Het eerste en de club Dit is de Schakel die komt binden De oude club aan d'oude vrinden 54e Jaargang oktober 1974 Het is niet de gewoonte op deze pa gina, die nogal eens door de voorzitter pleegt te worden gevuld, uw aandacht te vragen voor een artikel, dat elders in De Schakel is opgenomen. Deze keer wil ik dat echter wel doen. Onder de kop „Zolang heeft Charlie een zeer gewaardeerd medewerker namelijk een bijdrage afgescheiden, die het hart van iedere rechtgeaarde A.F.C.-er moet raken. Het is een stuk proza, dat van wege zijn intrensieke waarde een plaats in de etalage verdient. Want in zijn ont boezeming of zo u wilt „geloofsbelijde nis" brengt Charlie op een geheel eigen wijze onder woorden wat hij van A.F.C. denkt. Hoe hij de club ziet in de ver bindende lijn van verleden, heden en toekomst. En het is zeer duidelijk, dat hij zich bij het schrijven van „Zo lang heeft laten leiden door de plaats van het eerste team in de vereni ging en de prestaties van de vlagdragers in de hoofdklasse. Het onderwerp op zich zelf in hoe verre bepaalt het eerste het „gezicht" van een club en wat kunnen de gevolgen van „gezichtsverlies" zijn is beslist niet nieuw. De vraag: Kunnen wij blijven wat wij zijn, ook als er tegenslag komt, is al vele malen gesteld. Tot nog toe is die vraag positief beantwoord en met de tachtigste verjaardag van A.F.C. in het verschiet lijkt er geen reden om twijfels te hebben over datgene wat voor A.F.C. in de eerste plaats komt het karakter van de club. Bovendien gaan de mannen, die bij A.F.C. de verant woordelijkheid dragen er van uit, dat de club op het veld met inachtneming van de eigen zeer duidelijke opvattingen over het amateurisme bijvoorbeeld optimaal moet kunnen blijven functione ren. Charlie heeft zich bij het schrijven van zijn artikel toch iets te veel laten leiden door gebrek aan vertrouwen in de mogelijkheden van het eerste. De start was weliswaar allesbehalve bemoedi gend, maar na de overwinning op U.V.S. in een uitwedstrijd en het daarop volgende gelijke spel tegen Hermes D.V.S. thuis is er toch alleszins reden om de toekomst optimistischer tegemoet te zien dan de pessimisten, die nu al voor een stapje terug op de voetbal ladder praten. Toegegeven, de positie van het eerste is na negen wedstrijden met het vrij povere getal van vijf match- punten geenszins rooskleurig. De door afgelastingen zeer onevenwichtige rang- schikkig g^ft bovendien een vertekend beeld. Toafi durf ik zonder enige terug houdendheid te voorspellen, dat A.F.C. zich in de komende weken nog verder omhoog zal werken. De aansluiting met andere clubs ook bepaald geen kam pioenspretendenten is een feit en dat is na het zwakke begin al pure winst. Het zou niet van realiteitszin getuigen als ik mij op het standpunt stel, dat er geen reden is voor twijfel. Op basis van de huidige positie is daar alle aanleiding toe, maar de weg naar de finish van de competitie is nog lang genoeg om vele verrassingen in te houden. Daarom vind ik het nog veel te vroeg om over een stapje terug te spreken. Het eerste heeft vertrouwen nodig. De vlagdragers moe ten het gevoel hebben, dat zij worden gesteund. Het is jammer, dat de rangschikking! van dit momerrt-zo'n chaotisch beeldl vertoont. De bond zal er alles aan moe-1 ten doen om het schema recht te trek-1 ken. Voor A.F.C. zal dat wel inhouden,! dat ze enkele keren een competitiebeurt! over moet slaan. Dat is niet prettig voorj het wedstrijdritme, maar vrije zondagen bieden ook de mogelijkheid om de accu optimaal op te laden voor de volgende; competitiestrijd. Vertrouwen, daar komt het op aan.! Het eerste moet vertrouwen hebben in I de eigen mogelijkheden. Daarvoor is ons I aller steun nodig. Ook die van Charlie,II want met alle waardering voor zijn! openhartige ontboezeming, toch klinkt! er iets te veel berusting in door. Alsof! het al vaststaat, dat A.F.C. de mindere! is van Papendrecht, Gouda, De Spar-1 taan of C.V.V. De jongste score is drie punten uit.il twee wedstrijden. Wanneer wij deze lijn' kunnen vasthouden, zullen de pessimis-j ten spoedig moeten zwijgen. Maar moch ten wij het toch niet redden, dan is er zoals Charlie terecht schrijft nog niks aan de hand. Maar het zou goedf zijn om ons gezamenlijk in te stellen opf behoud van datgene, wat is bereikt. Hetj kan, als wij voldoende vertrouwen heb ben. A.F.C. heeft getoond, wat het i cricket kan. Een stimulerend voorbeeld voor A.F.C. 1. De gelukwensen voor de terugkeer van A.C.C. in de hoogste klas se zijn helaas nog niet in De Schake opgenomen. De felicitaties van hee A.F.C. en de redactie zullen waarschijn lijk alsnog gaarne worden aanvaard A.C.C. 1 lijkt mij de beste wegwijzerjl voor ons voetbaleerste. R. B

Schakels (clubbladen) | 1974 | | pagina 1