de boer bv ajax brandblusapparaten Dames attentie VLEKAVIA cruquiusweg 118 amsterdam, tel.020-354001 postbus 4105 VII vestigingen te eindhoven, enschede, groningen, loosduinen, rotterdamen sneek. Aldus vermoedend, dat hij eindelijk zijn grote bek zou gaan roeren, wilde ik juist assisteren met de zo kernachtige slogan van: „Vooruit, rood-zwarte leeu wen, scoor dat punt, boys!!", toen John weer ging zitten en de historische woor den sprak: „Joh, wat kan zo'n been na al dat zitten toch slapen, hè?" Door deze ellendige deceptie geheel niet uit het veld geslagen, zag ik tot mijn grote voldoening mijn linkerbuurman zijn kaken wijd sperren. „Nou zul je het hebben", dacht ik, erop gokkend, dat het geen kaakverrekking zou zijn. En juist toen ik diep wilde uithalen, begon mijn kaak-buurman hartstochtelijk te gapen. „Vannacht laat naar bed gegaan. Niks voor mij", zei hij verontschuldigend. Als toonbeeld van een ernstig ont wrichte supporter, keek ik met omfloers te ogen rond of ik nog een verdwaald, bovenmatig enthousiaste supporter buiten Sal van Gelder natuurlijk er gens kon ontdekken, die de euvele moed had ons eerste luide aan te moedigen. Doch verder dan wat jochies, die met kiezelsteentjes gooiden en anderen, die de „negen" op het scorebord zetten (een oud grapje, dat het altijd nog goed doet) kwam ik helaas niet. Wel zag ik veel jeugd, maar zo dood als een pier. Na afloop sprak ik een jonge A.F.C.- er. „Vroegerbegon ik. Doch het hoefde al niet meer. „Ja, vroeger, dat kennen we. Jullie ouderen gaan niet met de tijd mee", was het bekende verweer. Hij had gelijk. Maar ik ben er nog steeds reuze blij om Jhr. van Rossem de Gaulin Mijnheer de A.F.C.-er, zoudt U zo vriendelijk willen zijn, om nu de Scha kel even aan Uw vrouw te willen geven? De volgende mededeling is namelijk per soonlijk aan haar gericht; U mag het natuurlijk ook wel lezen, maar na haar. Dag beste A.F.C.-vrouw, Zoals U misschien weet, wordt er ieder jaar op de „Verjaardag" van A.F.C., t.w. 18 januari, een Jaardiner georganiseerd, alleen voor mannen. Deze mannen hebben zich in de loop der jaren op de één of andere manier verdienstelijk gemaakt voor de voetbal club A.F.C.. Maar heeft ooit iemand gedacht aan al die A.F.C.-vrouwen, zoals U, die ook jaar in jaar uit, hun steen (-tjes) hebben bijgedragen, dat hun mannen hiertoe in staat waren? Gedacht natuurlijk wel, maar heeft er ooit iemand wat daadwer kelijk aan gedaan? Natuurlijk, wij mogen ook genieten van hun voetbalspel op zaterdag en zon dag, van de warmte en gezelligheid in het mooie clubhuis aan de Boelelaan, het lekker kunnen kletsen met goede beken den onder het genot van één sherry of twee, drie, daar heerlijk blijven eten, lekker een avond niet te hoeven koken, en, om niet te vergeten, de feesten, mooi en kleurig versierd clubhuis, wij in iets „nieuws", fijne muziek en vrolijkheid op de dansvloer, voor jong en oud. Maar omstreeks die veel besproken 18 januari, dan hoorde ik wel af en toe wat klachten van U: „Waarom zij wel, en wij niet?", ook van vrouwen wier man niet uitgenodigd was. Maar beste A.F.C.-vrouw, U hoeft niet langer bij zijn trainingspak neer te zitten: er is verandering op komst. Ik, Daisy Limburg-Katiel, wil voor volgend jaar, vrijdagavond 18 januari 1974, een Jaardiner organiseren voor ALLE A.F.C.-VROUWEN. Iedere vrouw, wier man lid is van A.F.C., is daar van harte welkom, jong en oud. Waar? Waarschijnlijk het nieu we restaurant van de Heer S. Swart op de Jaap-Eden-baan. De prijs? Nog moei lijk op dit ogenblik te zeggen, maar in samenwerking met de Heer S. Swart, houd ik U op de hoogte. Verplicht? Alleen feestelijke kleding en, net als de mannen, zelf Uw drank (-jes) betalen. U moet even bijkomen van verbazing of zoiets, maar hoe lijkt het U? Ik kan U verzekeren, dat al zo'n 30 dames, die ik benaderd heb, reuze en thousiast en positief gereageerd hebben. Enkele reacties: „leuk, gezellig, einde lijk wordt er ook eens aan ons gedacht en wat gedaan, al is het door een vrouw, voel mij net een Dolle Mina, wij willen ook wel eens wat, even uitlachen, maar w <k\ f/y 1616 u Jan Pieterszoon Coen sticht Bata- via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. 1550 ANNO ik vind het enig, kan mij niet schelen wie en hoeveel er komen: Ik zal er zijn." En U, A.F.C.-ster, komt U ook? Als U nu wilt reageren: een brief (-kaart) naar Daisy Limburg-Katiel, Vrij heidslaan 67, Amsterdam of een tele foontje, no. 449186, is al voldoende, met opgave van Uw naam, ook Uw meisjesnaam, want het gaat echt alleen om U, adres en eventueel telefoonnum mer vermelden. U wordt de komende weken nog zo veel mogelijk door mij op de hoogte gehouden, of in de Schakel of persoon lijk, maar vooral, aarzel niet: kom ook. Tot schrijfs, bels of ziens, Daisy

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 8