Sletetma S&cacce Dank Het leven gaat gewoon door v/h JAN SUURBEEK wacht aankunnen, kunnen ze Schaf toch ook wel aan. Nee, zei Dio, dat kan ik niet doen want dan zou ik Willie Ne- seker passeren. Ja, zei ik, maar die heeft toch al een ronde tafel? Daarom juist, zei Dio. Met zo'n soort conversatie heb je een avondvullend programma voordat je 't weet. Omdat ook de glazen weer wer den bijgevuld, vereiste de situatie dras tische maatregelen. Daar zorgde Tonnie Knopper voor, die de laatste ronde aan bood en tegen de ober zei, meneer Wij nand krijgt koffie want die moet me naar huis rijden. Om half zeven stapten we op. Omdat journalisten elkaar nooit in de steek laten, belde Rien Bal mijn vrouw met de mededeling dat 't iets later was geworden. Met Ria kan ik lezen en schrijven, zei Rien. De reactie van de aanwezigen vond ik niet van hoog niveau, maar daar noodde het uur ook niet toe uit. Toen ik Ronnie Knopper voor z'n deur afzette, zei hij, ik vond 't een leuke middag. En we hebben nog ge wonnen ook. Ja, nou je 't zegt. Als Tonnie Knopper de volgende keer niet moet jagen, in de tuin werken of de hond moet africhten, gaan we weer kijken. Maar om vijf uur gaan we naar huis. Kan gebeuren wat er gebeurt. En meteen even opletten of die ronde tafel dan al terug is. G. W. Op 29 oktober mijn 60ste geboor tedag heb ik, op medisch voorschrift in beperkte kring, na bijna 38 jaren, mijn functie als administrateur van de K.N.V.B. afdeling Amsterdam neerge legd. Deze afscheidsbijeenkomst is voor mij en mijn gezinsleden geworden tot een onvergetelijk gebeuren, zulks des te meer omdat deze bijeenkomst tevens een niet opzettelijk bedoeld A.F.C.-tintje heeft gedragen. Zo trof ik daar o.m. de heren Nico Holtzappel en Henk Kappelhoff, resp. namens de Ere leden der afdeling en als vertegenwoor diger der Amsterdamse Eerste klassers zitting hebbende in het huldigingscomi té, de heer Gerard van Nigtevegt als lid der Financiële Commissie, Mr Jan Vis ser als voorzitter van de Commissie van Beroep, Rien Bal als „rechterhand" van Wethouder Verheij en last but not least onze Voorzitter, Dio Hermens namens een grote kern van A.F.C.-vrienden. Met de hem eigen charme en welspre kendheid „overviel" onze voorzitter mij met de verblijdende mededeling dat ik ook in de A.F.C.-gemeenschap tot een gewaardeerd lid word gerekend, hetgeen werd „onderstreept" door de aanbieding van een radio die zal worden ingebouwd in de auto, welke mij als cadeau werd aangeboden namens alle geledingen van de afdeling Amsterdam. Het deed mij bijzonder veel deugd, dat ook Gré door de A.F.C.-vrienden met een geschenk in de vorm van een envelop met inhoud en vergezeld van een zeer fraai bloemstukje, in de huldi ging werd betrokken. Mijn dank aan de Schakel-redakteur, voor de mij toegestane gelegenheid om via dit medium mijn erkentelijkheid te betuigen aan alle A.F.C.-vrienden, na mens wie onze Voorzitter als „spreek buis" fungeerde, voor het mij betoonde blijk van sympathie. Karei Swart De bladeren vallen van de boom. Sommige oudere heertjes schijnen daar wel eens last van te hebben. Althans, dat beweerde mijn grootmama altoos. De banketbakkers maken stapels spe culaas en marsepein. De Sinten komen weer in het land. Ofschoon uit Spanje, goedgekeurd door onze regering. Jan Stokkel, onze sympathieke groundsman doet zijn laatste seizoen. We zullen deze figuur missen. Vrijdags zijn de lijnen weer getrok ken. Zes kilometer stappen door weer en wind. Er is een bal zoekgeraakt en er vliegt een vogeltje door een kleed lokaal. Er lopen twee prachtige fazanten op Goed Genoeg. En drie koppels patrijzen. Er zitten wilde katten onder de tribune. Op zondag vaak OP de tribune. Het bestuur vergadert. De elftal-commissie zit iets minder onder het „zeven-zweet". Iemand heeft nagetrapt. Er zijn 81 klerenhaken verbogen of geheel naar de rasmadee geholpen. En in het nieuwe laken zit een klein gaatje. Zal wel langzaam groter worden. Er is een biljartbal door een raam gestoten. Moet een sterk jochie geweest zijn. Waarom gaat die niet honkballen of cricketen? Zigeuners halen water bij ons, spelen biljart en hebben geprobeerd voor 80 gulden zeeppoeder uit de weg te ruimen. Een kleine hoeveelheid sherry kost 140 cent en kinderen worden thans in de prettige gelegenheid gesteld een colatje tot zich te nemen voor slechts 85 cent. Warme worst en ballen gehakt ziji in onze soos blijkbaar besmette artike len. Zoals Outspan en Angola-koffii voor verwoede tegenstanders. Het hond, je van Kappelhoff leeft nog steeds. Za hij de Pinksteren halen? Op een mooii Pinksterdag willen ze nog wel een bijten. En Barend van Jan de Vries i een eindeloze hond, zolang je hem nie op zijn staart trapt. Thomas Tacke heeft drie gulden ver teerd en Willem Feldmann denkt nor steeds dat hij een geweldige driebande: is. Arie Mets oefent libre met Willen, van Vliet. Hij gaat onmiskenbaar wa vooruit. Zij het langzaam, enorm lang zaam. Sommigen vullen de Toto in en gok: ken op zgn. „Bankers". Rob v. d. Maa:j en ondergetekende hebben samen 3,6(| gewonnen. En zondags vliegen de cro quetten weg. Men beweert, dat ze in d<j hemel niet worden geconsumeerd, om dat ze daar zeggen: God weet, wat er ir zit! En Eddy lacht fijntjes. Hij wil di zigeuner-koning Petaio spreken. Een reclame-bandje schettert op zon dag je oren muf. Je kunt je band later plakken bij Nol Kuikens en je bij eer andere A.F.C.'er alsnog verzekeren. He geheel doet wat volks aan, maar w< wennen er wel aan. Het winnende lootje is geel en jij heb groen. Alles voor het cluppie. Stokke wast weer de nodig en onnodig gebruik te reserve-shirtjes en Pietje Pieters is zijf truitje kwijtgeraakt. Er is een onderbroek gevonden en eer linker schoen. Wonderlijk geval!! Hoe i: die man thuis gekomen? Gré Swart typ onverdroten en onberispelijk de bulle tins. Zonder mopperen, zonder fouten Velen onzer hebben trams en bussei van binnen gezien. Dat is alleen oi zondag. De Arabieren liggen te gieren Als ze zich dan maar doodgieren, et het buitenhek is nu op slot. Blijft 0[ slot, ook als er een brancard niet doo kan voor een gebroken been. Er zijn nog drie leden, die geen kla verjas spelen. De namen zijn bekend bi het secretariaat. Royement niet onwaar schijnlijk. En iedereen wordt ouder Iedere dag. Het leven gaat gewoot door Mèt of zonder roem. Jhr. van Rossem de Gaulir SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 3