van en over Zatten onae vurig pleidooi vooro|ox brandbeveiliging de boer bv/ajax brandbeveiliging cruquiusweg 118 - amsterdam telefoon 020 - 354001 Vooral de 7-0 nederlaag tegen TDW/ Centrum 2 was een akelige verrassing. Hopelijk duidt de 5-0 overwinning op Meerboys 3 op herstel. Arsenal 2 leidt met 13—23, TDW/C 2 volgt met 14— 20. AFC dus vijfde met 1216, voor WMS 2 met 13—13. Ook hier OVVO, en wel het derde, triest onderaan met 13 2. Meerboys 2 heeft 143 en staat er net boven. De begeleiding van het vijfde door Nol Kuikens heeft duidelijk zijn vruchten afgeworpen. Verliezen is er niet meer bij. We zijn opgeklommen tot de zeven de plaats met 1413 en laten vijf ploe gen achter ons: Ajax 6 1513, Aals meer 3 12—11, DJK3 11—10, ASVK2 159 en SC Orient 149. We hebben dus nog wel een paar puntjes nodig. RKAVIC4 met 14—20 en FIT 2 met 1318 strijden met elkaar om de eerste plaats. Het zesde zit daarentegen een beetje in de pottenbak. We hebben echter nog ruime voorsprong op een drietal ploe gen: AFC 6 1512, Sloterpark 2 146, Zeeburgia 4 146 en JOS 4 152. Kop loper is NEA 2 met 1423, gevolgd door De Eland 3 met 1521. Het gaat mis met de zatten. Alle drie de teams staan bijna of helemaal onder aan. Over de oorzaken schreven we al eerder. Een en twee kunnen zich mis schien nog redden. Gaat u eens kijken naar het eerste. Uw belangstelling kan misschien inspirerend werken. Het is toch eigenlijk te gek dat de twintig door de tegenpartij meegenomen supporters voldoende zijn om het aantal AFC-toe- schouwers tijdens de thuiswedstrijden te overtreffen. F. R. Aan het begin van elk nieuw jaar wensen wij elkaar het allerbeste en voor al een goede gezondheid toe, maar als wij nu eens een kijkje nemen in de zie kenboeg dan ontdekken wij dat het nieuwe jaar niet voor iedereen zo goed is begonnen. Martijn Grünwald kwam met zijn been in het gips terug uit Oostenrijk na een botsing met een skiër, ook Jacques Par son weet nu wat skiën is, op de eerste Kerstdag brak hij in Davos zijn linker enkel en loopt nu voorzichtig en zonder gips. Een andere A-junior zit ook in het gips, Kees Schubert heeft zijn arm ge broken. Hans van Berkel is medio de cember geopereerd aan zijn knie, het heeft wat langer geduurd dan verwacht maar Hans huppelt nu alweer met één kruk. Pieter Sandberg verrekte in de wed strijd tegen de Volewijckers zijn enkel banden en moest enkele weken rust hou den, maar hij heeft de training alweer hervat. Wij wensen jullie natuurlijk heel veel sterkte en hopen dat iedereen weer snel kan spelen. Over de prestaties van de junioren willen wij deze keer kort zijn, de Al heeft zijn kans helaas verloren, ook de A2 speelt nog een paar wedstrijden en dan is het voorbij. De A3 heeft een zeer goede kans om kampioen te worden, het zal echter tot de laatste wedstrijd span nen. De A4 heeft in theorie nog een kans maar dan moet Swift wel verslagen wor den. De A4 heeft zich als middenmoter gevestigd zonder problemen. Voor de BI geldt hetzelfde als voor de A4, een theoretische kans om DWS nog te passeren, de B2 heeft het bij Rivalen laten liggen, door een gelijk spel zijn zij vrijwel uitgeschakeld. Ook de B3 heeft zijn kans op de titel verkeken, helaas staat de B4 nog onderaan. Tenslotte de B5, mogelijk de eerste AFC-kampioen van dit seizoen. Dit elftal kan thuis kam pioen worden en dat is natuurlijk groot feest. Nog even in het algemeen, in de af gelopen weken zijn er nogal wat wed strijden afgelast, het komt helaas nog steeds voor dat men niet weet wanneer het juniorenvoetbal is afgelast. Het is erg eenvoudig, de jeugd speelt in de af deling Amsterdam, dus luister naar de nieuwsberichten waarin de afkeuringen worden omgeroepen, als de K.N.V.B. afdeling Amsterdam is afgekeurd, kun je thuis blijven. Over de trainingen het volgende; de maandagavond training is goed bezocht, het zijn helaas altijd de zelfden die in weer en wind komen, waar blijven al die anderen? Het zelfde geldt voor de selektietrai- ning op de woensdag- en vrijdagavond, weliswaar is de vrijdagavond wat druk ker bezocht dan de midweekstraining. Wij hopen dat wij in de volgende Schakel een aantal kampioenselftallen kunnen noemen en misschien een foto van de sterren, dus doe je best, de laat ste lootjes wegen het zwaarst. C-junioren Maken we de balans op, dan zien we dat de Cl het moeilijk heeft. Een elftal dat zich bij vlagen goed weet te weren, maar in de meeste tegenstanders toch z'n meerdere moet erkennen. Met 10 uit 15 onderaan de middenmoot. Gelukkig wel veilig, want VDO, SDW en Zeeburgia sluiten de rij. De C2 staat met 11 uit 13 keurig in het midden. Een zesde plaats is niet on verdienstelijk in deze wel zeer zware af deling. Met wedstrijden tegen Rood-Wit, SDW en WA in het vooruitzicht moet het mogelijk zijn op de ladder te klim men. De C3 exact in het midden met 11 uit 11: een duidelijke vijfde plaats. Dit elf tal is kennelijk aan de opmars bezig, ge zien het matige begin en de goede resul taten van de laatste weken. Ja, dan komt het grote geweld. Niet minder dan 3 elftallen maken aanspraak op de koppositie. De C4 heeft gewisseld met de Cl. Laatstgenoemde moest helaas afhaken tegen JHK en staat zonder meer tweede met relatief 3 punten achterstand. De C4 echter deed het tegenovergestelde. Dit elftal wist zich zo op te werken, dat het tweede staat (12—19) achter Spar taan (1321) en relatief achter Meteoor (1118). Met wedstrijden tegen genoem de concurrenten nog te spelen, heeft dit elftal de kans op een blijvende eerste plaats volledig in eigen hand. Jongens, pak de kans! De tweede titelkandiaat is de C5. Stand: SCA 1321, St. Martinus 12 20, AFC 11—18. Ook de C5 kan het verloop van de competitie volkomen zelf bepalen, aangezien zij nog twee keer St. Martinus krijgt en één keer SCA. Man nen, ook voor jullie is het zaak, juist nu, te strijden voor die eerste plaats! Laatste, maar zeker niet de slechtste is de C6. Dit elftal staat glorieus aan kop met 24 punten uit 12 wedstrijden. Ja, het is bijna niet te geloven. Geen enkel verliespunt wordt door deze heren geduld! Doelgemiddelde 69 voor en 20 tegen. Tweede is Swift (1220), bij wie we nog op bezoek moeten. Laat ook dan zien dat je terecht eerste staat. Al met al gaan we er zo langzamer hand echt aan geloven. Niet minder dan 3 C-juniorenelftallen die het kampioen schap volledig in eigen hand hebben. Het zou geweldig zijn als de Jeugdcommissie jullie straks met recht een driewerf hoera kan toeroepen. Blijf trainen en zet de schouders er onder! Jeugdkommissie AFC 2

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 2