Sletelma Sestaice Om de Amstelland-cup Doelpunten v/h JAN SUURBEEK Bij alle goede dingen, die er met be trekking tot de jeugd te vermelden zijn, is er helaas ook een wanklank en wel de wijze waarop vernielingen zijn aan gebracht aan het interieur van onze kleedkamers. Jongelui, ik doe een be roep op jullie verantwoordelijkheidsge voel. De hoge reparatie-kosten gaan ten koste van andere noodzakelijke voorzie ningen in onze club. Wij zijn dan ook verplicht in de toekomst in voorkomen de gevallen strenge maatregelen te ne men. Ik wens onze jeugd een prettige zo mer toe en mochten jullie nog niet pre cies weten welke zomersporten je zoudt willen beoefenen, neem dan eens con tact op met onze dochter-verenigingen, A.C.C., A.B.C. en A.T.C., die van harte bereid zijn, jullie wegwijs te maken. Ten slotte zou ik nog enkele woorden willen wijden aan het probleem van de oprichting van de hoofdklassen. De publiciteitsmedia hebben hieraan veel aandacht besteed, aangezien t.a.v. deze materie veel verschil van mening bestaat. Volgens de laatste enquête, ge houden door de L.B.A., is een kleine meerderheid van de verenigingen tegen deze instelling. Vooropgesteld zij, dat het Bondsbe- stuur reglementair het recht heeft zon der meer de hoofdklassen in te voeren. De gevolgde procedure heeft echter, m.i. terecht, nogal wat weerstand op gewekt. Na in Zeist eerst een hearing over dit onderwerp te hebben gehouden, waar bleek dat de meerderheid zich te gen de invoering verklaarde, en na een belofte, alvorens te besluiten, eerst nog overleg te plegen, een belofte, die op een of andere wijze onder tafel is ge raakt, heeft het sectie-bestuur m.i.v. het seizoen 1974/75 3 hoofdklassen in gesteld. Uw bestuur heeft inzake deze aange legenheid het volgende standpunt in genomen. Hoewel wij er in principe niet afwij zend tegenover staan, stellen wij ons op het standpunt, dat alvorens tot de daad werkelijke invoering wordt overgegaan, aan enkele voorwaarden dient te wor den voldaan. Ie Gelijktijdig met het voorstel tot vast stelling van de hoofdklasse, is de verruiming van de amateur-bepalin gen aan de orde gesteld. Alvorens onze houding te bepalen, zouden wij willen weten hoe ver deze verrui ming gaat en misschien nóg belang rijker, welke waarborgen er zijn, dat aan de alsdan bestaande bepalin gen de hand wordt gehouden. De ervaringen die wij hieromtrent heb ben, in het recente verleden, zijn niet zo hoopgevend. 2e De samenstelling van de hoofdklas sen met 14 elftallen achten wij niet geslaagd. Wij vinden dit een bena deling van de zomersporten, die het door de veranderde omstandigheden toch al moeilijk hebben. Bij normale winters betekent dit, zeker indien er nog beslissings- of kampioenswedstrijden aan de orde zijn, dat tot diep in juni doorgevoet bald moet worden. Bovendien be staat er een grote kans dat een nor maal verloop van de competitie on gunstig zal worden beïnvloed, als één of meerdere elftallen niets meer te winnen of te verliezen hebben, waardoor vele spelers weinig animo zullen opbrengen om bij de verre reizen die gemaakt moeten worden, langer van huis te zijn of zomer sporten en vacanties op te offeren. 3e Hoewel dit in ons geval, tengevolge van de regionale indeling, niet zo van belang is, zullen de reis- en ver blijfkosten belangrijk stijgen, terwijl de te verwachten hogere recettes wel eens een illusie zouden kunnen blij ken te zijn. 4c De reorganisatie van de K.N.V.B. met zijn 900.000 leden brengt be grijpelijkerwijze enorme problemen met zich mede. De bestuursvorming van het ama teur-gedeelte, waar een bestuur moet komen, dat zal moeten beslissen over het wel en wee van het huidige zaterdag- en zondagvoetbal, alsmede van de afdelingen, is nog niet tot stand gekomen en zal gezien het verloop van de terzake gehouden vergaderingen, nog vele moeilijkhe den opleveren. Het lijkt ons dan ook onjuist dat in dit stadium een besluit wordt genomen, dat zoveel tegen kanting ondervindt, een besluit dat een jaar later, meer rekening hou dend met de belangen van de ver enigingen en in rustig overleg, zo nodig met enkele aanpassingen, als nog genomen kan worden. Dio Hermens. PRINSENSTRAAT 25 - AMSTERDAMC. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER - OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT Nu de competitie zo vroeg is afgelo pen, komt het initiatief van de Amstel- landpers en de voetbalvereniging Sint Martinus om een bekercompetitie te or ganiseren voor de KNVB-clubs uit Bui- tenveldert, Amstelveen, Uithoorn en omstreken ons zeer welkom voor. Zes tien clubs zijn uitgenodigd, waaronder A.F.C. De wedstrijden zullen gespeeld wor den volgens de regels, die ook in het Europacup-tournooi gelden, dus met een uit- en een thuis-wedstrijd, waarbij de doelpunten in uitwedstrijden ge scoord, bij gelijk doelsaldo, dubbel tel len. Is het dan nog gelijk, dan volgen strafschoppen. Halve finales en finale worden echter in één wedstrijd beslist. De eerste ronde wordt verspeeld op dinsdag 8 en donderdag 10 mei. De tweede ronde dinsdag 15 en donderdag 17 mei. De vier overgebleven ploegen spelen dinsdag 22 mei op het veld van Sint Martinus de halve finales, terwijl de finale zaterdag 2 juni op het veld van RKAVIC verspeeld zal worden. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. De loting, verricht door F.C. Amster dam-keeper Jan Jongbloed, gaf A.F.C. als tegenstander Ahrends V.C. A.F.C. speelt eerst uit. Wordt deze ronde over leefd, dan moet tegen de winnaar van ASV Arsenal-KDO worden aangetreden. Gezien de competitie-indeling zou A.F.C. met Uithoorn en Actief/Amstel veen licht favoriet moeten zijn, maar in dit bekertoernooi met louter streek- derby's is natuurlijk alles mogelijk. Wij rekenen er in ieder geval op dat A.F.C. zich, na een competitieslot waar in te lang niets meer op het spel stond, in dit toernooi weer van zijn beste kant zal laten zien. Een van de attracties van AVRO's Sportpanorama is ongetwijfeld de ver kiezing van het „doelpunt van de maand". Logisch natuurlijk, want voet bal is nog steeds de populairste sport en het doelpunt is daarbij voor de toe schouwers nog steeds het toppunt van kijkgenot, iets wat door leiders, trai ners en spelers nog wel eens vergeten wordt. Een wedstrijd zonder doelpunten is voor mij en met mij velen gelijk een café zonder bier, dus bijna nimmer aantrekkelijk. De waardering van de kijkers voor „het doelpunt van de maand" is hier mee makkelijk verklaard. Jammer is het echter dat deze verkiezing op zuiver toeval berust. Belangrijkste factor is: Waar stonden de camera's deze maand? Daarbij kan ook geen aandacht besteed worden aan die tienduizend minder be gaafde goden, die iedere week de velden

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 2