mmkisJM On dit et datjes Afscheid a thing of beauty is a joy forever Maison L. S. GIFTSHOP it twirttfitl" tffSj Toto Wanneer de plannen bewaarheid kun nen worden en een lotto wordt ingevoerd dan gaat deze 52 weken per jaar draaien. Dat legt zware verplichtingen op de toto commissie. Deze bestaat momenteel uit 7 leden. Wanneer dat aantal verdubbeld kan worden dan bestaat de mogelijkheid de werkzaamheden te spreiden en een dienstrooster te maken. Wij doen een be roep op een achttal vrijwilligers. Het kost u gedurende een gedeelte van het jaar op vrijdagavond enkele uren. Van 17.30 tot 20.00 uur. Aanmelden bij de commissie of het bestuur. Gaarne spoe dig, opdat we klaarstaan bij de aanstaan de competitie. De Mixed Pickles om helemaal juist te zijn The Mixed Pickles gaan ver dwijnen. De geestelijke vader (een zekere J.W.) van deze hoogst gekwalificeerde rubriek uit De Schakel kondigt althans in dit nummer aan, dat hij met zijn vaste produktie in deze vorm stopt. J.W. (bij enkele oude A.F.C.'ers ook bekend als Jo Wijnand) is van mening, dat hij als 71-jarige de pijp aan Maarten moet ge ven, zoals onze wielervrienden plegen te zeggen. Het afscheidswoord van de Picke- laar is zo bloedserieus, dat ik als hoofd redacteur van De Schakel met de beste wil van de wereld het besluit van hem niet anders dan ernstig kan nemen. Al hoewel als je pas 71 jaren telt, A.F.C.'er in hart en nieren bent en de pen nog zo voortreffelijk hanteert als bovengenoemde J.W. lijkt het tijdstip om de befaamde Mixed Pickles (befaamd ook buiten de kring van A.F.C.) in koe len bloede en bovendien met voorbe dachte rade de nek om te draaien veel te vroeg gekozen. Kijk eens, beste J.W., op 80-jarige leef tijd was Avery Brundage nog president van het Internationaal Olympisch Comi té. Sir Stanley Kous is als tachtiger nog steeds voorzitter van de wereldvoetbal- organisatie, de FIFA. Trouwens, de be stuurscolleges van sportorganisaties zijn overwegend grijs tot zeer grijs gekleurd. Goed. mr Brundage en tal van andere bejaarde tot zeer bejaarde heren zijn geen schrijvers. Je kunt ze dat overigens niet kwalijk nemen, want le bon Dieu heeft hun die gave niet geschonken. Met een klein beetje van het talent van de Pickelaar zou sir Stanley het vrijwel zeker nog verder hebben geschopt. Ik bedoel maar, als je de gave van het schrij ven hebt, moet je die blijven gebruiken. Indien je nog zo geïnteresseerd bent in de (voetbal)sport als J.W. en je hebt je clubgenoten en vrienden schriftelijk nog zoveel te melden, mag je eigenlijk pas ophouden als de pen de krachteloze hand ontvalt. En als zo'n situatie zich voor doet, is er nog geen excuus. Immers, de moderne techniek kent bandrecorders en wie nog tot spreken in staat is, kan op een bandje zijn gedachten uiten. Het stilvallen als Pickelaar is dan pas verantwoord als le bon Dieu heeft be slist, dat de finishvlag is gevallen. Picasso hield ook niet op met schilderen, toen hij 71 was en het woord gemakzucht door J.W. gebruikt kwam niet in zijn vocabulaire voor. Nou ja, wat moet je als hoofdredac teur van een veelgelezen blad met een uiterst begaafde, nog altijd zeer lezens waardige, maar zich achter zwakke ex cuses verschuilende duidelijk onwillige medewerker? Hem een salarisverhoging in het vooruitzicht stellen? Dat stuit op bezwaren van het kabinet Den Uyl. Hem een secretaresse toewijzen? Met het Britse sex-schandaal nog vers in de herinnering lijkt dat ook niet de oplossing. De ruimte van de Mixed Pickles open laten? De enige abonné op De Schakel, die de ru briek uit rancune niet leest J.W. heeft hem bijna een halve eeuw geleden ge kwetst zou eindelijk zijn zin krijgen. Maar wat dan? Gewoon vragen of de man er mee door wil gaan en desnoods als hoofdredacteur op handen en voeten naar Den Haag kruipen? Onzin. De beste manier lijkt mij J.W. in zijn lijfblad op zijn plicht jegens A.F.C., de natie en de Vereniging van Nederlandse Journalisten te wijzen. „Misschien is u toch nog niet helemaal van mij af", schrijft hij in zijn walgelijke afscheidswoord. Ik grijp die reddingsboei met beide handen, want ik wil helemaal niet van Pickelaar af. Ik sta het hem niet toe met pensioen te gaan en zijn A.O.W.- centen in ledigheid te verspillen. Ik heb dan ook besloten een open brief aan J.W. te schrijven. Aan Mixed Pickles esq. Den Haag - Holland „Kom terug. Alles is vergeven en ver geten. Kunnen u niet missen. De tijden zijn al droef genoeg. Wie moet die on leesbare en onzetbare standenlijsten voortaan maken. Ik zelf zeker. Daar denk ik niet aan. Je zoon George zou het misschien kunnen doen, maar die is op jongere leeftijd nog veel gemakzuch- tiger dan zijn pas 71-jarige vader. SOS, stel ons niet teleur." Een bewonderaar Misschien helpt het. Hij zal in elk geval zo beleefd moeten zijn mij in de volgende Schakel te antwoorden. Met een Mixed Pickel, zoals alleen J.W. die kan schrijven. Nou, zo is het wel mooi ge noeg. RB. Bontmantels ook naar maat Haute Coutures in het betere genre Vellen- en Pelterijenhandel B. J. HANEWALD SCHELDESTRAAT 5, AMSTERDAM-Z. Tel. 44 24 95 HOBBEMASTRAAT 4 (t.o. Parkhotel) Tel. 71 1307 Voor geschenken, zoals alleen A.F.C.-ers die wensen te geven Zilver, kristal, tin, Delfts blauw, Capodimonte, Limoges etc. Aanbevelend: KAREL BRAND 8

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 8