de boer bv ajax brandblusapparaten 0|ftVcruquiuswe9118 amsterc,am tel.020-354001 postbus 4105 Vlj'VI/\ vestigingen te eindhoven, enschede, gnoningen, loosduinen, rotterdam en sneek. naar de gestrande Chinees; op weg naar Castricum zaaide onze plattelandsmede werker Rob M. te Ter Aar paniek: hij 1. klepperde nimmer aflatend met de asbakken achterin de auto; 2. leunde naar buiten, ondanks de vi gerende verbodsbepalingen 3. viel zijn vrouw door zijn omvang op de achterbank lastig 4. leidde de aandacht van de bestuur der doorlopend af door vieze mop pen te tappen en 5. zag constant politieauto's met loei ende sirenes en zwaailichten, welke auto's er helemaal niet bleken te zijn. Na een afmattende tocht door het rulle zand wilde Jan van Dijk het roer van de Chinees als soevenier mee terug nemen (maar de olieman had net ge zien), Rob Melsert zeurde om patates en Rein Akkerman wilde niet anders dan met een strandkar teruggebracht worden naar Castricum. Arthur hielp tenslotte de berger door te proberen het schip terug in zee te duwen. Thuis ge komen smaakte het eerste pilsje en de wangen en lippen van de (verstandige!) achtergebleven dames weer heerlijk. De volgende pilsjes trouwens ook. Nadat Paul Koster na enige tijd zoek te zijn geweest een uitvoerige verhandeling over het Wijk-aan-Zee-se Horeca-wezen had gegeven, waaruit een uitstekende persoonlijke kennis daarvan bleek, hadden de kinderen (wat waren het er veel; over enige tijd kunnen we een junioren-team samenstellen) hun diner. De tafel moest vervolgens geheel gerestaureerd worden door de meer dan beminnelijke Mina en de onovertroffen Kokkie. Tijdens de traditionele en uitstekende maaltijd bood kapitein Jan de aan de toe komst van A.F.C. denkende Ronnie (de gastvrouw) een baby-spullen-ca- deau-bon namens het hele elftal aan, dreigde Kick te gaan speechen, doch beperkte zich tot een uitgebreide conversatie met schrijver dezes' echt genote, rookte Robbie de Jong een aan zijn figuur aangepaste sigaar, overzag Jan van Dijken zijn gasten- schare, o kwam Hans Mulder bij van zijn on getwijfeld vermoeide bar- en turf- werk (we zagen het zondags aan de rekeningen), zag z'n mamma erop toe dat Paultje Koster netjes at, vroegen Jan Klein en z'n vrouw zich af in wat voor gezelschap ze waren terechtgekomen, nam Rob Melsert voor de derde maal soep en ondergetekende voor de vijfde keer wijn, kneep Björn Nesenberend herhaal delijk zijn ogen toe voor het in het geheel niet storende licht van de filmlamp, gehanteerd door de voor het NOS-journaal werkende cap tain's wife, bereide Rein zijn doelpunt voor de volgende dag voor en stelde Arthur met een niet geheel duidelijke tafelrede opnieuw zijn candidatuur. Onder het motto: „wat zal je de hele avond thuis doen?" werd in volledige bezetting na het rond het midder nachtelijk uur geëindigde -diner het etablissement van Jan de Boer opge zocht, het pied-a-terre van onze traditie getrouwe tegenstanders van de volgende (vroege) morgen. Over dit bezoek is on getwijfeld veel te vertellen, hetgeen stel ler ook zou doen, als zijn memories, ge wild of ongewild, niet zo vaag zouden zijn geweest. Vermeldenswaard is, dat ook daar de pils uitstekend is, doch de speelautomaat niet; de laatste gaf alle gelegenheid om er geld in te doen, maar teruggeven was er ondanks deskun dige klap- en schopbehandeling niet bij. „10 over rood" werd voortijdig be ëindigd, hetzij door het regelmatig ont vreemden van de rode bal, hetzij door het onvermogen van de deelnemers om eerlijk te tellen, hetzij door het licht van reeds eerder vermelde NOS-journaal. Na enige andere gelegenheden in Wijk aan Zee van binnen te hebben ge ïnspecteerd, begonnen we eindelijk aan een gezellig-avondje-aan-de-bar op ons logeeradres. Ook daarover zal wel veel te vertellen zijn; de herinneringen blij ven echter vaag. Men neemt aan dat een ieder zijn/ haar hotelkamer vond, dat de wedstrijd de volgende dag te circa 11 uur aan ving, en dat het ontbijt met pils en veel koffie tussen 10 en 10.30 uur werd ondergaan. Hoe dan ook: met de rust stonden we met 0-1 vóór! (wie maakte ook al weer het doelpunt!). Het damesveld- handbal op het aanpalende veld was bijzonder leuk om naar te kijken, zodat de wedstrijd met 5-2 werd verloren, on danks het uitstekende grensrechter-werk. Onder het veelvuldig zingen van „Alle duiven op de Dam" en het te pas en te onpas uiten van de kreet „Alaaf" werd vervolgens de candidatuur van Arthur aanvaard, waarvoor hij een week-end-lang zo ontzettend zijn best had gedaan. Daarna werd de komst van de voor een drankje uitgenodigde tegen partij voorbereid, waarbij Kick de scheidsrechter (ook geïnviteerd) voor een tegenstander aanzag. Het einde van dit ontspannende in dubbel opzicht natte week-end kwam in zicht. Nagenoeg iedereen was nog in staat de ook weer uitstekende slotmaal- tijd mee te maken en de kracht op te doen om zich voor te bereiden op de maandagse rustdag. De oplettende lezer zal hebben ge merkt dat -op één terechte uitzonde ring na geen namen zijn genoemd van de ons omringende en liefdevol ver zorgende meisjes: woorden schieten te kort. Tot slot: veel lof voor Jan van Dijken en de zijnen! Gerard

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 7