Sjchafoel A.C.C. bevolkten. Want ongetwijfeld vallen daar de mooiste doelpunten. Zelfs toen Johan Cruijff zijn befaamde goal tegen F.C. Den Haag maakte, die dan ook be kroond werd, werden op dezelfde dag nog vele mooiere doelpunten gemaakt. Waar waren de camera's diezelfde dag, toen Jaques van Grijnsven in de wed strijd Waubachse Boys 9-Minor 10 van 50 mtr met een diagonaal schot onder de kruising scoorde? Ik bedeel maar, je hoeft het niet zo hoog te zoeken om mooie, gekke of andere doelpunten te zien. Het mooiste doelpunt wat ik ooit door een A.F.C.-er heb zien scoren, kwam van de voet van Robert Roosen- schoon. Wij toeschouwers hadden geluk want het gebeurde tijdens de rust van een volstrekt onaantrekkelijke wedstrijd van A.F.C. 1, toen het zevende, waarin Robert speelde, nog op veld twee bezig was. Uit een corner nam hij met zijn rug naar het doel staande de bal van uit de lucht ineens op de slof, waarbij hij de bal na de bekende schaarbeweging omhaalde en zelf een achterwaartse koprol maakte. Normaal komen derge lijke ballen weer bij de cornervlag te recht, maar deze verdween in één streep onder de kruising. Gejuich en applaus klonken op uit het clubhuis. Een magis trale goal!! Een tweede doelpunt van een A.F.C.- er, wat mij altijd is bijgebleven, dateert nog uit de tijd dat wij op de Wandelweg speelden. Het werd gescoord in een vriendschappelijke wedstrijd tegen een Franse amateurploeg. De Fransen had den gescoord en AFC trapte af. De A.F.C.-midvoor schoof de bal naar zijn binnenspeler Ben Tromp (nee, niet Cas), die meteen uithaalde. Zonder iemand te raken kwam de bal tegen het net tot stilstand. Ik stond, jong welpje, met een paar vriendjes bij het Franse doel en pikte bij dit doelpunt mijn eerste Franse vloeken van de verbouwereerde Bre tonse keeper op. Het derde doelpunt, wat ik mij her inner is een doelpunt dat ik zelf als B- junior maakte. Vaak hoort men voetbal lers zeggen dat zij niet weten wat hun mooiste goal was. Onzin, je mooiste actie vergeet je niet. Ik herinner mij in elk geval nog precies hoe ik mijn mooi ste goal scoorde. Het was op het tweede veld van ons complex op de Zuidelijke Wandelweg tijdens onze eerste wedstrijd van het A.F.C.-jeugdtournooi. We speel den tegen H.F.C. (toen nog niet konink lijk) en Jules Theeboom speelde mij op kniehoogte, na wat men tegenwoordig een één-twee zou noemen, de bal toe, die ik in enen op de slof nam. De bal raakte onderkant lat en binnenkant paal (of niet?), wat de H.F.C.-ers, vandaar dat koninklijke nu, tot een spontaan, beleefd applaus bracht, hetgeen ons nogal verwonderde. Zo zal iedere voetballer zijn mooiste doelpunt hebben, dat echter nooit in beeld zal verschijnen, wat natuurlijk vooral voor de kijkers jammer is. F.R. Een leek in de direct-mailing-market Het zal aan menig A.F.C.-er niet ontgaan zijn, dat de cricketers in de afgelopen maanden zeer actief zijn ge weest en wel in het bijzonder in verband met een te houden jeugdwervingsactie. Na rijp beraad werd in het najaar 1972 besloten een propaganda-actie te ontketenen om jonge jongens te inte resseren voor het moeilijke cricketspel. Als hoofd doelgroepen werden aange merkt 1) A.F.C.2) een 4-tal hockey clubs (waarvan bekend was dat er inte resse bestond voor cricket), 3) een aan tal scholen. Het is niet toevallig, dat A.F.C. boven aan de lijst van te bewerken doel groepen kwam te staan. Ontsproot A.C.C. niet juist aan die oudste Amster damse Footbal Club in 1921 en liggen er niet nog vandaag de dag zoveel zeer persoonlijke banden met Goed Genoeg? Ook practisch leek A.F.C. met zulk een geweldig spelersreservoir een goed jachtgebied. Men zou er bovendien ten minste positief ontvangen worden. Dat gebeurde inderdaad, overigens niet na dat Bestuur en Jeugdcommissie van de plannen op de hoogte waren gesteld. Bewerkt werd een groep van jeugd leden van 10-14 jaar via direct-mailing bestaande uit 1. brief gericht aan de ouders (decem ber 1972) met mededeling dat A.C.C. bestaat; 2. tweede brief aan ouders (maart 1973) met programma omtrent onze wervingsactie; 3. een week voor eerste demonstratie dag telefoontje aan ouders met de vraag: „Kunnen wij op uw zoontje rekenen?" Als resultaat na de telefoonactie van 200 gesprekken (dus alleen bij A.F.C.) was de score: 57 toezeggingen om te komen; 45 jongens zeiden „misschien" te komen; 67 zeiden niet te zullen komen (veel tennis en zeilen); 18 waren telefonisch niet bereikbaar; 13 zouden het nog laten weten. 200 Op zichzelf was deze telefoonactie op één avond door 2 groepen van samen ca. 15 mensen vanaf twee kan tooradressen een geweldige beleve nis, met een spannend soort verkiezings effect van hoeveel hebben we er al. Uit de eerste twee getallen blijkt dat de helft positief reageerde, maar mis schien registeerden onze „verkopers" te Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Cronenburg 88 Amsterdam tel. 020-429230 Kopy inleveren uiterlijk voor 4 juni j a.s. bij Rien Bal. gretig want op de eerste demonstratie-} middag (Sporthal V.U. afgehuurd) kwa-i men 35 geheel nieuwe jongens waarvan 19 uit de A.F.C.-groep oftewel 10% Om professioneel door te blijven! gaan werd na de eerste demonstratiedagj die groep weer gebeld, die wel gezegd} had te zullen komen, maar niet kwam} (men hoefde uiteindelijk geen handteke-j ning te zetten!). Dat ook die telefoonronde niet tever geefs was, bleek op de tweede demon-} stratiedag toen tenminste 6 oorspronke-j lijke „ja-zeggers" toch kwamen alsmede 18 van de oorspronkelijke 19 en de| ontbrekende had echt afgebeld! Naast de groep nieuwe jongens uitj A.F.C. kwam ongeveer een iets grotere| groep uit de andere sectoren welke wer den bewerkt alsmede een aantal vriend jes welke via het sneeuwbaleffect mee^ kwamen. In totaal leverde de actie, waaraan een 20 A.C.C.-ers gedurende de laatst 8 maanden werkten, ongeveer 50 nieuw jeugdleden op. De actie wordt op 28 april afgesloted wanneer alle cricketers in spé per auto-} bus vervoerd worden naar het K.N.V.B. Sportcentrum in Zeist, om aldaar van} de bestaande cricket-accomodatie gej bruik te maken (wist u niet dat dat bej stond hè?) en Cruyffies heilige groncj te betreden! Daarna begint ons eigenlijke werk par echt, n.l. om er echte cricketers van te maken en ze de spirit of the game bij te brengen. Met voldoening kijkt ondergetekende op deze actie terug, niet alleen vanwege het resultaat, maar het was een gewel dige ervaring die veel van de mede werkers iets heeft geleerd over man keting én mensen. Max de Bruin

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 3