Reisbureau Hurwits Jansen Sixes ABC ATC Juni-Schakel Kopy inleveren uiterlijk voor 4 juni a.s. bij Rien Bal, Cronenburg 88, Amsterdam „Schrijf eens wat als je in Zwitser land zit", beval opper-Schakel-comman- deur Rien Bal. Aan dit bevel voldoe ik met graagte, alleen al om bepaalde praktijken van het pas opgerichte reis bureau „Hurwits Jansen" aan de kaak te stellen. Een reisroute door België, Luxem burg en dan door Frankrijk naar Basel was door deze „heren" aanbevolen. Verder: leuke cafeetjes, prima hotels en prachtige wegen. Nou daar gingen tante Ans en oom Willem. Uitgerust met waardevolle tips van het, zoals ge zegd, onlangs opgedoken reisbureau. In België was het de eerste taak ver vaarlijke kuilen en bulten te mijden. Moeder Ans werd genadeloos door el kaar geschud en ik zelf had het gevoel dat mijn ingewanden zich langzaam verplaatsten. Rukkend aan het stuur gingen we daarna onze dorst lessen in zo'n aan bevolen leuk cafeetje. Een slonzig, ar metierig geval. Wat gastarbeiders en een koffie, die de derde dag was ingegaan. In het toilet heb ik een heel klein bank biljet te voorschijn gehaald. Je kunt nooit weten. Zonder messteken, bero ving of aanranding togen we verder. Wéér die prachtige wegen tegemoet, 't Regende ook nog. Doch dat is wel het enige, waar het, reeds eerder gezeg de, pas opgerichte reisbureau „Hurwits Jansen" niet debet aan was. En nu die „fijne hotelletjes"! Aan bevolen door „H 87". Om het kort te houden. We konden uiensoep en friet bekomen. Koffers zelf drie hoog achter dragen. Mijn ega zag beestjes langs de muur kruipen en over des Jonkheers bed liep een vette tor. We hadden écht niet teveel gedronken. Het dak lekte en de ramen klepperden. In de allerbeste stemming togen we verder. Ans zong: Ik heb u lief, mijn A.F.C.. Nee, ik vind A.F.C. heus een leuke club. Ik wil desnoods met Willem van Vliet en Arnold Bos wékenlang op onze buiken liggen in weer en wind om 97 moeren (geen ouwe moeren) on der de banken van de tribune vast te draaien. Maar ik verdom het om nog éné keer op reis te gaan „gesteund" door adviezen van het (pas opgerichte) reisbureau „Hurwits Jansen". Die kunnen van mij de Belgische pot op! Hetgeen ze na ingewonnen infor maties toch al vaak doen. Men zij op uw hoede!!! Jhr. van Rossem de Gaulin. Op zaterdag 5 mei jl. werd deze oude AFC-traditie, vroeger op nieuwjaarsdag plaatsvindend, in ere hersteld. Achten twintig teams verschenen aan de start, luisterend naar de namen van de meest gerenommeerde clubs in Europa. Reeds in de eerste ronde verschillende toppers zoals Derby County-Juventus (3-4) en Liverpool-Real Madrid (4-2). Ajax sneu velde al in de eerste ronde door een nederlaag tegen A.C. Milan (1-2), terwijl A.F.C. via fraaie overwinningen op Bayern München (3-1) en Juventus (4-2) tot de laatste acht wist door te dringen. A.F.C., een team samengesteld uit elf talcommissieleden, werd in de kwart finale verslagen door Liverpool, een versterkte bestuurscombinatie. Het feit dat de scheidsrechter een alom bekend bestuurslid was, zou hier niet vreemd aan geweest zijn. In de kwartfinales versloeg verder Chelsea Barcelona (4-2), Köln won van A.C. Milan (2-0) en Inter van Derby County (3-1). Na de kwartfinales volgde een groot •spektakelstuk, nl. de sixsexmatch. De dames v. d. Sluis, Bonnet, Limburg, Hoogendoorn, Visser, Geus, Duis, Lans en Parsson (4x) lieten de talrijke toe schouwers genieten van de fraaiste staaltjes van techniek en balbehande ling. Dat er niet gescoord werd, lag aan de sterke wind en misschien ook wel aan de strakke leiding van Cor van Peper zeel. Strafschoppen moesten de beslis sing brengen. Hoewel alle dames ook hierbij duidelijk lieten blijken over de nodige kwaliteiten te beschikken, wist alleen Daisy Limburg te scoren en daar mee haar team de overwinning te bren gen. In de halve finales maakte Inter korte metten met Liverpool (3-0), terwijl Chelsea F.C. Köln wipte door de straf schoppen beter te nemen. De finale werd dus Inter tegen Chel sea. Inter met Seunke, Rachman, v. d. Bor, Tak, Fritzche en Frie was duidelijk favoriet, maar werd door Chelsea, be staande uit van Brevoort, Limburg, Klippers, Landman, D'ollyslager en Reddering, met zijn eigen catenaccio- voetbal op 0-0 gehouden. Aangezien Ernst Seunke als enige zijn penalty wist te benutten, behaalde het sterkste team toch de algehele overwinning. Derde werd F.C. Köln, bestaande uit de Bos- ma-boys, Robert Roosenschoon, Groe- nevelt en Wielinga, dat het bestuurs- team, aangevoerd door Jan van Dijk, met 3-0 versloeg. Gememoreerd mag nog wel worden, dat de scheidsrechters v. Peperzeel, v. Rijn, Kinsbergen, Vermeulen, Obladen, Bogaers, Baarschers en Pas geen enkele van de bijna 130 spelers een gele of rode kaart toonden, zodat deze sixes in sportief opzicht een volledig sukses wa ren. 's Avonds werd er nog een feestje gebouwd, tijdens hetwelk voorzitter Dio Hermens de prijzen uitreikte. Dat het spelen van sixes wel degelijk een vermoeiende bezigheid is bleek uit het feit, dat op de swingende klanken van Kuuk Griep en zijn makkers, vocaal ge steund door Milly Scott, duidelijk min der gedanst werd dan bij vorige gele genheden. Grote man achter deze sixes was Hans Rooze, die er voor zorgde dat alles vloeiend verliep. Hopelijk zal het ook volgend seizoen mogelijk zijn om deze sixes te organiseren. F. R. Onze honkballers zijn de competitie goed begonnen. HCK en Thamen wer den verslagen, zodat de eerste zes pun ten binnen zijn. De derde plaats, waar coach Jan Meijer op mikt, lijkt een al leszins haalbare kaart. Natuurlijk moet niet de fout gemaakt worden van het vorige seizoen, toen na een goed begin een enorme inzinking volgde, maar ge zien de goede sfeer en het enthousias me, waarmee gespeeld wordt, hoeven wij daar niet voor te vrezen. De tennisclub is genoodzaakt geweest een volledige ledenstop in te voeren, waaruit blijkt dat het zeer goed met A.T.C. gaat. Een uitbreiding van het aantal velden lijkt gewenst. De twee teams, die voor de competi tie uitkomen, hebben het veel moeilijker dan vorig seizoen. Het zaterdagteam leed drie nederlagen. Het zondagteam speelde één maal gelijk en haalde één overwinning en houdt dus kansen op promotie. 10

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 10