Sjchakel Goede genoegens Hartelijk dank Voor het signaleren en bestrijden van brand Een van de merkwaardigste verschij ningen op ons aller landgoed aan de De Boelelaan (twee keer „de" dus) is, buiten John Jansen, een dier. Het beest je luistert naar de naam „Dinky". Eigenaar onze Ere-voorzitter. Het beestje is bijzonder gehecht aan mensen. Dat demonstreert hij op gepaste tijden op desastreuze wijze met zijn vinnige tandjes. Diverse slachtoffers kunnen daar van meepraten. Eén van de leden, nog wel een ere-lid, toonde mij zijn door Dinky gehavende kuit. Een ander ontblootte blozend zijn knie. Een winkelhaakje. Het beest is met een klontje suiker tot vriend te houden. En in die weemoe dige blik, welke het daarbij vertoont, zou je nauwelijks zijn wrede anti-A.F.C. karakter vermoeden. Dinky is 15 jaar oud. Er is wel eens beweerd, dat Henk Kappelhoff het ca deau kreeg van zijn ega Puck, toen hij gekozen werd als voorzitter. Mogelijk had het te maken met de idee van een te verwachten hondse baan. Dio Her mens zal wel een poesje hebben gekre gen, hetgeen een symbool zou kunnen zijn van: 't is geen poesje om zonder handschoenen aan te pakken. De gastvrijheid van de familie Kap pelhoff moge bekend zijn bij velen onder ons. Wanneer je eenmaal bij ze thuis bent, krijg je eenvoudig de kans niet om weg te komen. Als een Cerberus be waakt Dinky de deur en verscheurt je, indien je de deur zou openmaken om te vluchten. Er zijn gasten geweest, die pas 's morgens om acht uur kans zagen te ontglippen. Henk en Puck lagen dan al uren in bed te slapen. Dinky geniet, in mensenverhoudingen gezien, allang A.O.W. en maalt overi gens om iedere regel van orde. Zo kunt U 's middags herhaaldelijk een ferme plas zien liggen op de prachtig geboen de vloer van ons „home". Ook hebben wij met eigen ogen gezien, dat hij op de mat van de vestibule faecaliën depo neerde. Niet veel, maar tochNa deze ongehoorde euvele daad stapt het beest weer parmantig door de soos, op zoek naar kuiten, knieën en dijen. Het zou mij niets verwonderen, wan neer Dinky het leven verlaat, dat er voor de wedstrijd van het eerste één minuut stilte in acht zou worden geno men. Een ere-lidmaatschap wordt niet uitgesloten geacht. Een hoogst merk waardig dier!! o Na de wedstijd tegen Schagen wan delde ik met mijn zwager, die voor het eerst A.F.C. bezocht (we wonnen gode zij dank met 31) langs de loketten naar mijn auto. Een bepaald figuur was nijver bezig de zware ijzeren hekken van de auto afsluiting te verwijderen. „Daar hebben jullie zeker een bepaald knechie voor aangenomen", vroeg mijn zwager. „Nee", zei ik, „dat is onze Penning meester. Door de week een hoogge plaatst personage bij Fokker." „Verdient die man daar dan niet ge noeg?" vroeg hij. Er zijn er nog velen, die A.F.C. niet voldoende kennen, dacht ik. o Een aardige opmerking hoorde ik op de tribune, toen een oudere A.F.C.'er, moeizaam lopend, daar langs liep. Het was een fervente klaver-jasser. „Hoe ouder die mensen worden, hoe meer je ze hoort kraken", zei toen iemand. o In Engeland is men van plan over enkele jaren het amateurisme geheel af te schaffen. Dit vind ik in de allereerste plaats een geweldig stupide opmerking. Wie in de wereld verbiedt iemand om als amateur voetbal te spelen? In de tweede plaats brengt dit niet alleen voor Engeland, doch ook in andere landen enorme konsekwenties met zich mede. Wat zou er, dacht ik, met A.F.C. ge beuren indien óók ons land dat stand punt zou gaan innemen? We moeten er eenvoudig niet aan denken. We zitten nu al met tientallen betalende clubs, die van de doffe ellende niet weten hoe ze er komen moeten. Welja, de rotzooi is nog niet groot genoeg. Leuke vrinden clubs kunnen dat daar in Engeland wor den. o In de laatste Schakel maakt ik Rien Bal erop attent, dat ook „aangetrouw de" zo'n lekker stukkie kan schrijven. En laat hij nou uitgerekend dat advies Redacteur: Rien Bal Cronenburg 88 Amsterdam tel. 020-429230 Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Kopy inleveren uiterlijk voor 12 fe bruari 1973, bij Frank Reddering, Oud- Ihrenstein 4, tel. 020-?????? doorkruisen, toen ik haar pennevruchten plotseling weer zag toevertrouwd aan het fraaie Schakel-papier. Fijn zo, Lotte! Doorgaan. o Hendrik Teiwes heeft zijn glorieuse entrée gemaakt in de biljartgemeenschap van A.F.C. Arie Mets nam hem, na ampele biljarttest, in de ploeg op. Zijn eerste wedstrijd won hij magistraal. En omdat hij ook nog een tweede wedstrijd moest spelen, verstond hij het om met een prachtige serie in de nastoot re mise te behalen. Niemand gelukkiger dan Hendrik. Bij het prijs-uitreiken interrumpeer de hij, uit puur enthousiasme, de spea ker Mets. Deze zei toen: „Man, houd nu eens even je bek, je mag nog nau welijks meedoen." Waarop spontaan Henk Teiwes: „Magnifiek, Arie, daar geef ik een rond je op." Er moesten er meer interrumperen!! Jhr. van Rossem de Gaulin Op zaterdagochtend 2 december was de zaal van het Rembrandtplein theater flink gevuld met enthousiaste jeugdleden van A.F.C. Zij waren in de gelegenheid gesteld de film: „Wereldkampioenschap Voetbal Mexico 1970" bij te wonen. Na een tekenfilm kreeg iedereen een drank je waarna het „klapstuk" begon. Deze spannende, prachtige film viel bij alle jongens zeer goed in de smaak. Daar om wil ik namens de gehele A.F.C.- jeugd, de jeugdcommissie van harte be danken voor het organiseren van deze geslaagde ochtend. Aart Stijntjes B4. VOL-AUTOMATISCHE SPRINKLER- BRANDBLUSINSTALLATIES Technisch Bureau W. de Boer - J. C. Beetslaan 147 - Hoofddorp 8

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 8