Sdhakel nMJdeboerbv j^plajax brandblusapparaten On dit et datjes De mannen (i) cruquiusweg 118 amsterdam tel.020-354001 postbus 4105 Wl|UI/\ vestigingen te eindhoven, ensche^e, groningen, loosduinen, rotterdam en sneek. Even weg Bas Obladen, de tijger van o.a. het zesde, heeft ons verlaten. Niet voor goed gelukkig. Enkele jaren moeten we hem toch wel missen. Hij gaat in een gewel dig klimaat, op de Bahama's een pier bouwen. Hij zelf bekende me, dat hij dat nog nooit had gedaan. Als hij er nou een had moeten waaien. Vanzelf wensen we hem veel succes en tot spoe dig ziens. Talent Van een kenner vernam ik dezer dagen, dat in Amsterdam en andere grote steden geen hondje van het be kende ras der vuilnisbakken te koop is. Honden moeten blijven aangelijnd. Be halve het feit, dat een enkeling onzer een aardig straattafereeltje mist, is dit eigenlijk geen mededeling, welke in een voetbalblad thuishoort. Alleen echter op het eerste gezicht. Wie iets dieper na denkt ziet plotseling een zekere samen hang tussen deze hondjes, die er niet meer zijn en onze jongste generatie. Ook figuurlijk aangelijnd door het te weinige groen in de woonwijken en de auto's, die de stoepranden ongeschikt maken om er een één-tweetje op uit te probe ren. Deze jongens kunnen door ons en andere verenigingen opgevangen wor den om het edele voetbalspel alsnog te leren. Hoe het met de hondjes verder moet? I v. d. VII Voorlopig lijkt het aardig te lukken met het nastreven van dit doel. Op dit moment op de derde plaats met een punt of vijf voorsprong op Nummer acht. De kreet leeft in A.F.C. Getuige onder andere het grootse feest dat onder deze slogan was georganiseerd op 17 november. Iedereen was er en heeft zich geamuseerd. Niet in het minst door het voortreffelijke spel van het kwartet van Ad van den Hoed, soms bijgestaan door Milly Scott, die dat nog net even kon doen voor haar vertrek naar Duits land. Veteranen Op de dag na de vijftigste verjaardag van Joop Burgering was ik weer eens langs de lijn bij onze oudste vertegen woordigers. Overigens had Joop er wel wat van gemaakt. Rien Bal als Vader Abraham las een voortreffelijke tekst van Tonny ten Oosten voor en verder hebben we lekker gegeten en gedronken. Maar terug naar de vetten. Tegen H.B.S. stonden zij bij rust met 1-0 achter. Toen brak echter een stormpje los, hetgeen resulteerde in een 6-2 overwinning. Cor van Haren had met drie goals het mees te er aan gedaan. We hadden hem de vorige avond ook al getroffen en het verwonderde ons dan ook niet, dat hij na afloop geen pap meer zeggen kon. Intussen hadden we wel genoten van goed spel. Jan Tjalling Nu had ik na vorig seizoen gedacht, dat de prestaties van het „Wonder- team" Bil niet te overtreffen waren. De Jeugdcommissie was zo vriendelijk mij het beheer over de B) van dit jaar toe te vertrouwen en had mij maar gemaks halve de beschikking gegeven over 11 aanvallertjes en een keeper, die van het begin af aan ging zeuren dat hij voor wilde spelen (en 't liefst in de spits). Gelukkig had ik mijn betonnen midden veld van vorig jaar nog (wat moeten die twee vaders vroeger goede voetbal lers geweest zijn). Dat is een grapje voor de insiders De achterhoede samenstellen gaf dus de grootste problemen en de eerste wed strijden gaven dan ook een beeld (bijna vertrouwd zou ik haast zeggen) van stil staande en dromerig om zich heen kij kende ventjes met opgewonden vaders aan de lijn die druk aanwijzingen ston den te geven in de trant van: „Haal je handen uit je zakken en verplaats jezelf een paar meter Onnodig dus hierbij te vermelden, dat (ook als vanouds) de betonvlechters van het middenveld hun stofzuigertaak ver- Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Niagara 37 Amstelveen tel. 020-457355 Kopy inleveren voor 17 december a.s. bij Rien Bal, Niagara 37, Amstelveen. vulden en de voorhoede hun vertrouwde bezigheid van 'm der in schoppen weer opgenomen hadden. Dat laatste ging weer naar behoren, gezien het feit, dat in de tot nu toe gespeelde 6 wedstrijden (alle gewonnen uiteraard) niet minder dan 28 doelpunten gescoord werden. Achter werd er alleen in de tweede ge speelde wedstrijd (Ahrends BI) een drie tal doelpunten doorgelaten, maar daarna greep de leider in en verbood het spe len met een broek met zakken erin, het geen toch zonder meer als een briljante tactische manoeuvre gekenmerkt kan worden. Voetbaltechnisch gaat alles dus naar wens en blijft alleen het punt randver schijnselen over. Nu kan ik hierover bladzijden vullen: Bijv. kwaliteit moeders ten opzichte van vorig jaar; kwaliteit vaders enz. (wat minder interessantEchter, de man nen zelf zijn belangrijk en hierover nog een paar wetenswaardigheden. 7

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 7