Ongelooflijk Merkelbach Hoelang nog isl: Van toverlantaarn tot televisie Gelukkig wordt er in A.F.C. alles aan gedaan de pupillentijd een goede voor bereiding te laten zijn voor de junioren- tijd. De beginnende voetballers van acht en tien jaar wordt getracht de juiste in stelling bij te brengen en de selektie-elf- tallen wordt duidelijk gemaakt dat het voetbalspel een fair-play spel is met een duidelijk WEDSTRIJD-ELEMENT. Als de spelers dit voor ogen houden, is de pupillentijd functioneel en de juiste voorbereiding voor de verdere jeugdjaren. Uiteraard heeft dit z'n tijd nodig, wil het vruchten afwerpen. Pas als ook hier van de spelers zijn doordrongen, zal hen de overgang naar de C-junioren beslist makkelijker vallen. De A en B pupillen zijn deze maand minder gelukkig geweest, vele afkeurin gen hebben voetbal onmogelijk gemaakt, daar tegenover staat de geweldige film voorstelling van het wereldkampioen schap voetbal 1970 in Mexico. Natuur lijk vergeten wij de alom bekende kien- middag niet, die op zaterdag 16 decem ber wordt gehouden. Denk er aan dat de kompetitie op 6 of 13 januari begint, dus geen lange winterstop zoals voor gaande jaren. Tot slot wenst de Jeugdcommissie van A.F.C. alle jeugdspelers en familieleden, leiders, trainers en scheidsrechters (na tuurlijk geheel A.F.C.) prettige kerst dagen en een voorspoedig 1973 toe met een goede gezondheid en de nodige kracht om met elkaar 1973 een goed jaar voor ons aller A.F.C. te maken. De Jeugdkommissie. Het A.F.C.-bulletin is een onmisbare schakel in de vereniging. U vindt het waarschijnlijk een doodgewone zaak, dat ons bulletin week in week uit wordt sa mengesteld en verzonden. Het kan geen kwaad er tegen het einde van het jaar op te wijzen, dat het vele werk aan dat bulletin verbonden niet door vriendelijke A.F.C. zeer toegewijde kabouters wordt verricht, maar door mensen. Het bestuur heeft aan het begin van het seizoen 1965/1966 besloten het bul letin uit financiële overwegingen in eigen beheer te nemen. Misschien is het voor een volgende generatie A.F.C.' ers, die wellicht in een volstrekt door computers beheerst tijdperk zullen leven, wel eens goed om te lezen op welke ma nier zo'n bulletin tot stand komt. Iedere maandagavond zitten redac teur en commissies uren lang over hun papieren gebogen. Alles wat actueel is ook de verloren en gevonden voor werpen -moet in het bulletin komen. De elftalcommissies doen elke week weer hun best om Jan, Piet en Klaas aan hun trekken te laten komen. Zo tegen het middernachtelijk uur en soms nog later is het bulletin „persklaar" Daarna wordt de „enveloppe met in houd" in de bus gedaan voor de af werking. Op dinsdagmorgen wordt al vroeg begonnen de kopy op stencil te zetten. In het weekeinde wordt het adressen bestand (circa 1200) al in gereedheid gebracht. Dat werk eist de nodige accu ratesse, want als er niet goed wordt op gelet, krijgt meneer X of Y, die dona teur is maar ook drie zonen bezit in A.F.C.-verband, vier bulletins in huis. Dat is bepaald niet de bedoeling, al heeft men er formeel wel recht op. Som migen maken inderdaad van dat recht gebruik en meestal zijn dat mensen bij wie je nooit hoeft aan te kloppen als er eens wat assistentie nodig is. Vooral voor de voetballende leden is het zeer belangrijk, dat het bulletin ui terlijk donderdagmorgen/middag in de brievenbus ligt. Vandaar dat reeds dins dagmorgen vroeg wordt begonnen. En nu wat cijfers. Ze zijn genomen van af het moment, dat „wij" het bulletin weer zelf gingen doen, dus vanaf sei zoen 1965/66 tot en met seizoen 1971/ 72. Een periode van zeven jaar dus. Aantal verschenen bulletins 280 Hoe lang zal het betaalde voetbal in Nederland zich nog kunnen handhaven, als: Feyenoord de topclubs Aantal getypte stencils 1100 tot 1200 Aantal adressen 336.000 (met hand-adresseermachine geslagen) Aantal afdrukken op stencilmachine 1.500.000 Aantal verzamelde bulletins 2\ x 336.000 (dat zijn de vellen papier die samenge voegd worden. De 2\ x 336.000 zijn samen 840.000 vellen en dat betekent 1700 pakken papier. Aantal gevouwen bulletins 336.000 (komt geen machine aan te pas) Aantal bandoleringen (met lijmkwast) 336.000 (komt geen machine aan te pas) Aantal gemaakte bundels 7.840 (bundels hebben betrekking op de ray ons waarin Amsterdam verdeeld is, en plaatsen buiten Amsterdam, zulks over eenkomstig de door de PTT gestelde eisen) Aantal arbeidsuren tenminste 10.000 (inclusief het aandeel van redaktie en commissies) Aantal keren naar Hoofdpostkantoor gebracht 280 Aantal afgelegde stads-kilometers c.a. 4.200 (Amsterdam-Malaga v.v.) Om met de freule te spreken ,,'t Is gekkenwerk". Maar ze doen het met plezier omdat het voor A.F.C. is. U had er natuurlijk geen flauw ver moeden van, wat er allemaal „achter" zo'n bulletin zit. Werk, werk, werk en mensen, die dat werk allemaal voor niets doen. Het is eigenlijk ongelooflijk. Ajax en blijven De teruggang van de publieke be langstelling zich nog verder doorzet De spelers hoge financiële eisen stel len Clubs bereid zijn aan die eisen te voldoen De post uitgaven steeds hoger wordt De toegangsprijzen worden ver hoogd De vaak slechte accommodaties de zelfde blijven Gemeentebesturen een grens gaan trekken voor subsidiëring Spelers doorgaan met tegenstanders „professioneel" neer te leggen Het zogenaamde resultaatvoetbal „wint" Clubs, die een veilig geachte voor sprong hebben bereikt, de resterende tijd gebruiken om de strijd te con troleren Spelers, coaches, en trainers het voet bal als attractief kijkspel vermoor den De fouten overal elders'worden ge zocht grensrechters, scheidsrech ters, tegenstanders behalve bij zich zelf De zondag als wedstrijddag wordt aangehouden, alsof er in de beste ding van de vrije tijd op die dag niets is veranderd Clubbestuurderen er genoeg van krij gen om gratis te werken om anderen te laten verdienen De schulden zich blijven opstapelen Er niets of vrijwel niets wordt ge daan om verandering te brengen in de bestaande toestand Amateurclubs meer gezelligheid blij ven bieden. de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 24 95 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 5