Mixed Pickles Dames attentie (vervolg) Dames-diner Mevrouw Daisy Limburg, echtgenote van één der leden van de Pers- en Propagandacommissie heeft een daverend initiatief genomen: zoals u al heeft kunnen lezen, wordt op de 79ste verjaardag van onze A.F.C. het eerste Damesjaardiner gehouden en wel in restaurant ,,Dirck Dircksz" aan de Amsterdamseweg 764. Een commissie uit onze zo rijke A.F.C. damesschat (er zitten heel wat schatten in die damesschat) heeft de organisatie in handen en ik hoop van harte dat het een geweldig diner wordt met geweldig veel schatten. De uitnodiging vermeldde de prijs met de uitdrukkelijke toevoeging: exclusief aperitief. Héél verstandig, commissie. Het aanwezig zijn om 19.00 uur lijkt mij een beetje aan de late kant; bij het herendiner waren er steeds heel wat heren, die het diner indeelden bij de rubriek: Klokje-rond-drinken en véél vroeger binnenstapten. Dan mag deze old-timer" van de jaardiners ,,voor heren" misschien aanraden, niet te veel speeches te laten houden. Meiden, dat is verschrikkelijk! De meeste mensen die aan tafel spreken, kennen de start maar weten geen finish te vinden. Aangezien ik netjes ben opgevoed, durf ik niet door te eten als het woord wordt gevoerd en zo heb ik eens een verrukkelijk stukje tarbot zien verkillen en een „zaligslagroomijs-met-dit-en-dat zien wegsmelten als maartse sneeuw in de zon. Wat zou ik graag als schemerlamp vermomd in die dinerzal aanwezig zijn en dan zou u het meest opwindende en sensationele verslag te lezen krijgen, dat ooit uit mijn pen is gevloeid. Nu zal ik volstaan met de commissie veel succes en alle dames veel plezier toe te wensen. O ja, nog even dit: niet roddelen hoor en lief zijn tegen je buurdames. Nóóit zeggen: „Oh, wat een schat van een jurk heb je aan! Die vond ik vier jaar geleden bij de Nieuwjaarsrevue ook al zo mooi." Gedraag jullie en netjes thuiskomen! Berichtgeving Aantal toeschouwers op de eerste zondag in november. Eerste Divisie: De Volewijckers-Heerenveen 1500; Fortuna- Den Bosch 3000; Volendam-V.V.V. 3500; Heracles-Vitesse 2500. Amateurs Eerste klasse: Unitas-Xerxes 4000; E.D.O.- A.F.C. 2200; C.V.V.-D.R.L. 3000. Men zou zeggen, dat het publiek een betere neus heeft dan sommige sportredacteuren. Wie staat zie toe, dat hij niet valle Wie de competitiestanden in de lagere klassen bekijkt ziet al spoedig, dat degradatie in de allermeeste gevallen fataal is. Uit onze eerste klasse A degradeerden na afloop van het vorige seizoen S'chagen (geen reserves in de hoofdbond) en C.D.N. Die staan nu zwak in de 2e klasse, Schagen heeft 3 punten uit 8 wedstrijden, oud eerste klasser Zandvoortmeeuwen doet het nog beroerder met 2 uit 8 en C.D.N. heeft 7 punten. I.O.S. waarvan wij in de eerste klas zelden wonnen heeft in die afdeling hetzelfde magere resultaat. In de 3e klas is het helemaal huilen, in 3 B staat de Kon. H.F.C. onderaan met 4 punten. In 3 A staan onderaan West-Fresia, Purmersteijn en W.F.C. Dit is voor ons als Amsterdammers onbegrijpelijk; men zou denken dat juist in kleine stadjes als Enkhuizen, Purmerend en Wormerveer de aloude top-voetbalclub toch niet zó zou afzakken. Dit gebeurde ook het vroeger door ons zeer gevreesde Baarn, nu onderaan in de vierde klasse, evenals U.D. in het Oosten. En in West II staat Quick (Den Haag) in de 3e klasse A op één na onderaan en V.O.C. staat in 3 B helemaal onderaan. Hoe komt dat allemaal? Het zou interessant zijn als sportredacteuren of studenten in de sociologie zich hiervoor gingen interesseren. Het antwoord op de vraag: „Waarom zakken goed geleide, populaire clubs van de ene degradatie in de andere?" zou wel eens interessanter lectuur kunnen zijn dan de hiep- hiep- hoera verhalen bij een kampioenschap. Karei Swart De dag, waarop Karei Swart na 38 dienstjaren bij de „A.V.B." (afdeling Amsterdam klinkt niet zo vertrouwd) als administrateur wegging moet voor hem en zijn gezin een moeilijke dag geweest zijn maar dan toch een dag, die overglansd werd door de grote waardering die uit de redevoeringen bleek en de hulde die hem werd gebracht. Een moeilijke dag, omdat hij indien hij voor 100 procent lichamelijk fit zou zijn geweest, nog enige jaren had kunnen meedraaien en toch een onvergetelijke dag. Er was veel officiële belangstelling. Wethouder Verheij wees op het belangrijke werk, dat Karei Swart had gedaan in de Stichting van Sportaccomodaties en voorzitter „A.V.B." Jo Jaspers op de voortreffelijke wijze, waarop de scheidende administrateur nieuwe bestuursleden in het Bondswerk wist te instrueren. Voor A.F.C. de club die Karel's hart had en heeft -sprak voorzitter Hermens en namens ere leden, commissieleden etc. Nico Holtzappel. Een Koninklijke onderscheiding onderstreepte de waardering, die op zo vele en velerlei wijze tot uitdrukking kwam. Karei Swart thuis verder en, natuurlijk bij A.F.C. Hij werd in zijn werk gewaardeerd en wordt gemist. Nog vele, zo gezond mogelijke jaren worden hem en zijn vrouw, die ook in moeilijke omstandigheden steun en toeverlaat was, van harte toegewenst. J.W. Van een zeer groot aantal dames zijn al vele enthousiaste reacties voor het lste A.F.C. Dames Jaardiner bij ons binnengekomen. Bent U daar ook al bij? Zo niet, dan wordt het de hoogste tijd! Op vrijdagavond 18 januari 1974, na een gezellig aperitief, vanaf 7 uur, in het café-restaurant „Dirck Dirckz" op de Amstelveenseweg no. 764 (voorheen café-restaurant Lint), volgt het diner, onderbroken door leuke verrassingen Wilt U zich alsnog hiervoor opgeven, neemt U dan vlug een pen ter hand en stort 23,50 vóór 15 december 1973, de uiterlijke betaaldatum, op: Rabo bankrekening no. 102811210 Rabobank gemeentegiro no. A 10032 Rabobank postgiro no. 187744, te Amsterdam, ten name van de Heer H. L. Rooze/in- zake A.F.C. (de prijs is inclusief de ta felwijn exclusief het aperitief). Zit mee aan het lste A.F.C. Dames Jaardiner! Namens de commissie A.F.C. Dames Jaardiner, Daisy 6

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 6