- De mannen Het systeem Dank VLEKAVIA (slot) Met tranen in het hart moet ik u mel den: helaas, het meest onovertroffen elf tal, dat A.F.C. ooit bezeten had, is niet meer. Het is uit elkaar gevallen en tot stof vergaan. Uit de as zal als een nieuwe Phoenix een nieuwe B2 ontstaan en wel licht dat over ongeveer 10 jaar een eerste elftal zal spelen, dat de namen van de sterren van de B2 van het seizoen '72/'73 zal bevatten en misschien ook wel geen één naam De (leefjtijd heeft een einde gemaakt aan een combinatie, die gedurende het ge hele seizoen ongeslagen bleef met als cijfers: 20 wedstrijden gespeeld: 19 over winningen, één gelijkspel. 80 goals voor en 2 tegen. Die twee goals tegen, moet ik toegeven, zijn een lelijke zaak, die ik als leider na tuurlijk terdege met de achterhoede en vooral de keeper heb doorgenomen. Er kwam uit de discussies naar voren, dat ze doodgewoon door gebrek aan daadwerke lijke bezigheden te wijten waren. Zoals gebruikelijk na een competitie volgden er nog enige tournooien en we besloten dan ook ter afsluiting van dit magistrale seizoen de tactiek en inzet der mate te wijzigen, dat ook daarvoor ge zorgd zou worden. Dat hadden we natuurlijk nooit moeten doen. Bij het eerste het beste tournooi, het Polio-pupillen tournooi. wonnen we slechts een maal met 2-0 en speelden ver volgens twee maal doelpuntloos gelijk. Nu dwingt de waarheid me helaas te zeggen, dat het met de arbitrage droevig gesteld was, zelfs zo erg. dat een van de vaders, die ik als een zeer rustige en be heerste man ken, op een moment, dat zijn zoon onderuitgeschopt werd en toen nog extra een vrije trap tegen kreeg (zeer statig moet ik overigens zeggen), met parapluie het veld optrad om, zoals hij later verklaarde, eens met de scheids rechter over fluiten in het algemeen en fluiten in dit speciale geval, van gedach ten te wisselen Bij het daarop volgende tournooi, het Puefa-tournooi van de F.C. Purmerend. hadden we nog steeds niet het juiste mid den gevonden tussen de complete over heersing en de achterhoede aan het werk zetten, met ais gevolg de allereerste nederlaag tegen D.W.S. B2 (0-1). Nu kwam daar ook een klein drama bij, want onze (zoals reeds bekend immer rustig dromende) linksback voerde de op dracht: breed spelen (dus van links naar rechts en van rechts naar links, een van de geheimen van deze wonderploeg) der mate letterlijk uit, dat hij de bal vanaf zijn eigen cornervlag weer terug voor de goal plaatste, hetgeen door de (terecht, want er wordt heus op buitenspel ge speeld!) geheel vrijgelaten middenvoor van D.W.S. in een doelpunt werd omge zet. Enfin, om zijn moreel op te vijzelen, hebben we hem allemaal de huid vol- gescholden, met als gevolg, dat hij in het laatste tournooi, van Z.F.C. uit Zaan dam in de beslissende wedstrijd deze stunt perfect herhaalde en ons zodoende allemaal te pakken had. Ook deze per fectie hoorde helemaal in deze ploeg thuis Maar ja, dat is nu allemaal over en volgend jaar hoop ik de mannen alle maal in de hogere regionen te ontmoe ten en ik kan nog alleen maar zeggen: ..Jongens, bedankt allemaal voor dit reuze-seizoen, dat we samen beleefd heb ben". Rest mij alleen nog een woord van dank tot de ouders, die elke week zo trouw aanwezig waren. Het waren vrijwel altijd dezelfden, die er waren en met uit zonderingen. dezelfden, die er nooit wa ren. Problemen gaf het (bijna natuurlijk) alleen, met hen, die ik nooit gezien heb. Het zal je vader maar wezen, die nooit naar je kijkt, nooit met je meegaat, je enkel maar tot A.F.C. brengt, de jeugd leider als persoonlijke kindermeid be schouwt en je op je donder geeft als je later thuis komt dan gepland is. Geluk kig zijn dit uitzonderingen en daarom aan alle overigen: hartelijk dank en tot ziens in het nieuwe seizoen. C. Tromp De titel wijst er al op, een Kafka- achtig verhaal. Naarmate het seizoen vorderde, ver zamelde een steeds ernstiger kijkende groep zich op zondagen op „Goed Ge noeg"; een selectie van 15 spelers, drie man technische leiding en een niet te onderschatten legioen. Zodra de ploeg met genoemde staf ergens via een tunnel de catacombe be trad. sprak de man die er helemaal niets mee te maken had: „Vier-twee-vier jongens". „Ja, maar als je Paul op links counterde dan de directeur sportief on middellijk. De derde man hield zijn mond. In het vak vergrijsd, zag je hem denken: „Kop dicht, anders raak ik mijn baantje als grensrechter ook nog kwijt." Four-two-four or not four-two-four was en bleef de ham-question. Is er met een achterhaalde conceptie nog iets te be reiken? In het positieve althans. Hier zag je het weer, theorieën, angst en onzeker heden bij de top. Maar the boys werkten met een variant op een andere klassieker: „Geen woorden, maar de titel" en keer den regelmatig met vliegende vaandels weerom en op 29 april werden Diederik, drie maal Rob, twee maai Paul en weer twee maal Edwin plus Frank, Derek, Hans, George, Max, Brian en Otto kam pioen! Tezamen vormden zij de C6. De prik schuimde die middag overvloedig, gloedvolle woorden werden gesproken en nog die zelfde dag verlengden coach en selectie de contracten, de grensrechter blijft ook en die andere vent levert vol gend seizoen het wedstrijdformulier weer in. En bij zo'n succes zijn er immers nooit problemen rond een legioen. Wat een pracht seizoen! Een prettige zomer. Tot begin septem ber vrienden! Spil le t je Nadat ik op Eerste Paasdag in de wed strijd tegen Blauw Wit door een harde ingreep met een bloeduitstorting en een breuk het veld moest verlaten, ben ik in het Tulpziekenhuis opgenomen en inmid dels geopereerd. Nu ik weliswaar op krukken - weer thuis ben, wil ik niet nalaten ook langs deze weg iedereen hartelijk te danken voor de grote belangstelling, die ik zowel in het ziekenhuis als thuis mocht ondervinden. Niet alleen de jongens van mijn elf tal, maar ook de heren Pas. Denker en Brouwer hebben mij enige keren bezocht. Bij mijn thuiskomst hebben het bestuur en de jeugdcommissie mij nog een bij zondere verrassing bezorgd en deze be langstelling heeft grote indruk op mij gemaakt. Ik hoop natuurlijk weer vlug te kun nen voetballen en in augustus weer ge heel hersteld aan de training voor het volgend seizoen deel te nemen. Met vriendelijke groeten, Simon Cohen Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO I

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 7