Sletetma Sexaice Karel Nesenberend Het elfde v/h JAN SUURBEEK '^s-1 i i *t- 1 'i-i 7.' -J IN MEMORIAM Onze Karel is niet meer. Deze robuste kerel, maar een goede lobbes van een vent, werd plotseling uit ons midden weggerukt. Kortgeleden bracht hij een aantal weken in het ziekenhuis door, waar hij veel bezoek en belangstelling van zijn A.F.C.-vrienden en uit bridge kringen ondervond. Niets wees erop, toen ik hem bezocht één dag voor zijn ontslag uit het ziekenhuis, dat een spoedig einde nabij was. Welgemoed keerde Karei weer in de huiselijke kring terug, om zich weer aan zijn dagelijkse plichten te wijden. De zorgen waren hem daarbij in de laatste jaren in het zakelijk vlak niet bespaard gebleven; een fusie bleek niet tot het gewenste resultaat te leiden. Veel heeft hij onverzettelijk, zonder veel ruggespraak, tot stand gebracht. Even nog een prettige herinnering uit het korte verleden ophalen, name lijk op onze laatste Zilveren Ploeg-avond van november vorig jaar ontspon zich een vlotte discussie tussen Karei en Botje Spits in mijn bijzijn, of zij samen in het eerste hadden gebackt. Schakels uit 1930 wezen toen uit, dat dit inderdaad het geval was. Voor ons blijft de herinnering aan een uitstekend A.F.C.-er, die in zijn goede jaren een robuste, harde, eerlijke verdediger in ons eerste elftal was en die ook in de latere jaren de veteranen trouw was. In het organisatorische vlak heeft Karei onze club gediend door een zeker aantal jaren de kienavonden te organiseren op uitstekende wijze en door bridge-drives te doen plaatsvinden onder zijn leiding. A.F.C. blijft hem dankbaar voor alles wat hij als goed lid heeft gedaan. Voor Lotte, zijn vrouw, die als „Aangetrouwde" zovele sprankelende artikelen voor de Schakel heeft geleverd, is het een hard gelag, dat een werkzaam leven te vroeg zijn einde heeft gevonden. Maar met steun van twee flinke zoons, beiden A.F.C.-ers, zal zij hopelijk in staat zijn de zware slag te dragen en zich kordaat door alle problemen heen te slaan. J. v. N. Van links naar rechts, rood shirt met zwarte v, zwarte broek, uw laatste senio renelftal, dit seizoen weer eens opere rend onder het getal van de gekken, to tale leeftijd: 477 jaar. Van rechts naar links, wit shirt, zwarte broek, het vierde elftal van de voetbalvereniging Lijnden, totale leeftijd (op de natte vinger ge schat): 234 jaar. De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen; een zonovergoten septemberzon- dag. Een gladgeschoren tapijtje met hier en daar nog een enkel dauwdruppeltje. Grinnikend worden de langzaam bin- nenslenterende heren, waarvan sommi gen zich reeds na enkele meters gewon nen geven aan de bedwelmende geur van het kortgeknipte gras en amechtig hori zontaal gaan (het is nog een half uur voor de wedstrijd), bekeken door de Lijndenveulens, waarvan enkelen zich schaterend en joelend naar de kleed kamer begeven. Het is duidelijk, dat het uiterlijk van de heren het middelpunt is van hun hilariteit. Te gek, joh! Wat komen die ouwe lullen hier doen? De buiken lijken op dikke biggen; sommi gen geheel kaal, anderen bijna. Ze heb ben nog koffertjes ook bij zich, haha- haOm je te bescheuren! Te gek, man we sturen alleen Arie, Kees en Japie het veld in, de rest kan gaan kla verjassen. Gewend aan dergelijke spontane be groetingen, volgen de heren gedwee en bescheiden de jeugd om zich te gaan verkleden. Er wordt met geen woord over voetbal gerept. Uitvoerig wordt in gegaan op de te verwachten belasting- politiek en aangezien de meesten reeds gearriveerd zijn, zijn de geluiden niet al te opwekkend. Het mag zelfs niet uit gesloten geacht worden dat dit elftal op een goeie of mogelijk een kwaaie dag (het is maar hoe u het bekijkt) plotseling geheel verdwenen zal zijn. Liechtenstein, Panama of Monaco u weet wel. Enfin even later stonden ze toch in het veld. Jan won de toss en koos om allerlei onduidelijke redenen, hij mom pelde iets over de schuine inval van de zon, zoveel graden noorderbreedte, zo veel graden zus, hij had ook nog wortel getrokken, de andere kant van het veld. Zijn keuze gaf enig gemopper want het was een vrij groot veld. Een heel stuk lopen. Maar ziede bal begon te rollen. Snuivend en hijgend werden de eerste spurtjes ingezet. De spieren, na maan denlang gedwongen rust, begonnen heel voorzichtig te wennen aan de extra druk. Het bloed begon sneller te stromen; be rustende en kontemplatieve oogopslagen kregen allengs de schittering van de strijdlust. Maar ja dubbel zo oud, dubbel zo traag. Fred kon in z'n hoogste ver snelling gaan, toch zag hij steeds het achterwerk van Zoef de Haas. Een ster ke witte draver, die opvallend veel gelij kenis vertoonde met de man die voor de gloeilampenfabriek uitkomt. Ook Ak en Rob I en aan de andere kant Rob II (de kwalificatie zit in het lichaamsgewicht) snakten dikwijls naar lucht en zagen het wit (en de zwarte broek) voor d'ogen schemeren. Eén ding werd duidelijk. Wilde men niet steeds vruchteloos achter de meute aanjagen dan moest men de bal in eigen gelederen houden. En dat kon toch? 477 jaar voetbalintellekt is geen peuleschil! En was er niet iemand, die reeds meer dan een kwart eeuw op dit systeem hamerde? Hoe vaak had hij het niet beleden? In woord en geschrift? Vasthouden, desnoods op gaan zitten, tot je een medespeler irl 't oog krijgt. Dan geven! Al is het maar een passje van een paar centimeter. Maar liever nog en als je jezelf daar bekwaam genoeg toe acht, direct geven! Jazeker, het is moeilijk maar besef dan wel dat je op zo'n moment Ideaal-Voetbal speelt. En dat gingen ze doen: het elfde. Eerst werd hier en daar het patroon nog doorbroken, de paardenlongen van de jongens uit de polder waren nog niet leeg. Maar steeds zuiverder werden de kombinaties, de bal werd soms door het gehele elftal aangeraakt zonder dat er een Lijnden-voet tussenkwam. De één tweetjes, de één-twee-drietjes etc. vielen als rijpe appelen van de boom, sneden als een mes door de boerenboter en na PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAM-C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT 2

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 2