Mixed Pickles Junioren C 6 kampioen! 6 (vervolg) Rubriek Over het algemeen beschikken A.F.C.ers over een sterke mentaliteit Ik kan daarover oordelen, want ik ben 21 jaar hoofdredacteur van de A.F.C. Schakel geweest en ik heb 23 jaar (onder de hoofdredactie van George Wijnand die deze rubriek bedacht Nico Holtzappel, Jan Steensma, Arie Waayer, Pim Adriaansz en Rien Ball met Jan Steensma vér on top"- ik meen 15 jaar) de rubriek „Mixed Pickles" geschreven. Dat is alles bij e kaar 44 jaar en dat de lezers dit allemaal overleefd hebben zonder de kriegel te krijgen of moeilijke ingezonden stukken te schrijven, is wel iets Hetkannatuurlijk ook wel zó geweest zijn, dat u dacht: „Gauw overslaan, daar krijg ,e J.W. weer maar het blijft tóch wel iets. Fn nu wil ik aan deze vaste rubriek" zegen voor de hoofdredacteur, als hij „niets heeft", een ellende, als hij „vol zat" (niet me d«nk mtar met copy, dit is een vakterm) - een einde maken. Want ik heb mij op .ets betrapt, tot voor kort zei ik Nou vandaag ga ik eens lekker aan De Schakel werken" en nu zeg ik: Verrek, vandaag moet ik nog voor De Schakel 'werken." Deze^ gedachtengang is, als ik naga wat een pagina voor onze club kost, zeer gevaarlijk. Als u vraagt hoe dit komt - dat doet u niet, dus doe ik het zélf wel dan komt het uit de ervaring, dat ik gemak zuchtig begin te worden. Niet lui, voor zover ik weet. Maar om op een stormachtige winteravond „nog even naar Goed Genoeg te gaan van uit Den Haag voor een stellig, boeiende bestuursvergadering: nou, nee. En als zondags de Scheveningse misthoorn loeit en ik had echt graag naar de „thuiswedstrijd" gaan kijken dan kan ik ineens zeggen. Zeg ik heb nog een hoop te lezen en te schrijven. Zou jij Hilversum 3 willen aanzetten, dan horen we toch ook, hoe A F C het doe? Maar zo maak je geen „rubriek." Door die gemakzucht is de club waaraan ,k van mijn tiende jaar mijn hart verpandde, een „feuilleton" geworden met stukken die ontbreken. Als ik kom, dan hoor je een verhaal en denkt verdorie! wie is nou eigenlijk de held en wie is nou eigenlijk de schurk. Je mist het zweet van de kleedkamer en je mist de sfeer aan de „tafel der wijzen' Dio Hermens - aan wie ik dit vertelde - was charmant en hoffelijk. Hij vond het jammer, maar als er nu iets was, waarover ik wilde schrijven of waarover A.F.C. het prettig zou vinden als ik ging schrijven, dan kon dat toch altijd, niet waar? Ach ja, niet niet-waar, dus wei-waar. Misschien is u dus nog niet van mij af, maar wel van deze vaste rubriek. Ik ben nu „71 not out"; een mooie score, om „retired" te gaan en met belangstelling en meeleven te zien dat de jongere scribenten het net zo goed of beter kunnen. Dank u voor uw aandacht. J.W. 29 april 1973 was het dan zover. Onze voorzitter, de heer Hermens, kon de eerste C-kampioen de bloemen over handigen. Leider Hank Neugarten liet voor het eerst het woord KAMPIOEN hardop vallen. En terecht Aanvoerder Diederik Gosewehr had met zijn ploeg 34 punten verzameld uit 17 wedstrijden. Een waardiger kampioen kunnen we ons nauwelijks voorstel len. Kampioen worden zonder een enkel verliespunt. Grandioos! Ook het doelgemiddelde liegt er niet om; 9824. Paul Kampstra nam er bijna 50 voor zijn rekening. Dat het een produktieve ploeg is, moest ook die dag RKAVIC ervaren. Met een overwinning van 7-1 werd het kampioenschap veilig gesteld. Bijzonder leuk was het gebaar dat genoemde tegen stander maakte, na afloop van de wed strijd: ontvangst in haar Jeugdhonk. Dat dit team tesamen met de leider een homogeen gezelschap was, zal niemand vreemd vinden. Een bewijs hiervan werd door leider Neugarten geleverd, door ter gelegenheid van het behaalde kampioen schap bij hem thuis een barbecue-feest te geven. Het was geweldig. Nogmaals gefeliciteerd vrienden; mo gen in de toekomst nog vele kampioen schappen volgen. De Jeugdcommissie staand v.l.n.r.: Frank Nijman, Hans Gosewehr, G. Zeegers (wnd. leider), Edwin Bierman,, H. Neugarten (leider), Edwin v. Nieuwkerk, Paul Kampstra, Diederik Gose wehr (aanv.), Frank v. Halm (gast), P. Th. Pas (J.C.), H. Kampstra (vaste grensr.) zittend v.l.n.r.: Brian Peeper, Otto v. Heinessen, Robert Neugarten, Max Groene- veld, Derek Jelley, Robert Verheugd, George Zeegers jr. Helaas ontbreken op de foto Paul Wille en Rob v. d. Ende.

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 6