag jes na net zolang als dat oorlogje dat we destijds tegen de voorouders van de FC Barcelona hebben moeten voeren. Je zou jezelf kunnen afvragen of dat stapje terug niet sanerend zou kunnen werken op het ledenbestand. Zoals bij elk kampioenschap een piek te zien is Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. bij de aanmeldingen, zo kan een degra datie bewerkstelligen dat deze oppertu- nistiese lieden, na hun auto ontdaan te hebben van alle stickers, weer geruisloos afvloeien. Dat is één aspekt. Maar veel belangrijker is natuurlijk het spel dat we als club beoefenen. Al dik twintig jaar kun je dat in ons landje op twee manieren doen. Of je wordt betaald of je speelt voor je plezier. Was het de laatste jaren al zo dat het wereld je van de liefhebbers duidelijk beïnvloed werd door het aardse slijk; thans, bij de instelling van de hoofdklasse is sponso ring gelegaliseerd. Zogenaamd ingesteld ter verbetering "an het amateurvoetbal (wat moest er in godsnaam verbeterd worden?), kan gevoeglijk gesteld worden dat de deur, die op een kier stond, ge heel opengetrapt is. Je kan je daar kwaad over maken, bestuurders ter verantwoording roepen, maar het getij valt niet meer te keren. Het gouden kalf domineert en zal altijd blijven domineren, zolang er nog mens jes blijven rondscharrelen op onze aard kloot. Dus wat moet je doen? Gewoon de situatie aanvaarden zoals hij is. Niet grauwen en snauwen vanuit de dug-out als er iets verkeerd gaat. Geen spelers kraken, die eens een keertje uit vorm zijn. Geen verwrongen gezichtjes, geen gevloek onder elkaar, niet afgeven op je tegenstander, die een paar knaken rijker wordt als ie wint. Je bederft het plezier in het spel! Het klinkt goed ouderwets, zeker met het „lichtende" voorbeeld voor ogen, zondags op de buis, van onze betaalde kollega's. We zijn nu eenmaal kudde dieren, imiteren graag. Als een ander het doet, moet je wel mee. Tot hoever? Wist u dat er al plannen zijn voor het bouwen van een kliniek, speciaal bestemd voor de revalidatie van beroeps-voetballers? Tel uit je winst! A.F.C. speel' reeds 80 jaar voor z'n plezier en hoopt daar nog enige tijd mee door te kunnen gaan. Je moet vrijuit kunnen voetballen, geen druk van ge- frusteerde leiders, die nachtenlang wak ker liggen van hun systeempjes. Ook als je vijf weken lang geen punt hebt kun nen binnenhalen, mag dat geen enkele invloed hebben op de wedstrijd die te wachten staat. Vrijuit, fris van de lever, 90 minuten spelplezier. Onsportief gedrag, het neerleggen van een tegenstander en alle geniepigheidjes, zo volgzaam overgenomen van de za kenlieden, moet bestraft worden met uit sluiting voor enkele wedstrijden. Geen utopie, wel een voorbeeld! Een stapje terug behoort tot het le vensritme; geen club kan konstant de toon aangeven. Zolang we dat begrijpen, kan er nooit iets fout gaan met A.F.C. Charlie Nu het voetbalseizoen een maand ge leden van start is gegaan, lijkt het nuttig de samenstelling van de Jeugdcommissie bekend te maken. In vergelijking met vorig jaar, hebben onderling enige ver schuivingen plaatsgevonden, met daar naast nieuwe gezichten, te weten: de He ren Van der Rijst en Van Schaik. De samenstelling en funktieverdeling is thans als volgt: Voorzitter: A. J. v. d. Sluys Sekretaris: P. Th. Pas, tevens belast met de A-Junioren Vice-voorzitter: A. Denker Leden: A. de Jonge, belast met de B-Pupillen H. A. Overdiek, belast met de A-pupillen C. v. d. Rijst, belast met de C-Junioren J. v. Schaik, belast met de B-Junioren. Sekretariaat Jeugdcommissie: Joost Bilhamerstraat 16. Laten we hopen, dat het werk dat door dit zevental elke week in samenwer king met de leiders wordt verricht in het belang van onze vereniging, die resulta ten afwerpt, die wij allen zo graag zien. Een ieder zal uiteraard begrijpen, dat het in banen leiden van 500 jongeren veel tijd, werk, inzet en coördinatie ver eist. Daarom hoopt de J.C. dit seizoen te kunnen rekenen op medewerking. Ja wel, heel simpel!, gewoon medewerking van spelers, niet alleen jonge maar ook oudere A.F.C.-ers en bovenal de ouders. Als een ieder zich houdt aan de regels (afschrijftijden, bijeenkomst, opkomst en trainingsdiscipline) en zich realiseert, dat de telefoon van de commissieleden toch echt een privételefoon is (en niet door hen is aangeschaft in het kader van „klanten-service"); als ALLE A.F.C.-ers zich werkelijk aktief inzetten (zoals EN KELEN nu in het week-end en op woensdagmiddag doen!), werkelijk dan hoopt de Jeugdcommissie in juni '75 te kunnen zeggen: „De Jeugd van A.F.C. heeft een goed seizoen gehad." Laten we het daar op aansturen! Allen veel succes gewenst! Secr. J.C. 2

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 2