Gerrie Stallmann IN MEMORIAM „Hebt gij een vriend beproefd en trouw bevonden, zo klem hem aan Uw ziel met stalen band." Het heengaan van Gerrie Stallmann betekent voor ontelbaren veel meer dan „zo-maar-een-vriend-verliezen". Gerrie was een van die benijdens waardige figuren, die sfeer kunnen scheppen. Van nature immer een opgewekt en vreugdevol mens. Met een schijn bare onbezorgdheid, welke vaak als camouflage diende voor een diepe gevoeligheid, wanneer het het lot van anderen betrof. Door zijn ijzeren gestel kende hij het woord zwakte niet. En wankelen of opzijgaan stonden niet in zijn levensvocabulaire. Hij was een vent, een échte vent. Kei- en keihard was hij in vele opzichten. In zijn kritiek en in zijn sporten, die hij speelde. Maar ook keihard in zijn decisies, toen hij als umpire of linesman optrad. Doch eerlijk als goud. Niet voor niets gold hij als de allerbeste Nederlandse cricket-umpire van dit moment. Samen met zijn zo zorgzame vrouw Loes leefden zij een prettig leven. En toen, vrijwel op het hoogtepunt van zijn bereiken in velerlei zin, toen sloeg die ongeneeslijke ziekte genadeloos toe. Toen was Gerrie overgeleverd aan Gods onbegrijpelijke oordeel. Hier gaan mijn handen twijfelen om die letters te typen. Het is zo vreselijk moeilijk datgene enigszins te beschrijven, wat mensen want ik meen hier Gerrie èn Loes in dergelijke onttakelende omstandigheden moeten meemaken, moeten denken en moeten lijden. Doch dan moet IK flink zijn. Maar wat is „flink"? Ik voel mij een stakkerd als ik denk aan die enorme vent, die tenslotte wist, dat hij ten dode was opgeschreven. Die zich als een ware held, als een voorbeeld wist te gedragen. De verwoestende, lichamelijke afgang schreed langzaam voort. Veel echte vrienden hebben nog geprobeerd hem op tactische wijze wat moreel te steunen. Het moge een troost voor beiden zijn geweest. En op zijn sterfbed toonde hij voor de laatste maal zijn grote erkente lijkheid voor de club, die voor hem in zijn leven zo ontzaglijk veel had betekend. ZIJN A.F.C.Ü Mag ik, als je oudste vriend één ding zeggen? Gerrie, je geest leeft altijd onder ons. Jij blijft onze wezenlijke Gerrie Stallman. In deze ellen dige wereld van vele lafaards en hypokrieten rijst de stoere figuur van Gerrie Stallmann omhoog in volle grootte als een lichtend voorbeeld van dapperheid. Jij, Gerrie, was een groot umpire, doch „The Great Umpire" heeft jou „out" gegeven. En daar legt iedere goede cricketer zich onvoorwaardelijk bij neer. De tweede innings is begonnen. En zo we in een nabestaan geloven, zal je óók die tweede innings weer geweldig zijn. En rust nu maar in vrede. Dat heb je écht wel verdiend. Namens je talloze vrienden, Wim Staats. 12 minuten spelen kogelde Peet nummer 1 langs de verbijsterde doelman. Ach, een ooggetuige verslag zou tien Schakels vullen, een jaarlang Lijnden IV- A.F.C. XI. Te gek, man Het werd 3-2 voor het bijna 5 eeuwen tellende gezelschap. Vriendelijk werden de veulens na afloop bepilst, geen spoor van leedvermaak. Geen toespelingen op het jassen, niks niet. Gewoon de eerste wedstrijd gewonnen, twee punten. Er zullen er nog wel een paar bij komen. Charlie B-JUNIOREN Het seizoen is op dit moment van schrijven zes weken oud. Vijf speelzon- dagen zijn verstreken en de eerste al gehele afgelasting is reeds een feit ge worden. De BI heeft een goede start gehad. Spartaan en RKAVIC werden resoluut met de nederlaag teruggestuurd. Spijtig is het dat Fred van Ede zich voorlopig uitgeschakeld zag. Laten we hopen dat hij er weer gauw bij is. Wat het team betreft: hard werken met consequent voetbal blijft geboden, willen we de be geerde resultaten behalen. Een team dat wat ongelukkig is ge start, maar zich keurig heeft hersteld is de B2. Dat het elftal een vaste leider aan dhr. Johannesen heeft gekregen, heeft duidelijk z'n goede invloed. Ga zo door jongens! De B3 heeft kennelijk grootse plan nen. Ongeslagen aan kop (4-8). Ook de B4 draait erg fijn. Achter koploper SDZ hebben zij zich op de tweede plaats ge nesteld. Verheugend is het zonder meer dat ook deze elftallen de maandagavond training serieus nemen. De B5 heeft 't moeilijk. Tot nu toe I punt vergaard. Kop op jongens. De kompetitie is nog lang. De B6 heeft 't scoren nog niet hele maal te pakken. Wat niet is, kan nog komen. Mijnheer van de Ende doet z'n uiterste best. Veel vertrouwen dus! De B7, later ingedeeld, heeft slechts 1 wedstrijd gespeeld. Helaas met 8 man, omdat enkele medespelers het nodig von den zonder meer weg te blijven. De grootste zonde die men in een teamsport kan begaan!! Respect voor de overige 8 spelers: tegen 11 man sleepten ze toch nog een 2-2 gelijkspel uit het vuur. Al met al goede vooruitzichten. Blijf trainen en speel met volledige inzet! Tot de volgende keer! Jeugdcommissie B-PUPILLEN Jawel, ook onze kleinste voetballers zijn er sinds enige weken al weer lustig op los aan 't trappen. Met 2 elftallen doen wij dit jaar weer mee aan de com petitie en onze pupillen weren zich danig. De BI onder de bezielende leiding van „meester" Cas Tromp hebben hun 3 ge speelde wedstrijden allemaal gewonnen, resp. met 6-3, 8-0! en 1-0. Ook de B2 met „meester" Hans Dukker heeft tot nog toe gewonnen en wel met 10-0!, 3-1 en 8-0!. Geweldig jongens, ga zo door! En dan is er elke zaterdagochtend na tuurlijk ook het grootse „onderlinge" „Steden Cup Tournooi", waar onze spe lertjes, op soms ontroerende wijze aan gemoedigd door hun oudere evenbeel den, niet onderdoen voor hun grotere broers in het Europa-Cup Tournooi. Hier is de FC Brussel koploper maar: dat kan de volgende week al weer ver-j anderd zijn want; de wedstrijden om de „Super Steden Cup" zijn in volle gang en het is de moeite van een zaterdag ochtend vroeg opstaan dubbel en dwars waard om van onze jongsten te komen genieten! Tot op de velden! J. C. 3

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 3